Halák si predĺžil víťaznú sériu, Panarin atakuje Gáboríka

Jozef Struhár  |  22.02.2020
V piatok sa v NHL hralo sedem stretnutí a v akcii boli aj dvaja Slováci. Zdeno Chára nebodoval, ale Jaroslav Halák vychytal výhru. Videli sme aj dva hetriky, pár míľnikov a čisté konto.

CGY - BOS 3:4

Flames mali rýchly nástup, Halák i Boston si však víťazné série nakoniec natiahli

Jaroslav Halák zažil trpký úvod, ale nakoniec urobil 18 zákrokov, aby pomohol Bostonu k výhre 5:3 nad Calgary. Vyhral tak už svoj piaty štart v sérii. Všetky góly inkasoval v prvých štyroch minútach hry, keď sa Mikael Backlund dvakrát a Johnny Gaudreau raz postarali o nový rekord Flames v najrýchlejšie strelených troch góloch v zápase – dokázali to za 3 minúty a 23 sekúnd. Bruins sa však postarali o siedmy prípad v histórii NHL, keď tím dokázal vyhrať, hoci inkasoval trikrát v prvých štyroch minútach hry. Už po prvej tretine bol stav vyrovnaný, keď dvakrát skóroval Patrice Bergeron a raz Charlie Coyle. Víťazný gól strelil v úvode druhej tretiny Brad Marchand, ktorý si pripísal aj asistenciu. Dve zaznamenal David Pastrňák. Pri piatej výhre Bruins v sérii bol aj Zdeno Chára, ktorý odohral 20 a pol minúty so ziskom plusového bodu. Prezentoval sa aj jednou strelou a dvoma blokmi. Cam Talbot opustil duel s 19 zákrokmi a Flames si po tretíkrát po sebe pripísali prehru po výhre. Mark Jankowski odohral svoj 200. zápas v kariére.

Hviezdy duelu: 1. M. Backlund (CGY), 2. P. Bergeron (BOS), 3. J. Gaudreau (CGY)

DAL - STL 1:5

Blues zdolali Dallas a zvýšili si pred ním náskok

Päť odlišných hráčov skórovalo, Jake Allen urobil 18 zákrokov a St. Louis zdolalo Dallas 5:1, aby si treťou výhrou po sebe zvýšilo náskok na najbližší tím Západnej konferencie – Dallas – na štyri body. Alexander Steen, David Perron, Jordan Kyrou, Jaden Schwartz a trojbodový Colton Parayko vybudovali päťgólový náskok, ktorý v 57. minúte skresal Jamie Oleksiak. Ben Bishop inkasoval štyri góly z 13 striel, Anton Chudobin následne urobil deväť zákrokov. Stars prišli o šesťbodovú bodovú sériu, Andrej Sekera si ich dres neobliekol.

Hviezdy duelu: 1. C. Parayko (STL), 2. J. Kyrou (STL), 3. J. Allen (STL)

NYI - DET 4:1

Islanders si ukončili sériu prehier v pravý čas

Islanders pred zápasom vyradili číslo Johna Tonelliho a následne večer okrášlili víťazstvom 4:1 nad trápiacim sa Detroitom, ktorý zdolali aj v treťom vzájomnom zápase v tejto sezóne. Jordan Eberle strelil hetrik, aby pomohol newyorskému tímu ukončiť štvorzápasovú sériu prehier. Gól do prázdnej brány pridal Leo Komarov a Semion Varlamov zastavil 21 striel. Jediný gól hostí strelil Anthony Mantha, kým Jonathan Bernier urobil 36 zákrokov. Red Wings prehrali piaty zápas z posledných šiestich a ako prvý tím v NHL už nemajú ani matematickú šancu postúpiť do play-off.

Hviezdy duelu: 1. J. Eberle (NYI), 2. M. Barzal (NYI), 3. S. Varlamov (NYI)

CAR - NYR 2:5

Zibanejad, Šesťorkin a Panarin pomohli Rangers zdolať Hurricanes

Rangers zdolali Hurricanes 5:2, aby si pripísali siedmu výhru v posledných zápasoch u súperov, čím vyrovnali klubový rekord z rokov 1935 a 1978. Bol pri tom opäť aj Igor Šesťorkin, ktorý urobil 27 zákrokov a ako tretí nováčik v histórii klubu vychytal výhru v šiestich zápasoch základnej časti po sebe – napodobnil Jima Henryho a Stevea Weeksa. Do čierneho sa trafili Mika Zibanejad, Jesper Fast, Brady Skjei a Artemij Panarin, do prázdnej brány Ryan Strome. Zibanejad pridal aj dve asistencie, ktoré si pripísal aj Jacob Trouba. Panarin dosiahol ako šiesty nedraftovaný hráč NHL na hranicu 400 bodov v 381 alebo menej zápasoch – reord drží Wayne Gretzky so 197 duelmi, druhý je Peter Šťastný s 247. Rus v tejto sezóne nazbieral už 81 bodov, čo je šieste najvyššie číslo u hráča hrajúceho v premiérovej sezóne v drese Rangers. Pred ním je Marián Gáborík s 86 bodmi. New York vyhral šiesty zápas z posledných siedmich a Carolinu zdolal v piatom zápase po sebe (od februára 2011 vyhral 31 z 37 vzájomných duelov). Jej góly strelil Brock mcGinn hrajúci vo svojom 300. zápase a Sebastian Aho, ktorý bodoval už v 11. zápase po sebe. Petr Mrázek ho opustil s 31 zákrokmi.

Mrázek zneškodnil veľkú šancu Zibanejada:

Hviezdy duelu: 1. M. Zibanejad (NYR), 2. A. Panarin (NYR), 3. J. Slavin (CAR)

CHI - NSH 2:1 PP

DeBrincat rozhodol o výhre Chicaga nad Nashvillom

Alex DeBrincat skóroval v tretej tretine a v predĺžení, aby rozhodol o výhre Chicaga 2:1 nad Nashvillom, ktorý viedol od druhej tretiny zásluhou Mattiasa Ekhölma. Vyrovnávajúci gól vsietil DeBrincat v presilovke, vďaka čomu si Blackhawks ukončili sériu 21 presiloviek bez využitia. Corey Crawford ukončil zápas so 42 zákrokmi, Pekka Rinne zastavil 36 striel, vrátane trestného strieľanie Brandona Saada v prvej tretine. Dunan Keith dvakrát asistoval a už prvou asistenciou dosiahol svoj 600. bod v kariére. Jeho tím vyhral len druhý zápas z posledných deviatich.

DeBrincatov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. A. DeBrincat (CHI), 2. C. Crawford (CHI), 3. P. Rinne (NSH)

EDM - MIN 3:5

Spurgeon doviedol s hetrikom Wild k výhre nad Oilers

Edmonton, ktorý nastúpil opäť bez Connora McDavida, trikrát viedol, ale nakoniec prehral s Minnesotou aj tretí vzájomný zápas v tejto sezóne, tentoraz pomerom 3:5. Prvé dva vyrovnávajúci góly Wild strelili Kevin Fiala a Carson Soucy, v závere stav obrátil obranca Jared Spurgeon, ktorý ešte pridal gól do prázdnej brány, aby spečatil svoj hetrik. Alex Galchenyuk a Ryan Suter zaznamenali po dve asistencie, Alex Stalock predviedol 23 zákrokov. Až 34 ich urobil Mikko Koskinen. Vo všetkých troch góloch Oilers mal prsty Ryan Nugent-Hopkins – dva strelil a pri jednom asistoval. Ten vsietil dvojbodový Leon Draisaitl. Kailer Yamamoto zaregistroval dve asistencie.

Hviezdy duelu: 1. J. Spurgeon (MIN), 2. R. Nugent-Hopkins (EDM), 3. K. Yamamoto (EDM)

ANA - COL 0:1

Francouz oslávil nový kontrakt prvou nulou v kariére

Pavel Francouz po podpise novej zmluvy zneškodnil 25 striel, aby s prvým čistým kontom v kariére doviedol Colorado k futbalovej výhre 1:0 nad Anaheimom, ktorý vyhral predošlé tri vzájomné zápasy. Jediný gól zápasu vsietil v 37. minúte J.T. Compher a asistenciu si pripísal Martin Kaut, pre ktorého to bol prvý bod v NHL. Kým Avalanche vyhrali druhý zápas po sebe, Ducks tretí po sebe prehrali. John Gibson kryl 28 striel a pre Hampusa Lindholma išlo o 500. duel v kariére. Práve jeho rozohrávku spoza brány zachytil pred gólom Kaut.