Fanshop tímu Montreal Canadiens - tričká, šiltovky a dresy »SlovakFitness.sk

Tatar dnes môže dosiahnuť niečo, na čo čaká od roku 2014

Jozef Struhár (Hymy) | 02.02.2019
Po dlhšej prestávke sa v sobotu vráti do akcie aj tím Montreal Canadiens, ktorý bude doma hostiť New Jersey Devils. Nadviaže v zápase slovenský útočník Tomáš Tatar na vydarené obdobie spred prestávky?

Dvadsaťosemročný Dubničan po tichšom období, počas ktorého zaznamenal len dve asistencie a nebodoval v siedmich z ôsmich duelov, odohral štyri zápasy, v ktorých dokázal zakaždým bodovať.

V sobotu tak bude mať Tatar šancu predĺžiť si svoju bodovú sériu, počas ktorej zatiaľ získal dva góly a tri asistencie, na päť zápasov. A to je niečo, čo sme u neho nevideli už poriadne dlho.

Hráč, ktorý je známy striedaním produktívnych a neproduktívnych období, naposledy bodoval v piatich zápasoch po sebe na prelome novembra a decembra 2014, ešte ako hráč tímu Detroit Red Wings. Vtedy nazbieral tri góly a štyri asistencie.

Tatar v kariére ťahal päťzápasovú bodovú sériu doteraz len dvakrát. V novembri 2014, krátko pred už spomínanou sériou, si vytvoril osobné maximum so šiestimi zápasmi. Počas nich strelil päť gólov a pridal tri asistencie.

Práve sezóna 2014/15 bola z pohľadu produktivity najvydarenejšia v Tatarovej kariére – v 82 zápasoch strelil 29 gólov a nazbieral 56 bodov. V aktuálnom ročníku má nábeh na 26 gólov a 61 bodov.

Zápas medzi Canadiens a Devils sa odohrá pre Európanov v priaznivom čase, od 20:00 nášho času. Priamy prenos si môžete pozrieť aj na TV Tipsport.