Video

Hathaway si za pľuvanec pohovorí s disciplinárkou + video

Jozef Struhár  |  19.11.2019
Aktualizované 20.11.2019 o 06:37
Zápas medzi Washingtonom a Anaheimom sa niesol v nervóznom duchu. Obranca Ducks Brendan Guhle takmer celý zápas provokoval a hráči Capitals si nenechali skákať po hlave. Všetko vyvrcholilo v poslednej minúte druhej tretiny.

Práve v nej sa udial incident, ktorý zatienil výhru Capitals 5:2. Počas hromadnej šarvátky vyplývajúcej z bodyčeku Brendana Leipsica sa domáci útočník Garnet Hathaway najskôr pochytil s Derekom Grantom a potom aj s Nickom Ritchiem. To však nebol koniec.

Keď ho rozhodcovia už mali pod kontrolou, došlo ešte ku konfrontácii s obrancom Erikom Gudbransonom. Ten sa odhodlal k úderu do tváre, po ktorom dostal nečakanú odmenu – pľuvanec do tváre.

„Nižšie už zájsť nemôžete,“ povedal po zápase Gudbranson, s ktorým súhlasil Grant: „Je to pravdepodobne tá najneúctivejšia vec, ktorú môžete urobiť.“

Hathaway sa obhajoval tým, že pľuvanec bol len reakciou na zákerný úder zo strany Gudbransona: „Rozhodcovia sa snažili situáciu upokojiť a oni tam rozdali pár zákerných rán. Ja som tiež jednu dostal a potom som reagoval trochu emocionálne a nanešťastie som ho, po tom, čo ma udrel, opľul.“

Rozhodcovia udelili tresty šiestim rôznym hráčom, pričom Hathawaya vylúčili aj do konca zápasu. A práve on bude zrejme aj predmetom záujmu zo strany ligovej disciplinárky.

DOPLNENÉ: Oddelenie hráčskej bezpečnosti v utorok informovalo, že bude mať v stredu s Hathawayom pohovor za jeho chovanie pri šarvátke. Dá sa očakávať, že zaň dostane od disciplinárky ešte dodatočný trest.

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (3) Komentáre k článku (3)
jozi P Ignorovať19. 11. 2019 09:08
Pravdu povediac som čakal, že raz k niečomu takému príde. A baví ma ako sa teraz budú gumkáči z Ducks hrať na čestných a rovných chlapov.A pritom si zaslúžia presne to, čo dostali za to, čo predvádzajú už roky. Ak som tvrdý hokejista, tak neidem súpera biť za to že hrá proti mne rovnako tvrdo ako ja a dovolí si do mňa vraziť.
Jake Ignorovať19. 11. 2019 09:33
Mne sa páči, ako za stavu 0:2 pred koncom 2. tretiny, hráči Ducks uprednostia mlátiť niekoho za (čistý) hit pred bránením 3. góly, kt. de facto rozhodol hru
CAPITALS1974 Ignorovať19. 11. 2019 18:13