28. 03.
29. 03.
«

Chárovci a St. Louis vstúpili do druhého kola víťazne

Vo Východnej konferencii vstúpil do druhého kola úspešne Boston, ktorého hrdinom sa stal Charlie Coyle. Zdeno Chára nebodoval. Na západe vyhralo úvodný duel St. Louis. Vladimir Tarasenko strelil dva góly.

Východná konferencia

BOSTON – COLUMBUS 3:2 PP (stav série: 1-0)

Charlie Coyle vyrovnal stav štyri a pol minúty pred koncom tretiny, aby následne po zhruba piatich minútach predĺženia skóroval opäť a rozhodol o výhre Bostonu 3:2 v otváracom zápase série 2. kola play-off proti Columbusu. Bruins vyšiel vstup do zápasu a po ťažkej sérii s Torontom nevyzerali unavene. Hoci hrali od desiatej minúty v oslabení, dokázal ich na koňa dostať Noel Acciari. Vedenie domácich vydržalo až do ôsmej minúty tretej dvadsaťminútovky. V nej sa presadili v rozmedzí 13 sekúnd Brandon Dubinsky a Pierre-Luc Dubois, ktorí poslali Blue Jackets do vedenia. Dva takto zlepené góly ešte nikdy v play-off nestrelili. Predošlý rekord vytvorili tiež v tejto sezóne – vo štvrtom zápase proti Tampe strelili dva góly za 19 sekúnd. Z brankárov mal viac práce hosťujúci Sergej Bobrovskij, ktorý čelil 37 strelám. Tuukka Rask ho opustil s 20 zákrokmi a 40. víťazstvom v play-off v kariére. Dosiahol ho ako 12. brankár v histórii NHL v drese tímu z Original Six.

Druhý zápas série sa odohrá opäť v Bostone. Na programe je v sobotu.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral vo štvrtok 22 minút a 46 sekúnd, počas ktorých zaznamenal jeden mínusový bod a dve strely na bránu. Okrem toho urobil dva bodyčeky a zblokoval aj dve strely súpera.

Coyleov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. Ch. Coyle, 2. T. Rask, 3. M. Johansson (všetci BOS)

Bruce Cassidy, tréner Bruins: „Myslím si, že v prvej tretine sme boli jasne lepším tímom. Bol to následok emocionálnej výhry v siedmom zápase, kým oni mali voľno. Zvyčajne je ťažké nájsť svoju hru a intenzitu, keď máte toľko voľného času. Každý zápas je dôležitý. Ak by sme aj hrali dobre, ale duel by sme dnes prehrali, tak by sme na seba boli trochu tvrdí.“

John Tortorella, tréner Blue Jackets: „V prvej tretine sme sa trápili, ale našli sme na niekoľko minút našu hru. Nedokázali sme tak len uzavrieť tento zápas.“

ST. LOUIS – DALLAS 3:2 (stav série: 1-0)

Sériu dvoch rivalov z Centrálnej divízie otvorilo lepšie St. Louis, ktoré potešilo domácich divákov tesnou výhrou 3:2 nad Dallasom. Dvoma gólmi k nej prispel hviezdny Vladimir Tarasenko, ktorý nadviazal na gól Robbyho Fabbriho z prvej tretiny. Bol to jeho siedmy viacgólový zápas v play-off – viac ich má v klubovej histórii len Brett Hull (13). V druhej tretine na Fabbriho gól odpovedal Jason Spezza, ktorý vyrovnával stav na 1:1. Duel ešte zdramatizoval Jamie Benn, ktorý v 58. minúte strelil kontaktný gól na 2:3. Zvrat však už neprišiel a Jordan Binnington, ktorý kryl 27 striel, sa stal vďaka piatej výhre v play-off najúspešnejším nováčikom v histórii bránkoviska Blues. Predtým zdieľal rekord so štyrmi výhrami s Jacquesom Caronom a Curtisom Josephom. Jeho náprotivok, Ben Bishop, sa prezentoval 17 zákrokmi. Druhý zápas odohrajú tímy medzi sebou v sobotu, opäť na ľade Blues.

Tarasenkov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. V. Tarasenko, 2. J. Binnington, 3. R. Fabbri (všetci STL)

Craig Berube, tréner Blues: „Binnington dnes odchytal skvelý zápas. Dal nám dobrú šancu vyhrať tento zápas a nám sa to podarilo. Celé play-off je skvelý.“

Jim Montgomery, tréner Stars: „Myslím si, že naša hra bola dobrá. Myslím si, že sme taktiku dodržiavali dobre. Myslím si však, že naša snaha mohla byť lepšia.“