Víkendová akcia! Použite zľavový kód SNHL092019 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 %. Prejsť do obchodu »
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »Uspech.mne.sk

Rozhodnutie v druhom predĺžení: Maroon hrdinom St. Louis

Jozef Struhár (Hymy) | 08.05.2019
V utorok sme spoznali prvého finalistu Západnej konferencie. V dramatickom zápase sa napokon z postupu tešilo St. Louis, ktoré potrebovalo dve predĺženia, aby zdolalo Dallas 2:1.

ST. LOUIS – DALLAS 2:1 P2 (kon. stav série: 4-3)

Pat Maroon strelil svoj tretí gól v play-off, ale doteraz ten najcennejší. V šiestej minúte druhého predĺženia totiž rozhodol o výhre St. Louis 2:1 nad Dallasom v siedmom zápase série druhého kola, ktorá zároveň znamenala postup do finále Západnej konferencie, v ktorom si Blues zahrajú po prvýkrát od roku 2016. Jordan Binnington k tomu pomohol 29 zákrokmi a Vince Dunn gólom, ktorým v 14. minúte prvej tretiny otvoril skóre zápasu. Robert Thomas asistoval pri oboch góloch Blues. Dallasu sa podarilo vyrovnať stav veľmi rýchlo, keď sa Mats Zuccarello presadil v 16. minúte. V prvej tretine mal streleckú prevahu 13:10, ale v druhej a tretej tretine vyslal na bránu len 1, resp. 3 strely. Ben Bishop sa skoro nezastavil a čelil až 54 strelám, z toho 18 v druhej dvadsaťminútovke. Od roku 1956 je piatym brankárom, ktorý v siedmom zápase čelil 50 a viac strelám. Stars si zhoršili bilanciu v zápasoch číslo sedem na 5-8.

Maroon sa stal tretím hráčom v klubovej histórii, ktorý strelil gól rozhodujúci o postupe v zápase, ktorý potreboval viac ako jedno predĺženie. Pred ním to dokázali Ron Schock v roku 1968 a Mike Crombeen v roku 1981. Thomas ako tretí tínedžer v ligovej histórii po Danovi Quinnovi (1984) a Trevorovi Lindenovi (1989) zaznamenal v zápase číslo 7 dva body. Binnington stal sa druhým brankárom Blues, ktorý ako nováčik vyhral zápas číslo sedem. V roku 1972 to dokázal Jacques Caron.

- Článok pokračuje pod reklamou -

St. Louis hralo v konferenčnom finále/semifinále ligy pred touto sezónou sedemkrát. Tentokrát sa stretne so San Jose alebo Coloradom. Vedieť to bude už v stredu večer.

Maroonov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. P. Maroon (STL), 2. J. Binnington (STL), 3. B. Bishop (DAL)

Jordan Binnington, brankár Blues: „Dnes sme mali veľa striel na bránu a puk bol často v ich tretine. Ako brankár musíte byť trpezlivý, zostať koncentrovaný a veriť vo váš tím. Pat Maroon bol dnes pre nás veľmi dôležitý.“

Jim Montgomery, tréner Stars: „Myslím si, že náš brankár bol skvelý. Myslím si, že viacero hráčov odohralo dobrý zápas, ale celkovo boli Blues lepším tímom. Myslím si, že ním boli v šiestom zápase aj v tomto siedmom. V sérii sa zlepšovali, kým my sme stagnovali. Blues hrali lepšie. Hrali lepšie aj dnes a postup si zaslúžili.“

Súvisiace články
Zobraziť komentáre k článku (22) Komentáre k článku (22)
PredatorsFan Ignorovať08. 05. 2019 06:52
Paráda Blues, zaslúžený postup. Veľmi im SC prajem, dostať sa z dna tabuľky po pár mesiacoch až do finále konferencie, klobúk dolu
Potrath Ignorovať08. 05. 2019 08:22
Pekne
Twyn Ignorovať08. 05. 2019 08:57
Ono bez Bishopa je celkovo Dallas polovičný. Vychytali super brankára za minimum.. A som rád, že ukázal hlavne tampe, že stále vie chytať, možno lepšie ako Vasilevsky, i keď všetci vieme prečo ho vymenili
surgeon Ignorovať08. 05. 2019 09:18
ja neviem... preco?
BenBiskup Ignorovať08. 05. 2019 10:22
Bishop vždy vedel chytať, on nema čo Tampe ukazovať. Nemali sme pre nho miesto pod platovym stropom a mladeho nadejneho brankara na vzostupe. Thats all.
Twyn Ignorovať08. 05. 2019 21:45
No veď práve preto, ale Vasilevsky vám tiež peknú sumu zoberie
pajero Ignorovať08. 05. 2019 09:20
Krásna noc... Najprv Liverpool a teraz St. Louis
kopto Ignorovať08. 05. 2019 09:39
Blues ukazáli v oboch "postupových" zápasoch proti Jets aj Stars obrovskú silu a dominanciu. Tak ako včera Stars mali za 40 minút tuším 4 strely, veľmi podobné to bolo aj proti Jets, keď ich dve tretiny zápasu absolútne k ničomu nepustili. Vtedy sa im podarilo streliť góly a kontrolovať aj výsledok, teraz bol proti skvelý Bishop. Ak to zvládnu fyzicky aj naďalej, táto ich schopnosť môže byť veľmi dôležitá v nasledujúcom kole, prípadne aj vo finále SC. Ešte jeden poznatok k zaujímavému príbehu tímu z Missouri, ktorý tento rok píše. Ak sa nemýlim, tak Jets a Stars boli jediné tímy na západe, s ktorými mali Blues v základnej časti pasívnu bilanciu.
Mayo Ignorovať08. 05. 2019 10:22
Super, Dallas ďalej to by bola vostuda.
jam benn Ignorovať08. 05. 2019 11:39
Prvých 5 zapasov sme zvladli paradne , kludne sme mohli postupiť už po nich , v každom zapase sme mali šancu na vyhru ,ale od 6 zapasu sa niečo v nas zlomilo(nezvladli sme to hlavne psychicky) a hlavne včera sme dokopy nič nepredviedli ( 4 strely za 40 minut s tým sa da len tažko postupovať ). V predlžení sa hra vyrovnala ,mali sme fakt velke šance na postup ,nakonec to tam zaslužene padlo Blues ,vyhral lepší team . Seriu by som celkovo bral ako vyrovnanu ale posledne 2 zapasy nam vobec nesadli ,6 zapas bol klučový ,ten sme nezvladli a včera nas držal svojím výkonom Bishop . Každopadne bola to paradna sezona , v celej sezone sa nam nevyhybali zranenia , nastupilo nam v obrane 14 obrancov čo hovorí za všetko , dokazali sme s tým bojovať a nakonec sa urobilo PO kde sme boli blízko konferenčemu finale . Zmluva sa vdakabohu končí Spezzovi a Methotovi ,vykupime Hanzala a v buducej sezone sa vratime ešte silnejší ,o tom som presvedčení .
jam benn Ignorovať08. 05. 2019 11:42
Ako velmi dobrý krok berem angažovanie Montyho , za ten rok mi celkom prírastol k srdcu ,tak hadam naša buduca sezona bude rovnako dobra ak nie lepšia
jam benn Ignorovať08. 05. 2019 11:57
Najväčší problem bol že sme nemali 4 formaciu , Blues mali vyrovnaný kader a včera to bolo poznať , taktiež Fedun ako obranca bol naša velka slabina .
Twyn Ignorovať08. 05. 2019 21:49
Mierne som tipoval blues ako víťazov série, nakoniec sa to aj potvrdilo.. Možno trochu aj škoda, Karlsson (ktorého si tak nechcel) a SJS by ukázalo Heiskanenovi a Dallasu ako sa to má hrať
Dex Ignorovať08. 05. 2019 11:57