Reprezentácia
MS 2019: Fínsko po ôsmich rokoch opäť dobylo Bratislavu. Ako jediné zdolalo Kanadu! + video
Marián Masaryk | 26.05.2019
V posledný hrací deň na MS v hokeji 2019 na Slovensku sa rozhodlo o držiteľoch cenných kovov. Majstrami sveta sa po ôsmich rokoch opäť stali Fíni, ktorí vo finále zdolali Kanaďanov. Bronzové medaily si z Bratislavy odniesli Rusi po dramatickej výhre nad Čechmi.
ZÁPAS O 3. MIESTO:
Rusko – Česko 3:2 SN (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0)Góly: 13. Grigorenko (Sergačov), 21. Anisimov (Gusev), rozh. SN Kovaľčuk – 14. Řepík (Sklenička, Rutta), 19. Kubalík (Kovář, Gulaš)
Andrej Vasilevskij zastavil spolu 48 striel v riadnom hracom čase a 10-minútovom predĺžení, chytil aj všetky štyri samostatné nájazdy súperov a doviedol Rusko k bronzovej medaile po výhre 3:2 nad Českom. Šimona Hrubca, ktorý za 70 minút hry čelil 30 strelám, prekonali v nájazdovej lotérii Iľja Kovaľčuk a Nikita Gusev. Michail Grigorenko posielal Rusov do vedenia 1:0 a Arťom Anisimov vyrovnával stav duelu na 2:2. Michal Řepík a Dominik Kubálík otáčali skóre z 0:1 na 2:1. Oba tímy zahodili množstvo gólových šancí, ale obaja brankári tiež viackrát zažiarili.
Rusi si odnášajú z Bratislavy tretí bronz za posledné štyri roky, kým Česi na siedmom šampionáte po sebe skončili bez cenného kovu. Hviezdnemu výberu Ruska nepomohli naplniť majstrovské ambície ani 16-bodoví Gusev s Nikitom Kučerovom. Rovnako 16 bodov nazbieral najproduktívnejší Čech Jakub Voráček. Streleckými lídrami tímov sú sedemgóloví Jevgenij Dadonov a Michael Frolík.
Článok pokračuje pod reklamou
FINÁLE:
Kanada – Fínsko 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)Góly: 11. Theodore (Mantha, McCann) – 23. Anttila (Manninen, Ojamäki)(PP), 43. Anttila (Savinainen), 56. Pesonen (Tyrväinen)
Marko Anttila sa stal hrdinom Fínska a ako kapitán ho doviedol k finálovému triumfu 3:1 nad Kanadou, po ktorom sa „Suomi“ tešili z tretieho titulu majstrov sveta v histórii. Pre Kanadu je striebro okrúhlou 50. medailou z MS. Antilla strelil vo finále dva góly, vrátane víťazného, pričom vo štvrťfinále proti Švédsku vynútil predĺženie a v semifinále zariadil výhru 1:0 nad Ruskom. Pesonen pridal tretí gól a Kevin Lankinen predviedol 43 zákrokov. Ako jediný ho prekonal Shea Theodore, ktorý poslal Kanadu do vedenia. Matt Murray čelil 22 strelám. Fíni rovnako pred ôsmimi rokmi získali na Slovenskú zlaté medaily. V mladom tíme pritom nemali prakticky žiadne svetové hviezdy. Ako jediní zdolali na turnaji Kanaďanov, a to hneď dvakrát.
KONEČNÉ PORADIE KRAJÍN NA MS 2019:
1. Fínsko2. Kanada
3. Rusko
4. Česko
5. Švédsko
6. Nemecko
7. USA
8. Švajčiarsko
9. SLOVENSKO
10. Lotyšsko
11. Dánsko
12. Nórsko
13. Veľká Británia
14. Taliansko
15. Francúzsko
16. Rakúsko
Najužitočnejší hráč: Mark Stone (Kanada) – 14 bodov (8+6)
Najproduktívnejší hráč: Wiliam Nylander (Švédsko) – 18 bodov (5+13)
Najlepší strelec: Mark Stone (Kanada) – 8 gólov
Najlepší nahrávač: Wiliam Nylander (Švédsko) – 13 asistencií
Mohlo by vás zaujímať:
Peckaaaa ... Suomi vyhlásia Slovensko za hokejové pútnicke
miesto
Veľmi som im držal palce napriek tomu masívnemu
tlaku Kanady to dali. Krásny zápas

Ja som držal palce Rusom (inak zápas Rusko-Fínsko vrchol
turnaja), ale za ten predvedený výkon si veru zaslúžili
bronz Česi. Fínov síce osobne veľmi nemusím, ale proti
Kanade som im palce držal, hrali naozaj výborne.
Chceš niečo napísať? Prihlás sa registruj sa
Nové na SlovakFitness a SlovakKHL
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
























Aktuálne v diskusii
Mladé slovenské talenty9582 prisp.NHL TV17 prisp.SHL – bývalá Elitserien17 prisp.Memoriál Ivana Hlinku689 prisp.New York Islanders1627 prisp.Nehokejové témy:
Fantasy Keeper 2020/21?526 prisp.Fantasy liga: head-to-head; st...1 prisp.
Fantasy Keeper 2020/21?526 prisp.Fantasy liga: head-to-head; st...1 prisp.
To najlepšie z blogov