29. 03.
30. 03.
«

Hurricanes si vybojovali postupový mečbal, Stars vyrovnali stav série

Carolina využila domáce prostredie na to, aby sa priblížila k postupu cez Islanders na rozdiel jedinej výhry. V Dallase sa zase domácemu tímu podarilo sériu proti St. Louis vyrovnať.

Východná konferencia

CAROLINA – ISLANDERS 5:2 (stav série: 3-0)

Justin Williams strelil rozdielový gól v tretej tretine, aby pomohol Caroline k výhre 5:2 v treťom zápase série druhého kola play-off proti Islanders, v ktorej už len výhra delí tím z Raleigh od postupu do konferenčného finále. Hurricanes v prvom domácom zápase dvakrát viedli, ale hosťom sa zakaždým podarilo pomerne rýchlo odpovedať. Zlom prišiel až v strede tretej tretiny, keď Robin Lehner rozohrával za bránou puk, vo vzduchu ho zachytil Sebastian Aho a následne rýchlo poslal pred bránu Williamsovi. New York na tento gól už nedokázal odpovedať a vedenie domácich ešte poistili gólmi do prázdnej brány Teuvo Teräväinen a Aho. Prvý menovaný skóroval aj v prvej tretine, v druhej sa tešil z gólu Justin Faulk. Z hráčov Islanders sa presadili Devon Toews a dvojbodový Josh Bailey, ktorí vyrovnávali na 1:1, resp. 2:2. Curtis McElhinney inak kryl 28 striel pri svojom prvom štarte v play-off. Vo veku 35 rokov a 343 dní sa stal najstarším brankárom histórie, ktorý zažil debutový štart v bojoch o Stanleyho pohár. Lehner duel opustil s 33 zákrokmi.

Štvrtý duel série sa odohrá v piatok a Hurricanes budú mať šancu spečatiť postup pred zrakmi vlastných divákov. Vedenie 3:0 zažívajú druhýkrát vo svojej histórii a prvýkrát od konferenčného semifinále v roku 2006, v ktorom nakoniec potrebovali päť duelov na vyradenie New Jersey. Po prvýkrát od roku 2002 vyhrali prvé štyri domáce zápasy v play-off po sebe. V stredu už hrali za Carolinu aj zotavení Andrej Svečnikov a Jordan Martinook.

Williamsov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. J. Williams, 2. J. Slavin, 3. J. Faulk (všetci CAR)

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Myslím si, že sme počas celého zápasu boli dobrí. Vyzerali sme už viac ako náš tím. Urobili sme pár chýb, ale McElhinney nás podržal, keď musel. Bolo skvelé vidieť, že dostal šancu a vychytal víťazstvo.“

Barry Trotz, tréner Islanders: „Je pred nami veľká hora, ale my sme sa v tejto sezóne dokázali už mnohokrát vzchopiť, keď nás už ľudia odpisovali. Budeme musieť zapracovať. Musíme si zaslúžiť právo pokračovať v hraní. To je všetko. Buď to urobíme, alebo končíme.“

DALLAS – ST. LOUIS 4:2 (stav série: 2-2)

St. Louis vstupovalo do štvrtého zápasu série so šancou získať postupový mečbal a potvrdiť tohtoročnú neporaziteľnosť v play-off u súperov. Dallas bol však proti a vyrovnal stav série na 2:2, keď druhý domáci duel zvládol pomerom 4:2. Zápas sa pritom nezačal pre domácich ideálne, keď už po piatich minútach hry otvoril skóre Vladimir Tarasenko. Následne však Stars strelili štyri góly po sebe. Jason Dickinson a Jason Spezza otočili stav v prvej tretine, John Klingberg a Roope Hintz zvýšili vedenie na 4:1 v druhej dvadsaťminútovke. Po nej sme videli aj potýčku medzi domácim Jamiem Bennom a brankárom hostí Jordanom Binningtonom. Ten už v tretej tretine nekapituloval, ale jeho tímu sa nepodarilo priblížiť na menší rozdiel ako dvojgólový, keď už skóroval len Robert Thomas. Domáci brankár, Ben Bishop, kryl 27 striel a po dve asistencie si pripísali Alex Radulov, Tyler Seguin a Mats Zuccarello. Pri oboch góloch Blues asistoval Ryan O’Reilly a Binnington duel opustil tiež s 27 zákrokmi.

Séria bude za nerozhodného stavu pokračovať v piatok, keď je na programe zápas číslo päť. Odohrá sa v St. Louis.

Klingbergov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. T. Seguin, 2. J. Benn, 3. M. Zuccarello (všetci DAL)

Ben Bishop, brankár Stars: „Dnes to bola veľká odpoveď našich chlapcov a veľké víťazstvo pre našich fanúšikov. Myslím si, že sme hrali presne tak ako sme hrať mali. Chlapci dnes prišli a urobili si svoju prácu.“

Ryan O'Reilly, útočník Blues: „Hrali lepšie ako my. Mali sme v určitých obdobiach príležitosti, ale nehrali sme dnes vyrovnane. Ofenzívu sme našli až ku koncu a to už bolo neskoro. Stáva sa to, budeme musieť urobiť nejaké úpravy. Sme sklamaní, lebo sme neodohrali zápas, aký sme odohrať chceli.“