«
Fanshop tímu Boston Bruins - tričká, šiltovky a dresy »

Tatar skóroval, Cehlárik asistoval, Halák chytal + video (príprava)

Jozef Struhár  |  27.09.2018
Aj v utorok sa v NHL odohralo sedem prípravných zápasov. V akcii sa predstavili štyria Slováci, vrátane brankára Jaroslava Haláka. Dvaja bodovali.

Boston - Detroit 2:3 PP (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)

V Bostone sme mohli vidieť súboj slovenských brankárov, ale Patrik Rybár nakoniec strávil celý duel na striedačke. Jaroslav Halák v domácom drese predviedol 33 zákrokov a kapituloval trikrát. O výhre Detroitu 3:2 pritom rozhodol v predĺžení svojím tretím gólom v príprave Filip Zadina. Haláka prekonali aj Gustav Nyquist a Dennis Cholowski, ktorí v druhej tretine zmazali dvojgólovú stratu. Jonathan Bernier kryl 21 striel. Bruins viedli po góloch Davida Pastrňáka a Leeho Stempiaka, pri ktorom si asistenciu pripísal aj Peter Cehlárik. Slovenský útočník odohral takmer 12 minút, z toho dve na presilovkách. Prezentoval sa aj jedným bodyčekom. Zdeno Chára nehral.

Montreal - Toronto 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Tomáš Tatar svojím druhým gólom v príprave otvoril skóre zápasu, v ktorom Montreal nezužitkoval vedenie a nakoniec podľahol Torontu 3:5. Tatar si pritom pripísal aj tri mínusové body, štyri trestné minúty a štyri strely. Odohral necelých 14 minút. Na jeho gól odpovedal Nazem Kadri a z hráčov Maple Leafs sa presadili aj Auston Matthews, Mitchell Marner, Kasperi Kapanen a Patrick Marleau. Marner si z duelu odniesol aj tri asistencie. Frederika Andersena z 36 striel prekonali aj Brendan Gallagher a David Schlemko. Carey Price opustil duel s 21 zákrokmi.

Minnesota - Winnipeg 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

V akcii sa predstavil aj Marko Daňo, ktorý nebodoval ani nevyhral. Jason Zucker a Jared Spurgeon skórovali v tretej tretine, aby otočili stav a rozhodli o výhre Minnesoty 4:3 nad Winnipegom. Do čierneho sa z víťazného mužstva trafili aj dvojbodový Eric Staal a Greg Pateryn. Devan Dubnyk zastavil 27 striel. Recept na neho našli Nelson Nogier, Kristian Vesalainen a dvojbodový Dustin Byfuglien. Laurent Brossoit opustil duel s 24 zákrokmi. Daňo odohral necelých 11 minút, na dve bol vylúčený za podrazenie. Viedlo to k vyrovnávajúcemu gólu Wild.

NY Rangers - NY Islanders 3:4 PP (1:1, 1:1, 1:1, 0:1)

Anthony Beauvillier skóroval v prvej minúte predĺženia, aby rozhodol o výhre Islanders 4:3 nad Rangers. V normálnom hracom čase sa presadili dvakrát Ryan Pulock a raz Thomas Hickey. Z domácich hráčov potešili publikum trojbodoví Pavel Bučnevič a dvakrát Mika Zibanejad. V Madison Square Garden sme videli súboj švédskych brankárov. Robin Lehner predviedol 21 zákrokov, Henrik Lundqvist 32.

Pittsburgh - Buffalo 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Phil Kessel strelil v prvej tretine dva góly, aby nasmeroval Pittsburgh k víťazstvu 5:1 nad Buffalom. Po tom, čo skóre skresal Alexander Nylander, sa z víťazného mužstva ešte presadili Kris Letang, Derick Brassard a Matt Cullen. Matt Murray pomohol k triumfu 21 zásahmi, Linus Ullmark ich urobil 27.

Colorado - Dallas 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Julius Honka zaznamenal gól a asistenciu, Ben Bishop kryl 21 striel a Dallas uspel v Colorade pomerom 3:1. Z gólov sa tešili aj Roope Hintz, ktorý vyrovnal stav na 1:1 a Tyler Pitlick, ktorý strelil víťazný gól. O čestný úspech Avalanche sa postaral Ty Lewis už v prvej tretine. Asistenciu si pripísal aj Martin Kaut. Semion Varlamov opustil duel s 24 zákrokmi.

Anaheim - Los Angeles 7:4 (2:1, 4:3, 1:0)

Adam Henrique a Max Comtois zaznamenali po dva góly a jednej asistencii, Jakob Silfverberg gól a dve asistencie, aby doviedli Anaheim k triumfu 7:4 nad Los Angeles. Do listiny strelcov sa zapísali aj Rickard Rakell a Andrej Šustr. Ryan Miller čelil 22 strelám, z ktorých ho prekonali Austin Wagner, Dion Phaneuf, Emerson Etem a Tanner Pearson. V bráne Kings sa nedarilo Jackovi Campbellovi, ktorý v prvých dvoch tretinách inkasoval šesť gólov z 19 striel. Cal Petersen v tretej tretine kryl 11 z 12 striel.

J. Halák (BOS) 33/36 - - - - - - -
P. Cehlárik (BOS) 11:53
T. Tatar (MTL) 13:48  -3
M. Daňo (WPG) 10:50
Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Súvisiaci článok:

Zobraziť komentáre k článku (5) Komentáre k článku (5)
jam benn Ignorovať27. 09. 2018 08:35
No Hintz ma za sebou skvelu prípravu rovnako ako celý team ,dúfam že budeme takto pokračovať aj v sezone , Chudobin aj Bishop chytaju vynikajuco,niekolko hráčov sa ukazuje v dobrom skvetle napr Hintz,Gurianov,Dickinson,Dowling ,Bayreuther no som fakt zvedaví ako to Monty poskladá pretože tam je fakt vela adeptov ktory by mohli hrať V NHL.Vela hráčov citi šancu na NHL a v teame je zdrava konkurencia čo je len dobre ,zatial sa angažovanie Montyho ukazuje ako spravny krok, som naozaj zvedaví čo ukaže sezona ,mali by sme hrať aktívny ofenzívny hokej takže sa teším . Dufam že sa Seguin s Johnsom daju dokopy a budeme hrať v plnej sile . Dosť sa teším na ten otvarací zápas proti Arizone
Reagovať    3
Gigi14 Ignorovať27. 09. 2018 10:46
Tatar gól to je síce pekné ale tri mínusky z troch gólov čo montreal dostal to už vôbec nieje dobrá vyžitia
Neexistujúci používateľ 27. 09. 2018 21:27
Minimalne dve minusky boli po hrubych chybach spoluhracov pri rozohravke - Petry a Gallagher. Keby si si aspon pozrel highlighty namiesto toho aby si sudil iba podla statistik. Tatar v celej priprave vyzera dost dobre, dufam ze mu to vydrzi aj do sezony, aj ked si myslim ze Canes pojdu po Hughesovi.
Neexistujúci používateľ 28. 09. 2018 08:24