Fanshop tímu San Jose Sharks - tričká, šiltovky a dresy »SlovakKHL.sk

Správy z NHL

Bod zvratu: Krosček Eakina, ktorý viedol k dokonalej pomste Sharks + video

Jozef Struhár (Hymy) | 24.04.2019
V play-off stačí jedna vec na to, aby sa otočil celý priebeh zápasu. V utorok sa o tom presvedčili hráči Vegas, ktorí viedli v tretej tretine 3:0 a nakoniec sa rozlúčili so sezónou po prehre 4:5 po predĺžení.

Hľadať rozdielový moment zápasu nie je vôbec ťažké. Hoci v zápasoch, ktoré sa predlžujú, to bývajú góly v nadstavenom čase, tentokrát zlomový moment prišiel v desiate minúte tretej tretiny.

Vegas viedlo 3:0 a malo hru pod kontrolou. V danom čase by už asi len málokto očakával, že si taký tím vedenie pustí. Prišiel však krosček Codyho Eakina po vhadzovaní, ktorého následkom bolo krvavé zranenie domáceho kapitána Joea Pavelskiho pri dopade, ako aj prísny 5-minútový trest a osobný trest do konca zápasu.

Hráči Sharks zacítili šancu tak, ako žralok zacíti krv vo vode. Už sedem sekúnd po začatí presilovky skóroval Logan Couture. O 49 sekúnd neskôr strelil kontaktný gól Tomáš Hertl a zrazu bol obrat na spadnutie. Couture stav vyrovnal necelé dve minúty pred koncom presilovky a o 28 sekúnd neskôr poslal San Jose do vedenia štvorbodový Kevin Labanc.

SAP Center bolo na nohách a tentokrát bolo na domácich, aby si ubránili vedenie. Labanc hákovaním ponúkol šancu Golden Knights, no tí presilovku nevyužili. Napokon predĺženie vynútil Jonathan Marchessault 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Vegas malo šancu kolaps napraviť, ale nestalo sa tak. Bodku za duelom i sériou dal v 19. minúte nadstaveného času Barclay Goodrow. Golden Knights si tak ruky na rozdiel od minulého roku so Sharks podali ako porazený tím.

Mohlo by vás zaujímať
Zobraziť komentáre k článku (9) Komentáre k článku (9)
Twyn Ignorovať24. 04. 2019 08:42
A tu máte... Ukázali ako vedia bojovať za kapitána.. Len dúfam že to nebude sa také vážne, lebo keď som to videl vyzeralo zle
surgeon Ignorovať24. 04. 2019 09:04
takychto postrceni byva za zapas 300... zly dopad
iljic Ignorovať24. 04. 2019 09:16
nič hrozného to nebolo, skor nešťastný pád, tak za toto 5 minut, byť Vegas cítim sa poškodený
Phoenixx Ignorovať24. 04. 2019 11:14
Pre Eakina dost krute. Ten zakrok asi nebol na 5 min trest. Ta jeho hokejka isla skor na hrud. Okrem toho to vyzera tak, ze sa Pavelski zranil skor po kontakte so Stastnym, ktoreho ruky s hokejkou smerovali na Pavelskiho hlavu.
nhlkatka Ignorovať24. 04. 2019 14:56
Urcite to nebolo na 5 min
kelt Ignorovať24. 04. 2019 17:18
je to skandal,pveho kola hanba.5 minut sialene.
DC man Ignorovať24. 04. 2019 18:45
Chcem sa spýtať, niekde som čítal pokiaľ je faul typu "krošček" a je pri tom krv, dáva sa automaticky 5+DKZ. Neviem či to je pravda tak sa radšej pýtam. Pens, Jake, vy ste taký machri na takéto veci, neviete mi povedať nahodou? Dakujem za odpoveď
mashkin8 Ignorovať25. 04. 2019 00:27
Je to tak. Bolo to aj na IG... Ak hrac urobi kroscek a ten zapricini zranenie protihraca tak je automaticky 5+dkz. Dal kroscek ? Dal. Sposobil zranenie sposobil. Tak neni o com. Bola to blba nahoda ale stalo sa. Zaujimali by ma komenty ak by to urobil Wilson 😂😂😂
mashkin8 Ignorovať25. 04. 2019 00:28
Rule 609 | Cross-Checking (Note) Cross-checking is the action of using the shaft of the stick between the two hands to forcefully check an opponent with no portion of the stick on the ice. (a) A minor or a major penalty shall be assessed for cross-checking an opponent. (b) A major plus a game misconduct penalty shall be assessed to any player who injures an opponent as a result of cross-checking.