19. 03.
20. 03.
«

Húska predviedol veľmi dobrý výkon, dvaja Slováci vyhrali + video (príprava)

V šiestich prípravných zápasoch, ktoré sa v NHL odohrali v piatok, sa predstavili traja Slováci.

Toronto - Buffalo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Toronto si po dvoch prehrách s Ottawou vylepšilo chuť výhrou 3:0 nad Buffalom. Čisté konto nakombinovali Andersen (26/26) a Hutchinson (5/5). Svoj tretí gól strelil Matthews, ktorý pridal aj asistenciu. Do čierneho sa trafili aj Johnsson a Read. Slovenský obranca Martin Marinčin odohral 18 a pol minúty a ďalšie dve strávil na trestnej lavici. Pripísal si dva plusové body, tri strelecké pokusy a jeden bodyček. V bráne Sabres sa vystriedali Ullmark (21/23) a Hammond (10/11).

New Jersey - NY Rangers 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

New Jersey vyhralo tretí zápas po sebe a opäť zdolalo Rangers, tentoraz pomerom 4:2. Z výhry sa tešil aj Marián Studenič, ktorý však počas 12 minút strávených na ľade nebodoval. Pripísal si „plusku“ a urobil dva bodyčeky. Dvojbodový Hughes strelil svoj tretí gól v príprave a v akcii sme videli aj Halla, ktorý v prvom zápase po zranení strelil gól a na jeden prihrával. Coleman a McLeod sa tiež presadili strelecky, Blackwood kryl 21 striel. Namestnikov a dvojbodový Howden strelili góly Rangers, ktorí hrali bez Kakka. V bráne však dali šancu Adamovi Húskovi. Kým Lundqvist inkasoval tri góly z 24 striel, slovenský mladík pôsobil dobre, kryl 15 striel zo 16 a predviedol aj niekoľko veľkých zákrokov. Chytal od 31. minúty.

Tampa Bay - Nashville 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Tampa Bay opäť bez Erika Černáka ukončila sériu bez výhry triumfom 3:1 nad Nashvillom, ktorý prehral tiež premiérovo. Predators viedli po góle Jarnkroka od prvej tretiny, no v tretej sa o obrat postarali Volkov a dvoma gólmi v poslednej minúte Kučerov (druhý do prázdnej brány). McElhinney pomohol k výhre 31 zákrokmi, Saros inkasoval dva góly z 31 striel.

Detroit - NY Islanders 3:4 PP (1:0, 0:1, 2:2, 0:1)

Beauvillier svojím prvým gólom v príprave vynútil predĺženie a druhým rozhodol o výhre Islanders 4:3 nad Red Wings. V normálnom hracom čase skórovali aj Toews a Brassard, Varlamov (15/16) s Gibsonom (9/11) nakombinovali 24 zákrokov. Athanasiou, Mantha a Hronek strelili góly Detroitu, v ktorého bráne stál len Howard – urobil 22 zákrokov. Islanders odohrali tretí duel a ešte neprehrali.

Winnipeg - St. Louis 3:4 PP (1:2, 1:0, 1:1, 0:1)

St. Louis prišli o vedenie 2:0 a potom dobiehalo stratu. Perron však gólmi z konca tretej tretiny a druhej minúty predĺženia nakoniec rozhodol o výhre majstra 4:3 nad Winnipegom. Kostin a Edmundson strelili prvé dva góly, Allen (18/20) a Husso (10/11) urobili spolu 28 zákrokov. Ehlers, Lowry a Bourque sa postarali o prvý zvrat v zápase. Hellebuyck opustil duel s 15 zákrokmi.

Edmonton - Calgary 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Bitku o Albertu vyhrali Oilers pomerom 6:2 vďaka 18 zákrokom Koskinena a gólom šiestich rôznych hráčov – Chiassona, Nugent-Hopkinsa, Nygarda, Kassiana, Draisaitla a Gagnera. Gillies v bráne Calgary inkasoval päť gólov z 21 striel, Rittich jeden z ôsmich. Bennett a Lomberg skórovali. Slováci v zápase nehrali. Oba tímy majú v príprave zatiaľ na konte dve výhry a dve prehry.