Fanshop tímu San Jose Sharks - tričká, šiltovky a dresy »

Video

Evander Kane dosiahol ako prvý Žralok v histórii hetrik v prvej tretine + video

Jozef Struhár  |  17.10.2019
Útočník San Jose Sharks, Evander Kane, nepotreboval dlhý čas na to, aby v stredajšom zápase proti Caroline strelil hetrik. Dosiahol ho už v prvej tretine, aby naštartoval svoj tím k výhre 5:2. Neskôr pridal aj asistenciu.

Prvý gól strelil Kane v deviatej minúte a otvoril ním skóre zápasu. V 18. minúte obnovoval vedenie Sharks počas vylúčenie Nina Niederreitera a svoj druhý hetrik kariéry skompletizoval pri vylúčení Andreja Svečnikova 17 sekúnd pred koncom dvadsaťminútovky.

Dvadsaťosemročný Kanaďan sa stal prvým hráčom v klubovej histórii, ktorý skompletizoval trojgólový zápis už pred prvou prestávkou. Len 11 iných hráčov Sharks dokázalo streliť tri góly v jednej tretine.

„Puk si hľadal moju hokejku a ja som dokázal zakončovať presne. Bolo pekné zariadiť takto vedenie nášho tímu. Chlapci dnes robili dobrú prácu v tom, ako vodili puky k bráne,“ poznamenal Kane, ktorý prispel k tretej výhre tímu v sérii.

V minulej sezóne zažila NHL dva hetriky v prvej tretine zápasu. Dosiahli ich Andreas Johnsson 24. novembra a Ryan Nugent-Hopkins 26. marca.

„Bol to pre neho špeciálny moment. Je strelcom gólov. To je to, čo robí. Nebojí sa chodiť k bráne a keď sa mu darí, tak sa mu nemôže rovnať veľa hráčov. Dúfame, že teraz bude na gólovej vlne,“ povedal kapitán San Jose Logan Couture.