29. 03.
30. 03.
«

Chárov zákrok ani bloky neodvrátili prehru, Couture zariadil triumf hetrikom

V prvom utorkovom zápase sa Columbus opäť ujal vedenia v sérii proti Bostonu napriek výkonu Zdena Cháru, ktorý zachránil jeden gól a zblokoval najviac striel. V druhom San Jose uspelo v Denveri najmä zásluhou hetriku Logana Couturea.

Východná konferencia

COLUMBUS – BOSTON 2:1 (stav série: 2-1)

Aj tretí zápas série rozhodol jediný gól. Druhýkrát sa tešil Columbus, ktorý v jeho historicky prvom domácom zápase druhého kola play-off zdolal Boston 2:1 a rovnakým pomerom vedie v celej sérii. Tentoraz na výhru nepotreboval predĺženie, lebo Boone Jenner a Matt Duchene mu vypracovali náskok 2:0. Jenner otvoril skóre v závere prvej tretiny a ako druhý hráč v klubovej histórii po Camovi Atkinsonovi má na konte už sedem gólov v play-off v kariére v drese Blue Jackets. Duchene zvýšil náskok v druhej tretine v presilovej hre a stal sa prvým hráčom v histórii Columbusu s piatimi gólmi v jednom play-off. Jeho presný zásah bol napokon víťazný, lebo Bruins už dokázali len znížiť stav zásluhou Jakea DeBruska 40 sekúnd pred druhou prestávkou. Rozhodcovia najskôr gól neuznali, ale po prezretí záznamu bolo jasné, že puk skončil v bráne. Sergej Bobrovskij bol inak oporou a zastavil 36 striel, vrátane 15 v tretej tretine. Tuukka Rask opustil duel s 32 zákrokmi. Tím z Ohia mohol viesť 2:0 už skôr, no slovenský obranca Zdeno Chára zachránil svoj tím v poslednej chvíli pohotovým zákrokom na bránkovej čiare.

Štvrtý zápas série sa odohrá vo štvrtok opäť v Columbuse.

Chára odohral v zápase 20 minút a 52 sekúnd ako štvrtý najvyťažovanejší hráč tímu. Ukončil ho aj s plusovým bodom, strelou a až šiestimi blokmi, najviac zo všetkých hráčov. Jeho spoluhráč David Krejčí dosiahol métu 60 asistencií v play-off v kariére, čo dokázal ako tretí hráč v histórii Bruins po Rayovi Bourqueovi (125) a Bobbym Orrovi (66).

Duchenov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. S. Bobrovskij, 2. B. Jenner, 3. M. Duchene (všetci CBJ)

Sergej Bobrovskij, brankár Blue Jackets: „V tretej tretine na nás zatlačili, ale my sme to spoločnými silami zvládli. Držali sme pokope, hrali sme jeden za druhého ako tím a zvíťazili sme.“

Bruce Cassidy, tréner Bruins: „Všetky doterajšie zápasy v sérii boli vyrovnané. Mohli by ste povedať, že každý z nich mohol dopadnúť akokoľvek. Podľa mňa sme urobili dosť na to, aby sme ich vyhrali. Boli sme akoby v útočnom režime.“

COLORADO – SAN JOSE 2:4 (stav série: 1-2)

Logan Couture zaznamenal svoj štvrtý hetrik v NHL, prvý v play-off, ktorým zariadil víťazstvo San Jose 4:2 na ľade Colorada v treťom zápase série druhého kola. Kalifornský tím tak vrátil súperovi jednu domácu prehru a ujal sa v sérii vedenia 2-1 na zápasy. V prvej tretine Couture otvoril skóre duelu, v tretej potom strelil víťazný gól a hetrik zavŕšil strelou do prázdnej brány. Na dva góly mu prihral Timo Meier, ktorý poslal Sharks do vedenia 2:0 v závere úvodnej časti hry. Hostia po nej mohli viesť aj vyšším rozdielom, ale Brent Burns a Kevin Labanc trafili bránkovú konštrukciu. Gustav Nyquist nazbieral dve asistencie a Martin Jones predviedol 25 zákrokov. Prekonali ho Nathan MacKinnon a Matt Nieto, ktorí vyrovnali stav na 2:2. MacKinnon si predĺžil bodovú šnúru na sedem duelov, čo v play-off naposledy dokázal v klubovej histórii Peter Forsberg v roku 2004. Philipp Grubauer kryl 27 striel, ale nezabránil ukončeniu osemzápasovej domácej víťaznej série Avalanche.

Štvrtý zápas série je na programe vo štvrtok opäť v Denveri.

Coutureov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. L. Couture (SJS), 2. P. Grubauer (COL), 3. T. Meier (SJS)

Logan Couture, útočník Sharks: „Presne pre toto hráte hokej, tých 82 zápasov v základnej časti. Mal som to šťastie, že som bol súčasťou viacerých dobrých tímov. Tieto zápasy v play-off sú také zábavné, hráte len s jedným jasným cieľom.“

Jared Bednar, tréner Avalanche: „V prvej tretine sme podľa mňa hrali s dobrými nápadmi, ale ich realizácia nebola správna. Napokon sme na nich zatlačili a dali všetky sily do vyrovnania stavu. Oni potom len nastrelili puk cez celé klzisko, jeden ich hráč si poň prišiel a skóroval, pričom všetci sa na neho pozerali. To nemôžeme robiť. Hrali sme príliš ležérne a hráči sa nedržali herného plánu.“