29. 03.
30. 03.
«

Východ porazil Západ 12:11, Chára nebodoval

57. zápas hviezd, ktorý sa v nedeľu odohral v Montreale, vyhrali hokejisti Východnej konferencie 12:11 po samostatných nájazdoch. Najužitočnejším hráčom sa stal domáci Alex Kovalov, ktorý strelil dva góly. Zdeno Chára bol najvyťažovanejším hráčom exhibície.

V prvej tretine proti sebe nastúpili brankári Jean-Sebastien Giguere a Carey Price. Východ vyhral prvú tretinu 4:2. V druhej padlo 10 gólov. Šesť inkasoval Henrik Lundqvist, Východ prekonal Backstroma štyrikrát. Za nerozhodného stavu sa vstupovalo do tretej tretiny, ktorá skončila nerozhodne 3:3. V bránach stáli Luongo a Thomas. Zápas sa skončil po riadnom hracom čas nerozhodne 11:11 a nasledovalo predĺženie. V ňom gól nepadol, no bol vylúčený Mike Komisarek za hákovanie. V zápase hviezd je to prvé vylúčenie od roku 2000, kedy bol vylúčený za ten istý priestupok Sandis Ozolinsh. V samostatných nájazdoch sa podarilo hráčom Východu premeniť dva a rozhodli tak o svojom víťazstve 12:11. Víťazný nájazd premenil Kovalev. Kapitán Východu sa stal najužitočnejším hráčom zápasu, keď strelil dva góly a v nájazdoch rozhodol o víťazstve svojho výberu. Dva góly dokázali streliť aj Martin St. Louis a Sheldon Souray.

Zdeno Chára sa do kanadského bodovania nezapísal, ale bol najvyťažovanejším mužom exhibičného stretnutia. Na ľade strávil 23 minút a 16 sekúnd. Do štatistík si zapísal dva mínusové body a jednu strelu na bránu.

Východná konferencia - Západná konferencia 12:11 SN (4:2, 4:6, 3:3, 0:0, 1:0)