«
Fanshop tímu Washington Capitals - tričká, šiltovky a dresy »

Pánik a Hagelin spolu vytvorili užitočnú dvojicu

Jozef Struhár  |  17.02.2020
Síce im to nejaký čas trvalo, ale tretí útok Washington sa nakoniec chytil a v posledných týždňoch je platný. Vydarenú kombináciu pritom tvoria najmä Slovák Richard Pánik a Švéd Carl Hagelin.

Hagelin v sobotu strelil svoj piaty gól a Pánik si pri ňom pripísal asistenciu. V posledných 11 zápasoch zaznamenal prvý menovaný deväť bodov za štyri góly a päť asistencií, druhý menovaný šesť bodov za dva góly a štyri asistencie.

Slovensko-švédsky pár spolu odohral v tejto sezóne v hre piatich proti piatim 319 minút a 16 sekúnd, pričom súperov prestrieľal 19:10.

Navyše, Pánik s Hagelinom vlastnia 56,75% podiel streleckých pokusov (328 vs. 250) a 52,38% podiel striel na bránu (165 vs. 150) napriek tomu, že 70,7 % svojich striedaní začínajú mimo útočného pásma Capitals.

Obaja sú prínosom aj smerom dozadu. Hagelin je dokonca štvrtým najvyťažovanejším útočníkom NHL v oslabeniach, v ktorých v priemere hráva 2 minúty a 51 sekúnd na zápas. Pánik dostáva šancu na 39 sekúnd na zápas. Martinský rodák sa prezentuje aj 6,63 bodyčekmi na 60 minút hry. Kombinovane zblokujú 3,16 strely na 60 minút hry. Fandíte Richardovi Pánikovi alebo Washingtonu?
Zakúpte si licencované produkty Capitals »