20. 04.
21. 04.
«

Jaroš bodoval, Černák bodyčekoval ako drak + video (príprava)

Okrem druhého zápasu v Číne sa v NHL odohralo v stredu aj ďalších sedem prípravných zápasov. Predstavili sa v nich štyria Slováci.

Ottawa – Toronto 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Toronto porazilo Ottawu aj v druhom prípravnom zápase, tentokrát na jej ľade pomerom 4:1. Dva góly (druhý do prázdnej brány) strelil Tyler Ennis hrajúci na poste Williama Nylandera, jeden pridali Auston Matthews a Jeremy Bracco. Frederik Andersen v prvých dvoch tretinách kryl všetkých 19 striel, Calvin Pickard čelil v tretej šiestim strelám a inkasoval gól z hokejky Filipa Chlapíka. Craig Anderson (16/17) a Mike McKenna (8/10) nakombinovali 24 zákrokov. V akcii sa ukázali aj dvaja slovenskí obrancovia. Pri jedinom góle Senators si pripísal asistenciu Christián Jaroš, ktorý však počas 16 minút a 19 sekúnd nazbieral aj tri mínusové body. Naopak, tri plusové body nazbieral torontský Martin Marinčin, ktorý bol s časom 21:53 najvyťažovanejším hráčom Maple Leafs. Na ľade však občas pôsobil rozpačito.

Carolina – Tampa Bay 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Scott Darling zneškodnil všetkých 16 striel, Callum Booth 10 z 11 a Carolina porazila Tampu Bay 6:1, keď sa presadilo šesť rôznych hráčov – Janne Kuokkanen, Dougie Hamilton, Martin Nečas, Micheal Ferland, Julien Gauthier a Jaccob Slavin. V bráne Tampy sa vystriedali Martin Ouellette a Eddie Pasquale. Jediný gól Lightning vsietil Boris Katchouk. V akcii sa ukázal aj slovenský obranca Erik Černák, ktorý absolvoval 17 a pol minúty, pričom sa prezentoval šiestimi bodyčekmi. Nikto ich neurobil viac.

Vancouver – Calgary 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Na ľade sa predstavil aj slovenský útočník Adam Ružička, ktorý ako center štvrtej formácie odohral 11 a pol minúty bez bodového zisku. Tešil sa však z výhry Calgary 4:1 nad Vancouverom. Jej základy postavili v prvej tretine Matthew Phillips a Spencer Foo. V druhej tretine sa presadil Andrew Mangiapane a bodku za zápasom dal do prázdnej brány Juuso Valimaki. David Rittich z 26 striel neinkasoval ani raz, v tretej tretine ho nahradil Tyler Parsons, ktorého z 13 striel prekonal len Brendan Leipsic. V bráne Canucks stáli Thatcher Demko (18/21) a v tretej tretine Michael DiPietro (10/10).

Detroit – Pittsburgh 3:2 PP (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)

Detroit dvakrát zmazal jednogólový náskok súpera a Michael Rasmussen rozhodol 92 sekúnd po začiatku predĺženia o domácom triumfe Detroitu 3:2 nad Pittsburghom v jeho prvom zápase prípravy. Trevor Hamilton a Jussi Jokinen vyrovnávali stav, Dennis Cholowski dvakrát asistoval a Jimmy Howard s Harrim Säterim predviedli po 14 zákrokov. Derek Grant a Ryan Haggerty skórovali z hráčov Penguins, kým Tristan Jarry urobil v celom zápase až 41 zákrokov.

Montreal – Florida 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Jared McCann strelil v tretej tretine dva góly za dve minúty, vrátane víťazného, Jevgenij Dadonov skóroval dvakrát v prvej tretine a Florida zdolala Montreal v Bell Centre 5:2. Nick Bjugstad trafil v závere duelu prázdnu bránu a pridal asistenciu, kým Roberto Luongo (20/21) s Michaelom Hutchinsonom (11/12) prispeli k výhre spolu 31 zákrokmi. Prvého prekonal dvojbodový Matthew Peca v presilovke, druhého Nikita Sčerbak. Carey Price inkasoval dvakrát z 22 striel, Antti Niemi rovnako dva razy z 18.

NY Rangers – Philadelphia 4:6 (2:3, 1:2, 1:1)

Oskar Lindblom strelil dva góly a pridal asistenciu, Corban Knight zaznamenal gól a dve asistencie a Scott Laughton trikrát asistoval pri víťazstve Philadelphie 6:4 v Madison Square Garden nad Rangers. German Rubsov vsietil rozdielový gól, dvojbodový Dale Weise a Michail Vorobiov tiež skórovali. Briana Elliotta prekonali z 13 striel v prvej tretine Matt Beleskey s Ryanom Spoonerom, Cartera Harta zo zvyšných 25 Pavel Bučnevič a Filip Chytil. Až 17 z 23 zákrokov urobil v tretej tretine. V bráne Rangers sa vystriedali Henrik Lundqvist (17/22) s Dustinom Tokarskim (10/11). Oba tímy využili po dve presilovky. Spooner nedohral duel pre zranenie v dolnej časti tela.

Minnesota – St. Louis 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Tyler Bozak strelil dva góly za 27 sekúnd v 56. minúte, ktorými zariadil výhru St. Louis 3:2 nad Minnesotou. Sammy Blais posielal Blues do vedenia v prvej tretine v presilovke, ale Brennan Menell a Justin Kloos otočili stav ešte do prestávky v rozmedzí necelých dvoch minút. V bráne Wild stáli Alex Stalock a Kaapo Kahkonen, na opačnej strane prispeli k triumfu Ville Husso s Evanom Fitzpatrickom.

E. Černák (TBL) 17:35 0 0 0 0 2 1 6
M. Marinčin (TOR) 21:53 0 0 0 +3 0 2 2
Ch. Jaroš (OTT) 16:19 0 1 1