USHL a NCAA: Pospíšil ťahá famóznu sériu, všetci brankári si zlepšili čísla

Jozef Struhár
29.10.2018

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

NCAA (Divízia I)

Zo slovenských korčuliarov sa minulý týždeň v NCAA predstavil v akcii iba útočník Adam Dauda. V dvoch zápasoch proti Miami sa mu nepodarilo bodovať, a tak má na konte stále len dva body z druhého zápasu sezóny. Toto je jeho štvrtá sezóna vo vysokoškolskej súťaži.

Všetci traja slovenskí brankári si vylepšili štatistiky. David Hrenák si pripísal tretiu výhru v treťom zápase, pričom vychytal aj čisté konto. Potreboval naň 32 zákrokov vo štvrtkovom zápase proti Bostonskej vysokej škole.  Nekapituloval ani Matej Tomek, ale ten odchytal len 14 a pol minúty v sobotnom zápase proti Arizonskej štátnej. Kryl šesť striel. Dva štarty proti Maine má za sebou Adam Húska, ktorý pri oboch kapituloval dvakrát.  V piatok predviedol 24 zákrokov pri výhre, v sobotu 31 pri remíze.

USHL

V USHL pokračoval v dobrých výkonoch Martin Pospíšil, ktorý ešte stále neprišiel o bodovú sériu trvajúcu od otváracieho zápasu sezóny. Tentokrát si ju natiahol o tri zápasy, v ktorých zaznamenal gól a tri asistencie, aby si upevnil pozíciu najproduktívnejšieho hráča ligy.  Marek Valach odohral dva zápasy a bodoval v každom z nich. Konto si rozšíril spolu o tri asistencie. Na gól stále čaká.

Brankár Roman Durný odchytal dva zápasy, v ktorých si štatistiky vylepšil. V utorok inkasoval tri góly z 32 striel pri prehre so Sioux City (Pospíšil ho neprekonal) a v piatok prispel k výhre nad Green Bay  3:2 po predĺžení 28 zákrokmi. V lige stále patrí medzi najlepších brankárov.