Víkendová akcia! Použite zľavový kód SNHL052019 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 %. Prejsť do obchodu »
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »SlovakFitness.sk

Chára a jeho tím budú po piatku čeliť vyradeniu, Colorado postúpilo

Jozef Struhár (Hymy) | 20.04.2019
V prvom zápase piatkového programu prvého kola play-off NHL sa z dôležitého víťazstva tešilo Toronto, ktoré bude mať v sérii proti Bostonu postupový mečbal. Ten v piatok využilo Colorado, ktoré vyradilo Calgary.

Východná konferencia

BOSTON – TORONTO 1:2 (stav série: 2-3)

Toronto bude v nedeľu hostiť šiesty zápas série proti rivalovi z Toronta a bude v ňom mať šancu postúpiť. V piatok totiž vďaka dvom gólom z tretej tretiny a 28 zákrokom Frederika Andersena uspelo v TD Garden 2:1 a po tretíkrát v sérii sa ujalo vedenia. Skóre stretnutia otvoril až v 52. minúte Auston Matthews, ktorý strelil už svoj štvrtý gól v play-off. Bruins okamžite reklamovali bránenie v hre brankárovi, ale rozhodcovia gól potvrdili aj po posúdení opakovaných záberov. O zhruba dve minúty neskôr zvyšoval vedenie na 2:0 Kasperi Kapanen. Bruins sa podarilo znížiť 44 sekúnd pred koncom, keď sa po peknej prihrávke Davida Pastrňáka presadil jeho krajan David Krejčí. To už bol na striedačke Tuukka Rask, ktorý v stretnutí predviedol 25 zákrokov. Prvé dve tretiny sa hrali pomerne opatrne, no domáci mali šancu ujať sa vedenia až v troch presilovkách. Krejčí v druhej tretine trafil tyčku.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral v piatkovom zápase 16 minút a 43 sekúnd, počas ktorých zaznamenal jednu strelu na bránu, jeden mínusový bod a dva bodyčeky.

Kapanenov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. A. Matthews (TOR), 2. F. Andersen (TOR), 3. T. Rask (BOS)

Zach Hyman, útočník Maple Leafs: „Dnes to bolo totálne tímové víťazstvo. Chlapci na ľade bojovali. Trvalo celých 60 minút, aby sme to dokázali, ale dokázali sme to.“

Bruce Cassidy, tréner Bruins: „Dnes boli lepší ako my v tretej tretine a zakončovali svoje akcie. My toho musíme vygenerovať viac.“

CALGARY – COLORADO 1:5 (konečný stav série: 1-4)

Calgary v domácom prostredí chcelo zabojovať o prežitie, ale piaty zápas série ovládlo Colorado pomerom 5:1 a postúpilo do druhého kola ako prvý tím Západnej konferencie. S play-off sa tak po prvýkrát v histórii rozlúčili už v prvom kole oba tímy, ktoré v základnej časti mali najlepšiu bilanciu vo svojej konferencii alebo prvé dva tímy v celkovom poradí ligy po základnej časti. Víťazný gól napokon strelil Mikko Rantanen už v druhej tretine, krátko po tom, čo mimoriadne aktívny Johnny Gaudreau nevyužil trestné strieľanie na vyrovnanie stavu na 1:1. Rantanen pridal jeden gól aj v tretej tretine, dvakrát skóroval v druhej dvadsaťminútovke Colin Wilson a skóre stretnutia otvoril Gabriel Landeskog. Obaja dvojgóloví strelci pridali aj po asistencii, po tri ich nazbierali Nathan MacKinnon a Tyson Barrie. Zaistiť prvý postup do druhého kola od roku 2008 pomohol aj Philipp Grubauer, ktorého z 29 striel prekonali T.J. Brodie a Gaudreau, no druhému menovanému rozhodcovia gól neuznali. Mike Smith sa rozlúčil so sezónou s 27 zákrokmi.

Rantanenov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. M. Rantanen, 2. C. Wilson, 3. N. MacKinnon (všetci COL)

Nathan MacKinnon, útočník Avalanche: „Je to skvelé. Nikto si nemyslel, že vyhráme túto sériu. Ja som nikdy predtým nevyhral sériu v play-off NHL. Som nadšený z toho, akým spôsobom sme to dokázali. Teraz si trochu vydýchneme. Nevyhrali sme Stanlehyo pohár, je to len prvé kolo, ale je to vzrušujúce. Budeme podceňovaní do konca play-off, ale my sa na tú výzvu tešíme.“

Travis Hamonic, obranca Flames: „Neboli sme dostatočne dobrí. Je to frustrujúce. Veríme nášmu mužstvu. Veríme našim hráčom a v to, čo máme v tejto kabíne. Je frustrujúce teraz tu takto stáť. Nie je to konverzácia, ktorú sme chceli mať. Sú to nepríjemné, prázdne pocity.“

Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Súvisiace články
Zobraziť komentáre k článku (23) Komentáre k článku (23)
puxo333 Ignorovať20. 04. 2019 06:38
LAvíny !!! JE to tam !!! Perfektný výkon počas celej série, a teraz pome na Vegas ;) Prvýkrát v histórií sa stalo, že obaja víťazi konferencií padli v prvom kole playoff
Hanib Ignorovať20. 04. 2019 06:53
Ja dufam ze dostanete zralokov
sulinkoo Ignorovať20. 04. 2019 07:04
Wow paráda! Pred sériou som veril v postup, ale že to bude po 5 zápasoch tak to je veľmi príjemné prekvapko! Ale hlavne na tie výkony sa výborne pozerá. Konečne po 11 rokoch vyhratá séria v PO
Avalanche Ignorovať20. 04. 2019 08:08
Kde su teraz zalezeni vsetci odbornici??? Vsetci odpisovali Colorado clankami typu: Jednoznacna seria, Calgary dostalo outsidera, Calgary ma najlahsieho supera. Sledoval som vsetky zapasy v serii a jedini hraci v CGY co sa snazili boli Bennett,Smith a Hamonic. Ostatni sa len vozili a absolutne nestihali v tempe ktore nastolilo Colorado.Colorado podalo velmi koncentrovany a kolektivny vykon. Utok bol skvely, obrana napodiv fungovala a famozny Gruby v brane. AVS GO
jam benn Ignorovať20. 04. 2019 08:36
Od začiatku som vas favorizoval ,Calgary som považol za jeden z najslabších teamov v PO kvoli ich skusenostiam a všetko sa to krasne potvrdilo , Colorado bolo jasne lepšie . Gratulujem k postupu
konrad Ignorovať20. 04. 2019 08:45
Ale.. ake skusenosti ma colorado?
jam benn Ignorovať20. 04. 2019 08:51
Hrali v PO minuly rok ,to podla mna bohate stačí ,okusili atmosferu a play off hokej ,tento rok su na to rozhodne lepšie pripravený a je to vidieť
konrad Ignorovať20. 04. 2019 11:13
za posledných 5 rokov boli CGY v PO 3x, COL 2x. Oba tímy si neviedli nijak slávne (CGY 5 rokov dozadu niečo málo áno) Obe majú mladé jadrá ale v CGY je (podľa mňa) viac skúsených hráčov(smith, giordano, brodie, hamonic, stone, backlund, frolik, neal.. vs johnson, cole, brassard, soderberg, ?barrie?). Ak dostalo CGY debakel od COL bude to zapríčinené niečim iným ako neskúsenosťou
JaRomE121 Ignorovať20. 04. 2019 09:12
Block, d e m e n t a
jam benn Ignorovať20. 04. 2019 09:27
tak sa zase ukludníme
sulinkoo Ignorovať20. 04. 2019 11:04
Sekli sa ano. Ale naco to davas do kazdej druhej diskusie este aj takymto sposobom.
Calgary bol favorit serie to bez debaty, ved vyhrali konfereniu isli z prvého miesta, mali naslapany utok (aj my sme boli pred par rokmi ako vitaz divízie s Minnesotou a jak to dopadlo).
Ja som práveze len rád, že ich srvivś vacsina favorizovala. Prave to ich podla mna dostalo pod tlak a zvazovalo im to ruky, co bola voda na nas mlyn, lebo sme nemali co stratit.
Mayo Ignorovať20. 04. 2019 09:02
Precenovane Calgary bez skúsenosti boli fackovací panáci. AVS pekne.
jozi P Ignorovať20. 04. 2019 10:23
Preceňovať Flames mohol len ten kto vidí iba výsledky. Fanúšik s triezvym pohľadom vedel ktorá bije a že od zápasu all-stars hrajú slabo. Nie Calgary ale Colorado dostalo najslabšieho súpera do playoff zo všetkých postupujúcich. Stretli sa dva mančafty ktoré ťahá jeden útok. Bohužiaľ ten náš dokáže dominovať len v základnej časti. Aj v nej vidno, že sú doslova neviditeľní v "derby" zápasoch napr. proti Ducks či Oilers. Proste ak súper vyrukuje proti nám so zvýšeným nasadením bojovnosťou a fyzickou hrou Flames prehrávajú. Takže chlapci gratulujem k postupu ale príliš sa neopíjajte pocitom výťastva pretože až druhé kolo ukáže ako na tom vlastne ste...
Pens Ignorovať20. 04. 2019 10:36
Najviac striel na vlastnú bránku v jednotlivých sériach play off hraných aspoň na 5 zápasov (strely v zápasoch play off sa začali evidovať od roku 1960): 1. Anaheim Mighty Ducks 223 striel (1997 proti Red Wings), 2. Pittsburgh Penguins 213 (1997 proti Flyers), 3. Montreal Canadiens (1997 proti Devils), 4. Calgary Flames 205 (2019 proti Avalanche), 5. Buffalo Sabres 205 (1997 proti Flyers).
miropo Ignorovať20. 04. 2019 11:41
Posledný nasadený tím je prvý postupujúci na západe...Ešte v čase, keď po dobrom začiatku začala sezóna pre Avs upadať a prišlo úplne zlé obdobie, tak fans Avs sa modlili, tískali sme aj s očami, aby prišlo zlepšenie a teda videli svoj tím v PO a ono hľa druhé kolo za krátky čas, správne načasovaná forma
Pens Ignorovať20. 04. 2019 12:48
Od 12.marca Avs spoločne s Lightning získali percentuálne najviac možných bodov v súťaži (75% - 12 zápasov 8-2-2). Nebola však za tým zlepšená hra tímu (napríklad ich CF% bola 5.najnižšia v lige za toto obdobie 46,12), ale bránkovisko. To bolo najlepšie v súťaži s úspešnosťou zákrokov 93,53%. Naopak Flames boli v posledných zápasoch vysoko aktívni (za posledných 9 zápasov bol ich pomer samotných striel 58,70%, čo bolo jednoznačne najviac v súťaži), no napriek tomu bilancia 5-4-0. Už prvý zápas série ukázal, že tím z Denveru je momentálne "v pohode", kým flustrácia hráčov Flames sa ešte viac začala prehlbovať. Túto sezónu si Avalanche rozhodne zaslúžili play off (tú minulú budem stále tvrdiť, že nie ), jednoznačne a zaslúžené postúpili ďalej (po bitke je každý generál, ale ich postup som tipoval pred začiatkom play off, Hymy mi to potvrdí ). To je však, len môj pohľad.
miropo Ignorovať21. 04. 2019 10:09
Súhlasím
mayecc Ignorovať20. 04. 2019 12:26
Zdravím. Trosku mimo témy, nevie niekto ako je to s Černákom? Či ide na MS, alebo na farmu?
matoolotr Ignorovať20. 04. 2019 12:36
To vcera nebol hokej ale sachova partia. Nizkej kvality. Mal som to zapnute cele, no nedalo sa na to pozerat - absolutne nekoncentrovany pristup, uplna lajdackost v strednom pasme. Nevedeli sme si normalne prihrat, prebrat dobre prihravky, zakombinovat... Furt len tie jbnte nahadzovania za branu s nasledna strata puku. Za vsetko hovori stats z 1.ttetiny - oba tymi v prvej polovici vyslali ns branu dokopy 4 strely! Leafs neboli o moc lepsi, ale vcera to evidentne stacilo. A congrats do Denveru