20. 04.
21. 04.
«

Tatar pomohol gólom k výhre, Černák bol strelecky aktívny + video (príprava)

Za sebou máme poslednú väčšiu porciu prípravných zápasov. V deviatich sobotných sa predstavilo šesť Slovákov, jeden aj skóroval.

Boston - Chicago 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)

Boston v sobotu zničil „farmu“ Chicaga 8:2 a bol pritom aj Zdeno Chára, ktorý odohral 23 minút, vrátane piatich v oslabení. Pripísal si plusový bod, jednu streli a dva bodyčeky. Až dvaja jeho spoluhráči dosiahli bilanciu 3+1 – DeBrusk a Pastrňák. Coyle zaznamenal gól a dve asistencie, Kuhlman gól a Krug tri asistencie. Rask čelil 21 strelám, z ktorých ho prekonali Kurashev a Söderlund. V bráne Blackhawks sa vystriedali Lankinen (13/18) a Tomkins (9/12). Prvý tím už odcestoval do Európy.

Pittsburgh - Buffalo 2:3 SN (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Pittsburgh prišiel o dvojgólové vedenie, o Crosbyho i Rusta, a nakoniec aj o víťazstvo. Mitttelstadt v nájazdoch rozhodol o triumfe Buffala pomerom 3:2. K zvratu viedli aj góly Scandellu a Girgensonsa, Ullmark kryl 34 striel. Hornqvist a Rust vytvorili vedenie Penguins, Murray opustil stretnutie s 28 zákrokmi.

Dallas - Colorado 4:3 SN (0:2, 1:0, 2:1, 0:0, 1:0)

Radulov premenil rozhodujúci nájazd, aby Dallas porazil Colorado 4:3. Stars prehrávali 0:2 a 1:3, no o návrat do zápasu sa postarali Seguins, Pavelski a Benn. Všetci traja si pripísali aj po asistencii. Bishopa z 28 striel pokorili nové tváre Avalanche Kadri, Burakovsky a Donskoi. Grubauer zastavil 33 striel. Bola medzi nimi aj jedna z hokejky Andreja Sekeru, ktorý odohral 19 minút a bol najvyťažovanejším hráčom v oslabeniach – odohral v nich štyri minúty. Pripísal si aj plusový bod.

Montreal - Ottawa 4:3 PP (1:0, 1:2, 1:1, 1:0)

Suzuki skóroval v poslednej minúte predĺženia, aby Montreal zdolal Ottawu 4:3. Danault a Gallagher zaznamenali po góle a asistencii, Tomáš Tatar tiež skóroval. K uzavretiu prípravy bilanciou 5-2-0 pomohol aj Price, ktorý kryl 34 striel. Jeho náprotivok Nilsson urobil 30 zákrokov. Z hráčov Senators sa presadili Duclair, Ryan a Chlapík. Kým Tatar odohral 16 a štvrť minúty, Christián Jaroš v drese hostí absolvoval takmer 21 a pol minúty. Pripísal si tri strely, dva bodyčeky a mínusový bod.

Toronto - Detroit 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Toronto bez Martina Marinčina si poradilo s Detroitom hladko 5:0. Skóre otvoril v úvode prvej tretiny Johnsson a zvyšné góly pridali v druhej tretine Moore, Nylander, Matthews a Tavares. Matthews pridal aj dve asistencie, ktoré nazbieral aj Barrie. Andersen potreboval na čisté konto len 16 zákrokov. V bráne Red Wings sa vystriedali Howard (24/29) a Larsson (3/3).

Tampa Bay - Florida 0:1 SN (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Tretie floridské derby v príprave bolo tentoraz najvyrovnanejšie a z výhry sa tešila Florida. Obaja brankári pritom vychytali nuly – o výhre 1:0 totiž rozhodol až nájazd Trochecka. Boborvskij urobil pri výhre 26 zákrokov, Vasilevskij o dva viac. Medzi najaktívnejších strelcov zápasu sa zaradil Erik Černák, ktorý odohral 21 a pol minúty so ziskom piatich striel, troch bodyčekov a dvoch trestných minút.

NY Islanders - NY Rangers 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

V sobotu na seba narazili aj dva newyorské tímy, pričom z výhry 4:2 mali radosť Islanders. Víťazný gól strelil Barzal, okrem ktorého sa presadili aj Dal Colle, Bailey a do prázdnej brány Pelech. Varlamov čelil 21 strelám. Namestnikov a DeAngelo strelili góly Rangers, v ktorých bráne stál Georgiev. Smerovalo na neho 25 striel.

Calgary - Edmonton 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Tomáš Jurčo tentoraz nebodoval a netešil sa ani z výhry. Edmonton síce dokázal zmazať dvojgólovú stratu gólmi Haasa a Kassiana, ale Rieder svojím druhým gólom v zápase rozhodol v tretej tretine o výhre Calgary 3:2. Gólom k nej prispel aj Lucic. Rittich kryl 26 striel a Jurčo ho ohrozil trikrát. V akcii strávil 19 minút a 18 sekúnd. Jeho spoluhráč Koskinen opustil duel s 19 zákrokmi.

Anaheim - Arizona 2:1

Arizona viedla po prvej tretine 1:0, keď sa v úvode zápasu presadil Hinostroza. Anaheim sa však nakoniec tešil z výhry 2:1, keď v druhej tretine vyrovnal stav Silfverberg a v tretej dokončil obrat Lindholm. Gibson inkasoval gól z 20 striel, Miller v tretej tretine zastavil všetkých sedem striel. V bráne Coyotes stál len Kuemper, ktorý urobil 35 zákrokov.

Z. Chára (BOS) 22:56 0 0 0 +1 0 1 2
A. Sekera (DAL) 18:50 0 0 0 +1 0 1 0
T. Tatar (MTL) 16:16 1 0 1 0 0 1 0
Ch. Jaroš (OTT) 21:20 0 0 0 -1 0 3 2
E. Černák (TBL) 21:29 0 0 0 0 2 5 3
T. Jurčo (EDM) 19:18 0 0 0 0 0 3 0