«
Víkendová akcia! Použite zľavový kód SNHL052019 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 %. Prejsť do obchodu »
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »SlovakFitness.sk

Bäckström zahviezdil pri jasnej výhre, poznáme ďalšieho postupujúceho

V sobotu sa odohrali tri zápasy, pričom posledný v sezóne bol pre Winnipeg, ktorý vyradilo St. Louis aj vďaka hetriku Schwartza. Postupové mečbaly si vybojovali Dallas a Washington.

Východná konferencia

WASHINGTON – CAROLINA 6:0 (stav série: 3-2)

Nicklas Bäckström si vyrovnal počet gólov z vlaňajšieho play-off, keď strelil dva góly, aby ich už mal päť. V sobotu pridal aj dve asistencie. Alex Ovečkin strelil gól a tiež pridal dve asistencie a Braden Holtby zneškodnil všetkých 30 striel pri svojom siedmom čistom kone v kariére play-off, aby Washington porazil Carolinu pomerom 6:0 a znova sa ujal vedenia v sérii, tentokrát 3:2 na zápasy. Strelecky sa presadili aj Brett Connolly, Tom Wilson a z trestného strieľania Nic Dowd, ktorému sa to podarilo vo vyraďovacích bojoch ako prvému hráčovi v klubovej histórii. Capitals využili tri presilovky a dôležité bolo, že sa ubránili aj piatim presilovkám Hurricanes, vrátane troch v rýchlom slede v druhej tretine. Holtby sa stal v počte núl v play-off klubovým rekordérom a Capitals ešte nikdy predtým nevyhrali v play-off zápas na nulu so šiestimi strelenými gólmi. Ich predošlé maximum boli výhry 4:0, ktoré dosiahli trikrát. Hosťujúci Petr Mrázek inkasoval šesť gólov z 28 striel, ale spoluhráči mu tentokrát veľmi nepomohli. Šiesty zápas série sa odohrá v Raleigh a je naplánovaný na pondelok.

Bäckströmov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. N. Bäckström, 2. B. Holtby, 3. A. Ovečkin (všetci WSH)

Nicklas Bäckström, útočník Capitals: „Myslím si, že sme celkom skvelo odpovedali na zápasy číslo tri a štyri. Neboli sme spokojní s tými zápasmi v Caroline. Myslím si, že dnes sme hrali náš hokej. Každý sa snažil, pracovali sme spoločne a vyplatilo sa to.“

Rod Brind'Amour, tréner Hurricanes: „Dnes sme boli zlí od začiatku až do konca. Je ťažké vybrať hráča, o ktorom by som si myslel, že odohral dobrý zápas. V tomto čase roka potrebujete, aby sa každý snažil a z nejakého dôvodu sme dnes boli všetci o krok pozadu. Výsledok presne odzrkadľuje hru.“

NASHVILLE – DALLAS 3:5 (stav série: 2-3)

Dallas dokázal druhýkrát v sérii vyhrať na ľade súpera. Po triumfe 5:3, druhom v rade, otočil stav série proti Nashville z 1-2 na 3-2 a vybojoval si postupový mečbal. Stars strelili aspoň päť gólov v dvoch dueloch play-off po sebe deviatykrát v histórii, ale po prvý raz od zápasov číslo 3 a 4 konferenčného finále v roku 1991. Alexander Radulov a Jason Dickinson skórovali dvakrát, Tyler Seguin vsietil víťazný gól a pridal asistenciu. Jamie Benn nazbieral tri prihrávky, čo dokázal v play-off prvýkrát. Ben Bishop predviedol 30 zákrokov, polovicu z nich v tretej tretine, v ktorej Predators prestrieľali súpera pomerom 16:4. Rocco Grimaldi ich poslal do vedenia, ale hostia odpovedali troma gólmi po sebe. Ryan Johansen znižoval stav duelu na 2:3 a Kyle Turris na konečných 3:5. Roman Josi dvakrát asistoval, zatiaľ čo Pekka Rinne inkasoval päťkrát z 26 striel. Rozhodujúce boli tri góly Stars z druhej tretiny, v ktorej čelil ôsmim strelám. Dallas bude môcť v pondelkovom šiestom zápase série na domácom ľade vyradiť Nashville z play-off.

Radulov zaznamenal svoj druhý viacgólový zápis v play-off v kariére. Prvý dosiahol pri jeho debute v play-off – v úvodnom zápase prvého kola v roku 2007 v drese Nashville. Grimaldi strelil v tomto play-off už tri góly, pričom v 53 dueloch uplynulej základnej časti skóroval päťkrát.

Seguinov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. A. Radulov, 2. J. Dickinson, 3. J. Benn (všetci DAL)

Jim Montgomery, tréner Stars: „Myslím si, že sa neustále zlepšujeme a musíme v tom pokračovať. Budúci zápas bude ten najťažší, pretože môže potenciálne ukončiť niekomu sezónu. Bude to pre nás výzva.“

Peter Laviolette, tréner Predators: „Už sme na takúto situáciu reagovali. V šiestom zápase na to odpovieme a prinesieme sériu naspäť domov. “

WINNIPEG – ST. LOUIS 2:3 (konečný stav série: 2-4)

Winnipeg mal v sobotu dvoch úspešných strelcov, St. Louis jedného. Aj to však tímu z Missouri stačilo na to, aby narušil trend víťazstiev hosťujúcich tímov a pred vlastnými fanúšikmi oslavoval postup do druhého kola. K výhre 3:2 v šiestom zápase série viedol hetrik Jadena Schwartza a 18 zákrokov Jordana Binningtona. Ten v druhej tretine čelil len jednej strele pri pomere striel 16:1, čo bol negatívny rekord v histórii Jets/Thrashers v počte vyslaných striel v jednej dvadsaťminútovke. Kapituloval až v poslednej osemminútovke, keď sa duel podarilo zdramatizovať Dustinovi Byfuglienovi a v oslabení Bryanovi Littleovi. Na zvrat však už bolo neskoro. Connor Hellebuyck opustil duel s 33 zákrokmi. Prvý gól inkasoval už po 23 sekundách hry, čo bol tretí najrýchlejší gól v histórii Blues v play-off. Schwartz strelil posledné štyri góly Blues, vrátane víťazného z predošlého duelu. St. Louis vďaka tomu postúpilo do druhého kola po tretí raz za posledné štyri roky. V ňom bude čeliť víťazovi série medzi Nashvillom a Dallasom.

Schwartzov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. J. Schwartz, 2. J. Binnington, 3. A. Pietrangelo (všetci STL)

Jordan Schwartz, útočník Blues: „Dnes sme urobili dobrú prácu v tom, ako sme nadviazali na minulý zápas. Boli sme agresívni a hrali akoby bez strachu. “

Connor Hellebuyck, brankár Jets: „Je ťažké povedať, čo išlo zle. Skutočne by sme nemali ukazovať prstom a snažiť sa na niekoho hodiť vinu. Majú dobrý tím a hrali dobre. Mohli ste povedať, že to chcú. “