30. 03.
«

AHL

AHL: Cehlárik 1. hviezdou, Lantoši bodoval. Daňo ukončil suchoty gólom + video

Portál SlovakNHL.sk vám prináša výsledkový sumár stredajších zápasov Americkej hokejovej ligy (AHL).

Róbert Lantoši sa vrátil do akcie a pripísal si asistenciu, dve strely a dve trestné minúty za hákovanie (3. minúta predĺženia) pri výhre Providence 3:2 nad Lehigh Valley. V samostatných nájazdoch o nej rozhodol Peter Cehlárik, ktorý bol následne vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Bod pre svoj tím zabezpečil Marko Daňo, ktorý ukončil šesťzápasové bodové suchoty svojím štvrtým gólom v sezóne, ktorým vynútil predĺženie. Cleveland v ňom však kapituloval, aby podľahol Rochesteru 2:3 a pripísal si šiestu prehru z ostatných ôsmich duelov. Daňo nazbieral aj dva plusové body.

V akcii bol aj obranca Martin Fehérváry, ktorý nebodoval a prezentoval sa troma strelami pri prehre Hershey 2:5 so Springfieldom.

Výsledky:

Providence - Lehigh Valley 3:2 SN (1:1, 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Brankári: Lagace (26/28) - Berube (29/31)
-- R. Lantoši (PRO) 0+1, +1, 2 s, 2 TM // nepremenil SN

Cleveland - Rochester 2:3 PP (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)
Brankári: Vehvilainen (25/28) - Johansson (23/25)
0:1 1.t. 03:44 R. Elie (5) J. Dea, Z. Redmond
0:2 1.t. 16:54 C. Mittelstadt (5)
1:2 2.t. 09:11 R. MacInnis (6) OS
2:2 3.t. 06:27 M. Daňo (4) R. MacInnis, M. Hannikainen
2:3 P 03:24 L. Pilut (6) C. Mittelstadt
-- M. Daňo (CLE) 1+0, +2, 2 s

Grand Rapids - Iowa 4:3 SN (1:1, 1:0, 1:2, 0:0 - 2:1)
Brankári: Nagle (27/30) - Kahkonen (43/46)
4:3 SN M. Puempel

Laval - Syracuse 3:2 PP (1:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Brankári: Primeau (21/23) - Wedgewood (6/7), Martin (18/20)

0:1 1.t. 06:26 G. Smith (17) D. Walcott OS
1:1 1.t. 07:32 L. Vejdemo (9) A. Alain, N. Jevpalovs
1:2 1.t. 19:39 T. Raddysh (10) R. Colton, A. Barre-Boulet PP
2:2 2.t. 10:07 P. Varone (2) R. Barber, O. Leskinen PP
3:2 P 00:06 J. Evans (9) C. Hudon

Utica - Binghamton 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)
Brankári: DiPietro (21/25) - Senn (27/30)

-- M. Studenič (BNG) nehral

Springfield - Hershey 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Brankári: Bednard (34/36) - Vaněček (22/26)

0:1 2.t. 04:25 R. Tufte (1)

Bakersfield - San Jose 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Brankári: Skinner (35/35) - Kořenář (6/7), Sawchenko (23/26)

Tabuľky AHL

Mešár znepokojuje, expert vyzýva fanúšikov: Urobíte najlepšie, ak na toto zabudneteCelebrini vytvoril nový rekord! Aké šance majú tímy NHL na jeho zisk? Príde ruský brankár, ktorý musel slúžiť v armáde, konečne do NHL? Slafkovský varuje: Len sa zahrievam! Aj ja chcem dosiahnuť túto métu V hre o post nového trénera Senators sú aj veľké mená Dvorský začal play-off zostra: Dva góly a víťazstvo! Bodoval aj ďalší Slovák + video Vzácnosť: Binnington bol produktívnejší ako autor víťazného gólu + videoJeden obranca sa Torontu zranil, ďalší sa vrátil. Ako je na tom hviezda?Obranca Buffala dostal maximálnu možnú pokutu + videoKraken podpísali zmluvu s nádejným obrancom Slafkovský len tretím Európanom histórie s takouto sériou, ďalšie tímy sú v play-offVideo: Bitky z 28. marca 2024 (4) Slafkovského posledná šancu na vylepšenie rekordov. Dokáže toto len ako tretí Európan? Aj Gretzky mal pred Chárom rešpekt: Keď som ho prvýkrát uvidel, utekal som za trénerom Brodeur lamentuje nad dnešnými brankármi: Rozmaznávame ich Slafkovský hovoril o MS. Chce ísť do play-off a experti sa zhodujú: Je naň perfektne stavanýIde do tuhého: Boj o Prezidentskú trofej je mimoriadne vyrovnaný a otvorený Rokovania o sťahovaní tímu Slováka sa ukončili Chromiak prihrával na víťazný gól, Regenda sa pobil + videoCanucks zaradili Demka na listinu dlhodobo zranených. Ako je na tom Lindholm? Zobraziť viacArchív článkov