27. 01.
28. 01.
«
Víkendová akcia! Použite zľavový kód SNHL012020 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 %. Prejsť do obchodu »

Halák zažiaril, Pánik sa tešil z drvivej výhry nad bývalým tímom + video (príprava)

Jozef Struhár  |  26.09.2019
V stredu sa v kanadsko-americkej NHL odohralo deväť prípravných zápasov. V akcii sme videli päť Slovákov, z ktorých najviac potešil Jaroslav Halák.

Toronto - Montreal 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Toronto sa opäť stretlo s Montrealom a opäť sa tešilo z výhry 3:0. Andersen kryl všetkých 26 striel, kým o góly sa postarali postupne Moore, Tavares a Matthews. Marner zaznamenal dve asistencie. Maple Leafs zasypali Kinkaida 49 strelami. Dve patrili aj obrancovi Martinovi Marinčinovi, ktorý v treťom páre s mladým Sandinom odohral 13 minút a 12 sekúnd. Viac minút hrali len obrancovia, ktorí budú tvoriť prvú štvorku aj v základnej časti. Tomáš Tatar za Canadiens nenastúpil.

Buffalo - Columbus 4:3 PP (1:1, 1:0, 1:2, 1:0)

Marcus Johansson skóroval v druhej minúte predĺženia, aby rozhodol o výhre Buffala 4:3 nad Columbusom. Nadviazal na góly Thompsona, Reinharta a Olofssona, kým Hutton kryl 22 striel. Toho dvakrát prekonal Gerbe a raz Anderson. Merzlikins mal v bráne viac práce, keď čelil 29 strelám. Za Blue Jackets nastúpil aj Marko Daňo, ktorý odohral 14 a štvrť minúty bez bodového zisku. Hral v presilovkách aj v oslabení.

Boston - New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Jaroslav Halák predviedol perfektný výkon, za čo bol odmenený postom prvej hviezdy zápasu. Kryl všetkých 29 striel, aby doviedol Boston k výhre 2:0 nad New Jersey. Skóre otvoril Studnicka v prvej tretine a uzavrel Backes v tretej tretine. Obaja prekonali Blackwooda, ktorý počas celého duelu predviedol 30 zákrokov. Okrem Haláka sme v zápase nevideli žiadneho iného Slováka.

Pittsburgh - Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Sidney Crosby odohral prvý zápas v príprave a hneď strelil gól. Prispel k ním k výhre Pittsburghu 4:2 nad Pittsburghom, o ktorej za nerozhodného stavu rozhodol Dominik Simon. Penguins viedli aj po góloch Taneva a Rusta, no na tie dokázali odpovedať Kuffner a Green. Murray pomohol k výhre 26 zákrokmi, Bernier ich urobil o dva viac.

Nashville - Carolina 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Ekholm strelil v tretej tretine dva góly, aby poistil víťazstvo Nashvillu 3:0 nad Carolinou. Víťazný gól strelil v druhej tretine Craig Smith. Ellis zaznamenal dve asistencie a Rinne potreboval urobiť na čisté konto 32 zákrokov. Jeho náprotivkom bol Forsberg, ktorý inkasoval tri góly zo 40 striel.

Chicago - Washington 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Richard Pánik odohral 15 minút proti svojmu bývalému tímu. Nebodoval, ale pripísal si plusový bod, strelu a dve trestné minút. A to najpodstatnejšie – tešil sa z výhry Washingtonu 6:0 nad Chicagom. Bol pritom aj mladý obranca Martin Fehérváry, ktorý odohral takmer 20 minút a tiež nebodoval. Nazbieral však tri plusové body, dve strely a dva bodyčeky. Čisté konto si podelili Copley (17/17) a Holtby (5/5). O góly sa postarali O’Brien, Carlson, Wilson, Vrána a Eller, ktorý skóroval dvakrát a pridal aj asistenciu. Vrána si pripísal dve asistencie. Celý zápas za Blackhawks odchytal Crawford, ktorý ho opustil s 20 zákrokmi.

Vegas - Colorado 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Vegas prišlo o svoju neporaziteľnosť v príprave, keď doma podľahlo Coloradu 1:4. Čestný gól strelil Patrick Brown, ktorý pokazil Francouzovi čisté konto v poslednej minúte. Český brankár inak kryl 16 striel. Subban mal viac práce a z 32 striel ho prekonali Calvert, Kamenev, O'Connor a Megna.

Vancouver - Ottawa 2:6 (2:1, 0:2, 0:3)

Ottawa bez Christiána Jaroša v zostave porazila Vancouver 6:2, hoci v zápase prehrávala 0:2. Žiaril hlavne Brady Tkachuk, ktorý strelil dva góly a pridal dve asistencie. Anderson zase predviedol 44 zákrokov. Strelecky sa presadili aj Connor Brown, Filip Chlapík, Chabot a Anisimov. O góly Canucks sa postarali Gaudette a Baertschi. V bráne stál Demko, ktorý inkasoval šesť gólov z 29 striel.

Anaheim - Los Angeles 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Ryam Miller eliminoval všetkých 34 striel, aby doviedol Anaheim k výhre 2:0 nad rivalom z Los Angeles. Diváci videli góly v úvode a v závere zápasu. V druhej minúte skóroval Henrique, v 59. minúte Carrick. Quick inkasoval len jeden gól z 28 striel, pretože ten druhý padol do prázdnej brány.

J. Halák (BOS) 29/29 (100%) - - - - - - -
M. Marinčin (TOR) 13:12 0 0 0 0 0 2 0
M. Daňo (CBJ) 14:15 0 0 0 0 0 0 1
R. Pánik (WSH) 14:57 0 0 0 +1 2 1 1
M. Fehérváry (WSH) 19:46 0 0 0 +3 0 2 2

Akcia! Použite zľavový kód SNHL012020 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 percent! Platí len do nedele. Teraz aj na draftové čiapky a produkty majstra. Prejsť do obchodu »
Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (6) Komentáre k článku (6)
peto10 Ignorovať26. 09. 2019 07:50
Len dodam, že Halák skoro strelil gól.
Rajec púpava Ignorovať26. 09. 2019 08:16
Mladý,, fehy" sa ukazuje v dobrom svetle. Na nováčika mal dobrý ice na ľade. Zápas som nevidel ale štatistiky zo zápasu tiež slušné. Tento rok sa pravdepodobne nepresadi podľa mňa v NHL (kvôli kvalitne obsadenej obrane Was.), ale v budúcej sezóne si v nej miesto pri takých výkonoch určite nájde. Držím mu palce je to ďalšia nádej pre slovenský hokej a myslím si že aj osobnosť, ktorá bude mať dobrý vplyv na mládež. Má to v hlave dobre usporiadané, preto si myslím, že môže byť dobrým vzorom aj pre našu mládež. Držím mu palce a nech je takých športovcov čo najviac
VH1 Ignorovať26. 09. 2019 11:11
Toto som už čítal najmenej 10 x , že vraj budúcu sezónu... Ja si naopak myslím že napodobní Černáka a vletí do NHL ako kométa už tento rok!
Mattes Ignorovať26. 09. 2019 11:34