28. 03.
29. 03.
«

Tatar rozhodol zápas, bodovali štyria Slováci + video (príprava)

Sobota v NHL priniesla jedenásť prípravných zápasov. V nich sme videli šesticu Slovákov a štyria z nich dokázali aj bodovať. Z gólu sa tešil Tomáš Tatar, ktorý rozhodol o výhre.

Montreal - Ottawa 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Tomáš Tatar skóroval v úvode tretej tretiny, aby zavŕšil obrat Montrealu 3:2 nad Ottawou, ktorá viedla už o dva góly. V druhej tretine strelil kontaktný gól Nikita Sčerbak a v úvode tretej sa v rozmedzí 23 sekúnd presadili Paul Byron s Tatarom. Carey Price čelil 17 strelám, z ktorých ho prekonali Brady Tkachuk a Cody Ceci. Craig Anderson zastavil 29 z 32 striel. Senators prehrali zatiaľ všetky štyri prípravné zápasy. V sobotu za nich hral aj obranca Christián Jaroš, ktorý si pripísal asistenciu. V akcii strávil 18 minút a zaznamenal štyri trestné minúty. Tatar odohral 15 a štvrť minúty aj s plusovým bodom.

Detroit - Boston 4:3 PP (2:1, 0:0, 1:2, 1:0)

Až traja Slováci sa predstavili v Detroite a všetci traja obliekali dres Bostonu, ktorý prehral 3:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól domácich strelil Jevgenij Svečnikov, ktorý nadviazal na góly Filipa Zadinu, Dennisa Cholowskiho a Viliho Saarijärviho. Jimmyho Howarda z 26 striel prekonali Cameron Hughes, Daniel Winnik a Axel Andersson. Zane McIntyre kryl 21 striel. Po asistencii si pripísali Martin Bakoš a Zdeno Chára. Peter Cehlárik, ktorý odohral 16 a pol minúty, nebodoval a získal„mínusku“. Dve zaznamenal Chára, ktorý odohral 19 a pol minúty a ďalšie dve sedel na trestnej lavici. Bakoš odohral 10 a pol minúty.

Tampa Bay - Nashville 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

V akcii sa predstavil aj obranca Erik Černák, ktorý odohral 20 minút so ziskom plusového bodu a troch bodyčekov v zápase Tampy proti Nashvillu, ktorý jeho tím vyhral 5:2. Víťazný gól strelil Dennis Yan, presadili sa aj J.T. Miller, Alex Volkov, Carter Verhaeghe a Cedric Paquette. Connor Ingram predviedol 22 zákrokov a prekonať ho dokázali len Calle Järnkrok a Ryan Ellis. Viktor Arvidsson a Kyle Turris asistovali u oboch gólov, Juuse Saros kryl 18 z 21 striel. Posledné dva góly Lightning padli do prázdnej brány.

Buffalo - Toronto 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Calle Rosen prelomil v tretej tretine nerozhodný stav, aby Toronto porazilo Buffalo tesne 3:2. Z gólu sa tešili aj Auston Matthews a Jeremy Bracco. Calvin Pickard neinkasoval v tretej tretine ani jeden gól zo 14 striel, Frederik Andersen predtým predviedol 19 zákrokov. Pri šanciach Kylea Okposa a Jeffa Skinnera bol prikrátky. Skinner strelil svoj prvý gól v drese Sabres. Carter Hutton v ich bráne predviedol 28 zákrokov.

Pittsburgh - Columbus 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Matt Cullen zaznamenal dva góly a asistenciu, aby doviedol Pittsburgh k víťazstvu 7:3 nad Columbusom. Kris Letang strelil svoj prvý gól v príprave a Adam Johnson zvyšoval stav na 4:0, aby sa stal nakoniec autorom víťazného gólu. Do čierneho sa trafili aj Juuso Riikola a Garrett Wilson, kým Sidney Crosby zaznamenal dve asistencie a Matt Murray 30 zákrokov. Prekonal ho len jeden muž – hetrik dosiahol Oliver Bjorkstrand. Joonas Korpisalo kryl 26 z 30 striel a v tretej tretine ho nahradil J-F Berube, ktorý inkasoval trikrát z ôsmich striel.

Minnesota - Colorado 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Charlie Coyle dosiahol hetrik, Alex Stalock zneškodnil všetkých 16 striel a Minnesota prevalcovala v domácom prostredí Colorado 7:0. Gól a asistenciu si pripísali Zach Parise a Mikko Koivu, z gólu sa tešili aj Jason Zucker a Matt Read. V bráne Avalanche stál Philipp Grubauer, ktorý inkasoval sedem gólov z 33 striel.

Arizona - Anaheim 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Lawson Crouse strelil dva góly, Oliver Ekman-Larsson s Claytonom Kellerom dvakrát asistovali a Arizona zdolala doma Anaheim vysoko 6:1. Jordan Oesterle, Derek Stepan a Kevin Klima tiež prispeli k výhre gólmi, kým Antti Raanta (27/27) s Adamom Hillom (13/14) predviedli spolu 40 zákrokov. Čisté konto im v 57. minúte pokazil Jakob Silfverberg. Ryan Miller inkasoval v bráne Ducks všetkých šesť gólov z 37 striel.

NY Islanders - NY Rangers 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Anthony Beauvillier strelil dva góly, Josh Bailey si pripísal gól a dve prihrávky pri triumfe Islanders 5:2 v Bridgeporte nad mestským rivalom Rangers. Anders Lee a Ryan Pulock tiež skórovali, Mathew Barzal, Jordan Eberle a Parker Wothespoon dvakrát asistovali. Thomas Greiss vychytal výhru s 27 zákrokmi. Prekonali ho Cody McLeod a Ryan Spooner, Kevin Shatternkirk prihrával na oba góly. Dustin Tokarski (10/12) a Alexandar Georgiev (17/20) stáli v bráne Rangers.

Dallas - Florida 3:4 PP (0:0, 3:2, 0:1, 0:1)

Jacob MacDonald skóroval v strede predĺženia, čím rozhodol o víťazstve Floridy 3:2 nad Dallasom v Tulse v štáte Oklahoma. Henrik Borgström s Alexom Petrovicom dvakrát posielali Panthers do vedenia, Derek MacKenzie vyrovnával stav na 3:3. Denis Gurianov, Devin Shore a Gemel Smith sa presadili strelecky z hráčov Stars, v bráne ktorých sa vystriedali Colton Point a Landon Bow. Za Floridu odchytal celý zápas James Reimer.

Calgary - Vancouver 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Austin Czarnik zaznamenal hetrik, ktorým doviedol Calgary k domácej výhre 5:2 nad Vancouverom. Mikael Backlund strelil rozdielový gól v oslabení a pridal asistenciu, Mark Jankowski trafil v závere prázdnu bránu. Jon Gillies (13/14) s Davidom Rittichom (14/15) nakombinovali 27 zákrokov, pričom obaja inkasovali pri presilovke súpera. Brandon Sutter a dvojbodový Elias Pettersson sa postarali o góly Canucks, v ktorých bráne odchytal celý duel Tatcher Demko (17/21).

San Jose - Vegas 4:5 SN (2:1, 2:1, 0:2, 0:0, 0:1)

San Jose viedlo nad Vegas 3:1 i 4:2, ale napokon prehralo 4:5 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil v šiestej sérii Erik Brannström. Uspel aj jeho spoluhráč Alex Tuch, na opačnej strane iba Logan Couture, ktorý tiež strelil štvrtý gól Sharks v oslabení. Brent Burns, Timo Meier a Barclay Goodrow ho doplnili na listine strelcov, Martin Jones kryl 27 striel. Recept na neho našli Max Pacioretty, dvojgólový Oscar Lindberg a Pierre-Edouard Bellemare. Tuch a Jake Bischoff dvakrát asistovali, Tomáš Hertl trikrát. Maxim Lagace urobil 20 zákrokov a chytil päť nájazdov.

Z. Chára (BOS) 19:23 0 1 1 -2 2 3 3
M. Bakoš (BOS) 10:24 0 1 1 0 0 2 1
P. Cehlárik (BOS) 16:25 0 0 0 -1 0 2 2
T. Tatar (MTL) 15:16 1 0 1 +1 0 1 0
Ch. Jaroš (OTT) 18:05 0 1 1 0 4 1 2
E. Černák (TBL) 20:05 0 0 0 +1 0 0 3