«
Víkendová akcia! Použite zľavový kód SNHL052019 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 %. Prejsť do obchodu »
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »SlovakKHL.sk

Chára pomohol Bostonu udržať sa v sérii, drámu vo Vegas ukončil Hertl

V nedeľu mohli ďalšie dva tímy spečatiť svoj postup do druhého kola play-off. Nestalo sa tak, pretože San Jose a Boston si vynútili zápas číslo sedem. Bruins k tomu pomohol aj Zdeno Chára.

Východná konferencia

TORONTO – BOSTON 2:4 (stav série: 3-3)

Boston zaspal úvod zápasu, ale potom ho nakopli dve využité presilové hry a troma gólmi po sebe začal cestu za víťazstvom 4:2 v Toronte, po ktorom vyrovnal stav série prvého kola play-off na 3-3. Brad Marchand strelil dva góly a pridal asistenciu. Aj s prispením teče obrancu Nikitu Zajceva vyrovnal stav duelu na 1:1 hneď po vhadzovaní v prvej presilovke Bruins, v druhej mal prsty v presnom zásahu Toreyho Kruga na 2:1. Rozhodujúci gól vsietil v druhej tretine Jake DeBrusk, ktorý, rovnako ako Krug, skóroval premiérovo v tomto play-off. Pri druhom Marchandovom góle do prázdnej brány si pripísal asistenciu slovenský obranca Zdeno Chára, svoju prvú v sérii. David Pastrňák dvakrát asistoval a Tuukka Rask predviedol 22 zákrokov. Prekonali ho Morgan Rielly, ktorý otvoril skóre v strede prvej tretiny a Auston Matthews, ktorý znižoval stav na 2:3 v úvode tretej časti hry. Frederik Andersen čelil až 40 strelám a dlho držal Maple Leafs v hre, ale jeho skvelý výkon nestačil na spečatenie postupu do druhého kola. Domáci nevyužili ani jednu z presiloviek, kým Boston premenil na góly obidve a zo 16 v sérii ich zužitkoval sedem. V utorok tak bude hostiť rozhodujúci siedmy zápas, ktorý si dokázal vynútiť po 11. raz v histórii a prvýkrát od roku 2012.

Andersenov skvelý zákrok lapačkou proti Bergeronovi:

Chára odohral 22 minút a 35 ako tretí najvyťaženejší hráč tímu. Zaznamenal aj plusový bod, strelu a štyri bodyčeky. Pri jeho vylúčení za zdržovanie hry zo šiestej minúty trafil Rielly tyčku. Toronto a Boston sú treťou dvojicou tímov v histórii NHL, ktoré odohrali sedemzápasové série pri ich troch stretnutiach v play-off v rade. Matthews je prvým hráčom Maple Leafs s piatimi gólmi v jednom play-off od roku 2004 (Joe Nieuwendyk proti Ottawe). Ako tretí hráč v klubovej histórii po Gordiem Drillonovi (1939) a Daveovi Andreychukovi (1993) skóroval v štyroch zápasoch po sebe v dvoch play-off.

DeBruskov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. B. Marchand (BOS), 2. A. Matthews (TOR), 3. D. Pastrňák (BOS)

Brad Marchand, útočník Bruins: „Keď sme prehrávali, vedeli sme, že je do konca ešte veľa času. V tomto ročníku sme už veľakrát otočili zápas. Nebáli sme sa. Dali sme sa dokopy a hrali veľmi tvrdo. Odohrali sme nakoniec veľmi dobrý zápas a dali si šancu odohrať ďalší duel, v ktorom musíme hrať rovnako.“

John Tavares, útočník Maple Leafs: „Je to tak ako to je. Stále máme dobrú šancu na víťazstvo v tejto sérii. Teraz sa musíme koncentrovať len na to. Samozrejme, radi by sme to dokázali už dnes. Nestalo sa tak.“

VEGAS – SAN JOSE 1:2 P2 (stav série: 3-3)

Tomáš Hertl skóroval v oslabení v 12. minúte druhého predĺženia, aby rozhodol o víťazstve San Jose 2:1 nad Vegas, ktoré znamenalo, že kalifornský tím bude v utorok hostiť rozhodujúci zápas číslo sedem. V normálnom hracom čase sa presadil Logan Couture, ktorý otváral skóre deväť sekúnd pred koncom prvej tretiny. K druhej výhre po sebe pomohol Martin Jones až 58 zákrokmi, s ktorými vytvoril nový klubový rekord (predošlý držal Jeff Hackett s 57 zákrokmi). Ako jediný ho prekonal Jonathan Marchessault, ktorý vyrovnal stav v strede druhej tretiny. Marc-Andre Fleury čelil 29 strelám a v druhom predĺžení mal jeho tím streleckú prevahu 8:1. Namiesto potrestania sekania Barclayho Goodrowa však kapituloval z úniku. Tento gól bol prvý v histórii NHL, ktorý padol v oslabení v zápase, ktorý nerozhodlo prvé predĺženie. V prvom predĺžení strelili takýto gól v minulosti ôsmi hráči, naposledy Alexander Steen v roku 2013.

Hertlov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. T. Hertl (SJS), 2. J. Marchessault (VGK), 3. M. Jones (SJS)

Tomáš Hertl, útočník Sharks: „Ten moment strelenia gólu bol skvelý, pretože to bol pre nás veľmi dôležitý zápas. Teraz pôjdeme domov a po tomto obrovskom víťazstve to tam už musíme dokončiť. Bude to ťažké, ale preto hráme hokej. Pre takéto zápasy. Nie je nič lepšie ako siedmy zápas v play-off.“

Gerard Gallant, tréner Golden Knights: „Páčilo sa mi, ako hral náš tím. Hrali sme dobrý hokej. Sú to dva silné tímy. Sme na to pripravení. Budeme pripravení na ďalší zápas a bude to ďalší veľký boj.“