20. 04.
21. 04.
«

Naši prihrávali, zaznamenali tri asistencie

V šiestich nočných zápasoch sa predstavilo osem slovenských hokejistov. Do kanadského bodovania sa zapísali traja, Peter Budaj zo striedačky sledoval Aebischerov shutout.

Nesmierne dramatický súboj mohli fanúšikovia vidieť v Montreale, kde domáci Canadiens vyhrávali už 3:0, ale napokon prehrali 4:6. Za Pittsburgh sa predstavili Žigo Pálffy a Tomáš Surový. Obaja slovenskí zástupcovia v tomto tíme v noci bodovali. Pripísali si na svoje konto po jednej asistencii. V zápase sme mohli vidieť aj Richarda Zedníka, ktorý zaznamenal tri strelecké pokusy a odohral niečo cez 18 minút, ale nebodoval.

Tretím Slovákom, ktorý zaznamenal asistenciu bol Marián Gáborík, ktorý prihrával na štvrtý gól Wild. Minnesota si z Detroitu odváža cenné víťazstvo 4:2.

V novej NHL nebýva tak často, aby sa podarilo viacerým brankárom udržať čisté konto. Prvýkrát v sezóne gól za svoj chrbát nepustili štyria brankári, medzi ktorým je aj coloradský David Aebischer, ktorý dnes dostal prednosť pred Petrom Budajom. Ich spoluhráč Marek Svatoš v zápase odohral iba 8 minút a 48 sekúnd, čo bol najkratší čas slovenského hokejistu v noci. Colorado vyhralo nad Nashvillom 3:0.

Žigmund PÁLFFY (PIT): 1a, 3str, +1, odohral 18:48
Richard ZEDNÍK (MON): -2, 3str, odohral 18:12
Marián GÁBORÍK (MIN): 1a, 2str, +1, odohral 16:42
Tomáš SUROVÝ (PIT): 1a, 1str, +/-0, odohral 16:00
Jozef STUMPEL (FLO): +/-0, odohral 12:02
Martin CIBÁK (TAM): +/-0, odohral 11:06
Juraj KOLNÍK (FLO): 1str, -1, odohral 9:28
Marek SVATOŠ (COL): +/-0, 3str, 2tmin, odohral 8:48