Fanshop tímu Colorado Avalanche - tričká, šiltovky a dresy »

Video

Marián Masaryk  |  08.11.2019
Kanonáda Colorada vo štvrtkovom zápase proti Nashville nemá v klubovej histórii obdobu. V druhej tretine dokonca Avalanche vytvorili rekord organizácie, keď strelili šesť gólov v rozmedzí ôsmich minút. To sa nepodarilo ani tímu okolo bratov Šťastných v Quebecu.

Hráči Colorada potrebovali na šesť gólov rovných osem minút, čím o šesť sekúnd prekonali kliubový rekord Nordiques z 22. februára 1981. Bol to pamätný zápas aj pre slovenský hokej, veď Peter a Anton Šťastní nazbierali po osem bodov a zariadili triumf 11:7 nad Washingtonom.

Deväť alebo viac gólov v zápase strelili Avalanche po piatykrát, odkedy sa klub presťahoval do Denveru. Naposledy sa im to však podarilo ešte 9. decembra 2007 pri výhre 9:5 nad St. Louis.

„Hovorili sme v šatni o tom, ako strieľať viac gólov. V posledných zápasoch sa nám veľmi nedarilo skórovať. Takže dnes sme sa zamerali na to, aby sme viacerí chodili pred bránu súpera a aby naši obrancovia nahadzovali viac pukov tým smerom,“ vysvetlil tímovú taktiku Joonas Donskoi, autor hetriku.

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (2) Komentáre k článku (2)
Coloraďak Ignorovať08. 11. 2019 14:25
Duchene tým svojim gestom po góle ich asi riadne nahneval o osem minút neskôr mu už tak do smiechu nebolo
rono12 Ignorovať08. 11. 2019 14:43
Presne toto som si aj ja povedal že po jeho góle a oslave akoby ich to naštartovalo