19. 03.
20. 03.
«

Černák strelil krásny gól, Tatar tiež skóroval + video (príprava)

Sobota bola v NHL rušná a priniesla nám 13 prípravných zápasov aj so štvornásobným slovenským zastúpením. Erik Černák a Tomáš Tatar skórovali.

Nashville - Tampa Bay 5:4 PP (1:1, 1:1, 2:2, 1:0)

Erik Černák dostal prvýkrát v príprave šancu zahrať si a bol z toho kvalitný výkon okorenený pekným gólom po individuálnom výpade. Nakoniec však k výhre nepomohol, keď jeho Tampa podľahla Nashvillu 4:5 po predĺžení. To vynútil štyri sekundy pred koncom tretej tretiny Duchene, aby sa potom stal hrdinom Rem Pitlick. Forsberg, Tolvanen a Arvidsson sa tiež tešili z gólov, Rinne urobil 17 zákrokov. Okrem košického rodáka ho prekonali Gaunce a dvakrát Verhaeghe. Wedgewood kryl 39 striel. Černák bol najvyťažovanejším hráčom tímu s časom 23:14. Dve minúty strávil aj na trestnej lavici a prezentoval sa aj dvoma bodyčekmi. Lightning prehrali tretí zápas zo štyroch.

Ottawa - Montreal 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Montreal natiahol svoju sériu neporaziteľnosti na štyri zápasy, keď aj vďaka presilovkovému gólu Tomáša Tatara porazil Ottawu hrajúcu bez Christiána Jaroša hladko 4:0. Tatar odohral 11 a pol minúty a gólom, pred ktorým dravým spôsobom cez troch protihráčov doviezol puk hlboko do útočného pásma, zvyšoval na 3:0. Okrem neho si pripísal tri strely a bodyček. Z jeho spoluhráčov skórovali aj Petry, Evans a Danault. Kinkaid zneškodnil všetkých 27 striel. Anderson v opačnej bráne kryl 27 striel z 29, Daccord následne tri z piatich.

Columbus - Pittsburgh 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Columbus hrajúci bez Marka Daňa síce nevstúpil do zápasu tou správnou nohou, ale nakoniec sa tešil z víťazstva 3:1 nad Pittsburghom. Na úvodný gól Riikolu odpovedal Atkinson a v tretej tretine zavŕšil obrat Robinson. Anderson ešte pridal poistku do prázdnej brány. Korpisalo pomohol k výhre 24 zákrokmi, jeho náprotivok DeSmith ich urobil 19. Mimochodom, v piatok sa z výhry nad Blue Jackets tešili Penguins.

Minnesota - Colorado 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Zuccarello strelil víťazný gól a pridal dve asistencie, aby doviedol Minnesotu k výhre 4:3 nad Coloradom. Pomohli k nej gólmi aj Dumba, Zucker a Eric Staal. Dubnyk čelil 33 strelám, z ktorých ho pokorili Lewis, Megna a Timmins. Francouz opustil duel s 22 zákrokmi. Kým Wild si pripísali prvú výhru v príprave, Avalanche v nej ešte neuspeli.

Buffalo - Toronto 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Buffalo vrátilo Torontu piatkovú prehru a porazilo ho 5:3. Reinhart zaznamenal gól a dve asistencie, Olofsson skóroval dvakrát. Presadili sa aj Vesey a C.J. Smith, zatiaľ čo Hutton kryl 31 striel. Prekonali ho Tavares, Engvall a Moore. Neuvirth počas dvoch tretín zastavil 20 z 22 striel, Hutchinson následne kryl 7 striel z 9. Martin Marinčin nehral.

Washington - Carolina 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Washington si vďaka gólu Leasona a dvom gólom Pinha vybudoval vedenie 3:0, ale v závere zápasu sa o výsledok ešte obával. Nakoniec však aj po znížení McGinnom a Kuokkanenom porazil Carolinu 3:2, aby vyhral aj svoj tretí prípravný duel. Samsonov k tomu prispel 13 zákrokmi. Zo Slovákov sa v akcii predstavil len Richard Pánik, ktorý odohral viac ako 16 minút a prezentoval sa jednou strelou, dvoma bodyčekmi a troma blokmi. V bráne Hurricanes sa vystriedali Forsberg (8/10) a Reimer (9/10).

New Jersey - NY Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Gusev strelil gól a pridal asistenciu, Boqvist skóroval dvakrát a Hishier nazbieral tri asistencie, aby doviedli New Jersey k triumfu 4:3 nad Islanders. Z gólu sa tešil aj Butcher a Schneider zneškodnil až 42 striel. Prekonali ho Komarov, Barzal a Koivula. V bráne newyorského tímu stálu Greiss (8/11) a Coreau (9/10). Marián Studenič nehral.

Philadelphia - NY Rangers 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Adam Húska tentoraz sledoval zo striedačky, ako sa v bráne Rangers bude dariť Šesťorkinovi. Ten nakoniec zo 40 striel inkasoval štyri góly a newyorský tím už nespasil ani gól Nicka Jonesa. Z výhry 4:1 sa tešila Philadelphia, ktorej gólom a dvoma asistenciami pomohol Voráček. Ďalšie góly strelili Van Riemsdyk, Hayes a Twarynski. K prvej výhre v príprave pomohli aj Hart (11/11) s Berubem (7/8), ktorí nakombinovali 18 zákrokov.

San Jose - Vegas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Pacioretty opäť skóroval, pridal aj dve asistencie a doviedol Vegas k výhre 3:1 nad San Jose. Po jeho prihrávkach skórovali Zykov a Tuch. Fleury čelil 29 strelám, z ktorých ho prekonal len Suomela. Jones v bráne Sharks čelil rovnakému počtu striel. Pacioretty má po dvoch zápasoch na konte štyri góly a tri asistencie.

Dallas - Florida 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Florida sa dočkala prvej výhry v príprave a to vcelku presvedčivej – porazila Dallas hrajúci bez Andreja Sekeru pomerom 6:0. Čisté konto vychytal Montembeault, ktorý kryl všetkých 30 striel. O góly sa postaralo päť rôznych hráčov. Bishopa z 24 striel prekonal Borgstrom, Oettingera z 18 striel prekonali Hoffman, Acciari, Tippett a dvakrát trojbodový Greco.

Chicago - Boston 3:2 PP (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)

Patrik Kane strelil v štvrtej minúte predĺženia gól, ktorým rozhodol o výhre Chicaga 3:2 nad Bostonom. Kane prihrával aj na otvárací gól Stromea, druhýkrát posielal Blackhawks do vedenia Saad. Lehner prispel k výhre 39 zákrokmi. Prekonali ho Fitzgerald a Lindholm, ktorí vyrovnávali stav na 1:1, resp. 2:2. V bráne Bruins sa vystriedali Lagace (24/26) a Keyser (20/21). Zo Slovákov sa v akcii ukázal len Peter Cehlárik, ktorý odohral 11 minút a 19 sekúnd bez bodového zisku.

Los Angeles - Vancouver 7:5 (3:2, 1:0, 3:3)

Anderson-Dolan zaznamenal dva góly a asistenciu, Martinez mal opačnú bilanciu a dva góly strelil aj Amadio, aby Los Angeles porazilo Vancouver 7:5. K výhre prispeli gólom aj Frk s Huttonom, kým Campbell predviedol 34 zákrokov. Jeho dvakrát prekonal Gaudette a raz Leivo, Graovac a Pearson. V bráne Canucks stáli McIntyre (17/21) a Bachman (5/8).

Arizona - Anaheim 4:3 SN (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, 1:0)

Schmaltz a Garland uspeli v nájazdoch, aby rozhodli o výhre Arizony 4:3 nad Anaheimom. Coyotes pritom v zápase viedli 1:0 aj 3:1. Na gól Buntinga však odpovedal Silfverberg a na góly Soderberga s Kellerom reagovali Ritchie s De Leom. Kuemper pomohol k výhre 31 zákrokmi, v bráne Ducks sa prestriedali Gibson (17/18) a Boyle (9/11).

P. Cehlárik (BOS) 11:19 0 0 0 0 0 0 0
T. Tatar (DET) 11:37 1 0 1 0 0 3 1
R. Pánik (WSH) 16:11 0 0 0 0 0 1 2
E. Černák (TBL) 23:14 1 0 1 0 2 2 2