20. 04.
21. 04.
«

Ružička opäť skóroval, Daňo pekne načasoval prihrávku + video (príprava)

V nedeľu sa v NHL odohrali štyri prípravné zápasy s dvoma Slovákmi v akcii. Obaja bodovali – jeden skóroval a jeden na gól prihrával. Ani jeden sa však netešil z výhry.

St. Louis - Columbus 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Marko Daňo spoza brány poslal puk Jakobovi Liljovi, ktorý vo svojom prvom prípravnom zápase otvoril skóre. Columbus po jeho druhom góle viedol aj 2:1, ale nakoniec prehral so St. Louis 3:5. Tretí gól strelil Riley Nash. Z hráčov úradujúceho šampióna skórovali Schwartz, Pietrangelo, Bozak, Kostin a Blais. Brayden Schenn medzitým nazbieral tri asistencie a Binnington urobil 22 zákrokov. Merzlikins mal viac práce a duel opustil s 29 zákrokmi. Daňo v ňom odohral 13 minút, prezentoval sa dvoma strelami a zaznamenal tri plusové body.

Góly Blues:

Detroit - Pittsburgh 3:2 PP (0:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Bowey skóroval v tretej minúte predĺženia, aby sa Detroit tešil z výhry 3:2 nad Pittsburghom. V normálnom hracom čase sa presadili Bertuzzi a Mantha, pri ktorých góloch Bowey asistoval. Bernier predviedol 32 zákrokov. Prekonali ho Dumoulin a McCann, kým Jarry kryl 22 striel.

Colorado - Minnesota 3:2 SN (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Landeskog premenil v tretej sérii rozhodujúci nájazd, aby rozhodol o výhre Colorada 3:2 nad Minnesotou. Nadviazal tým na góly Josta a Megnu, pri ktorých asistoval Renouf. Grubauer pomohol k triumfu 21 zákrokmi. O góly Wild sa postarali Belpedio a Spurgeon, ktorý v závere tretej tretiny vyrovnával na 2:2. Stalock predviedol 34 zákrokov.

Winnipeg - Calgary 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Adam Ružička zachytil pred bránkoviskom puk a pohotovo strelil v presilovke svoj druhý gól v príprave, aby vyrovnal stav na 1:1. Nanešťastie, bol to jediný gól Calgary pri prehre 1:4 s Winnipegom. Zanedlho naň odpovedal Wheeler, okrem ktorého pomohli k triumfu aj Roslovic, Luoto a Ehlers. Brossoit kryl 22 striel. Jeho náprotivok, Talbot, opustil duel s 25 zákrokmi. Ružička, jediný Slovák v akcii, odohral 15 a štvrť minúty a pripísal si aj tri strely na bránu a jeden mínusový bod.