Víkendová akcia! Použite zľavový kód SNHL072019 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 %. Prejsť do obchodu »
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »Uspech.mne.sk

AHL

Finále AHL: Aktívny Jurčo hrdinom zápasu. Rozhodol o vyrovnaní série + video

Jozef Struhár (Hymy) | 03.06.2019
Slovenský útočník Tomáš Jurčo sa stal prvou hviezdou druhého zápasu finále Calderovho pohára, v ktorom rozhodol o výhre Charlotte 5:3 nad Chicagom a tiež o vyrovnaní stavu série na 1:1.

1. tretina
03:50 CHA Nick Schilkey (1) (Nastasiuk) (OS)
04:43 CHI Keegan Kolesar (6) (Glass, Leslie)
2. tretina
05:34 CHA Nicolas Roy (4) (Fleury, Sellgren)
05:48 CHA Stelio Mattheos (3)
07:00 CHI Gage Quinney (2) (Bischoff, Carr)
11:13 CHI Gage Quinney (3) (Kolesar, Glass) (PP)
18:53 CHA Tomáš Jurčo (7) (Nečas)
3. tretina
19:00 CHA Andrew Poturalski (10) (Roy) (PB)

Druhý finálový duel nemuselo rozhodovať predĺženie a priniesol radosť 8 378 divákom, ktorí sledovali víťazstvo domáceho Charlotte 5:3 nad Chicagom. Aj tentoraz domáci viedli, a hoci opäť prišli o vedenie, na rozdiel od soboty napokon uspeli. O všetkom rozhodol Tomáš Jurčo, ktorý v 39. minúte strelou z prvej z pravého kruhu prelomil nerozhodný stav 3:3. Nadviazal na góly Nicka Schilkeyho, Nicolasa Roya a Stelia Mattheosa. Andrew Poturalski v závere zápasu pridal ešte poistku do prázdnej brány. V bráne Checkers stál na rozdiel od soboty Dustin Tokarski, ktorý kryl 20 striel. Prekonali ho dvaja muži – Keegan Kolesar vyrovnával v prvej tretine na 1:1, Cage Quinney strelil v druhej tretine dva góly, aby zmazal stratu 1:3. Hosťujúci Oscar Dansk opustil duel s 26 zákrokmi. Jurčo, ktorý si pripísal aj plusový bod, ho zasypal až deviatimi strelami.

Zápas číslo tri sa odohrá v stredu. Hostiť ho bude tentoraz Chicago.

Dustin Tokarski
Oscar Dansk

60:00 20/23 57:08 26/30

Hviezdy duelu: 1. T. Jurčo (CHA), 2. C. Quinney (CHI), 3. S. Mattheos (CHA)

Výsledky, tabuľky, štatistiky a tímy AHL, Slováci v AHL »

Akcia! Použite zľavový kód SNHL072019 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 percent! Platí len do nedele. Prejsť do obchodu »

Mohlo by vás zaujímať
Zobraziť komentáre k článku (4) Komentáre k článku (4)
kvazar Ignorovať03. 06. 2019 09:44
no co ako vidite dalsi postup do NHL? moj nazor sancu si zasluzi
pupo Ignorovať03. 06. 2019 10:19
V apríli tu boli názory že skôr pristanú mimozemšťania kým Jurco odohrá čo len jeden zápas v NHL. To že dostane šancu minimálne v kempe je asi jasne
Mattes Ignorovať03. 06. 2019 12:55
tak určite mu priestor na skúšku niekto dá..jeden s klúčových Hráčov Charlotte v play off .. a je produktívny... slušný záver sezony
Foster161 Ignorovať03. 06. 2019 16:25