«
Fanshop tímu Montreal Canadiens - tričká, šiltovky a dresy »

Tatar zachránil víťazstvo. Kolaps opisoval len veľmi ťažko

Jozef Struhár  |  19.01.2020
Montreal hral v sobotu svoj posledný zápas pred povinnou prestávkou a podarilo s amu v ňom zdolať Vegas 5:4 po samostatných nájazdoch. V nich sa stal hrdinom slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý potopil svoj bývalý tím v štvrtej sérii.

„Určite to poteší, ale je to viac o tom víťazstve. Chceli sme vyhrať tento zápas, aby sme išli do prestávky so šancou zatlačiť potom na play-off. Sami so sebou sa pred prestávkou cítime dobre,“ skonštatoval Tatar po zápase.

Čo však nikoho z Montrealu nemohlo potešiť, bola strata vedenia, ktorá priviedla duel až do predĺženia. Canadiens viedli už 3:0 a potom ešte 4:2. Tento stav si držali až do 59. minúty.

„Ani neviem, čo vám mám o tom povedať. Samozrejme, nemalo sa to stať. Musíme na tom zapracovať. Je to ťažké, ale na konci dňa na tom ani nezáleží, lebo sme vyhrali a získali dva body, čo nás môže tešiť,“ poznamenal Tatar.

Canadiens, ktorí momentálne strácajú na postupovú priečku sedem bodov, budú mať teraz voľno až do 27. januára, keď doma privítajú Washington. Sobotný duel bol veľmi dobrou rozlúčkou pred tzv. „bye week-om“ a niesol sa v atmosfére, ktorá nadchla aj slovenského útočníka.

„Je to tu úžasné. Je pre nás vždy zábavné hrať pred našimi fanúšikmi, zakaždým nám pomáhajú. Tá atmosféra je celých 60 minút úžasná a myslím si, že si aj súperi užívajú zápasy v tejto aréne,“ dodal Tatar. Fandíte Tomášovi Tatarovi alebo Montrealu?
Zakúpte si licencované produkty Canadiens »

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (2) Komentáre k článku (2)
RichardV74 Ignorovať19. 01. 2020 11:49
Nerozumiem len jednej veci... ako to, keď je najlepší strelec tímu, má najviac kanadských bodov z tímu tak neodohral v predĺžení 3 na 3 ani sekundu. Z útočníkov sa tam striedali len Danault, Kovalchuk, Domi, Suzuki, Cousins, no Tuna nikde, dokonca aj na nájazdoch išiel až v štvrtom kole, ako ja viem je to rozhodnutie trénera ale nedáva mi to logiku 🤷‍♂️
Reagovať    3
Pens Ignorovať19. 01. 2020 13:17
Canadiens sú tímom, ktorý doteraz inkasoval v predĺženiach najviac gólov v lige. Tomáš Tatar je druhým najvyťažovanejším útočníkom v tíme v tejto hernej situácii a napriek tomu sa ešte bodovo nepresadil. Možno aj to bol dôvod.