Fanshop tímu Carolina Hurricanes - tričká, šiltovky a dresy »

Správy z NHL

Senzácia: Rolbár vychytal víťazstvo a prekonal rekord NHL

Jozef Struhár  |  23.02.2020
Tím Carolina Hurricanes v sobotu porazil Toronto Maple Leafs 6:3 v celku netradičným spôsobom – využitím troch brankárov. Nepriazeň osudu sa stala nezabudnuteľným zážitkom pre jedného rolbára.

Dave Ayres pracuje ako rolbár v tíme Toronto Marlies z nižšej AHL. Na sobotný zápas medzi Maple Leafs a Hurricanes bol v rezerve ako pohotovostný brankár. Nakoniec jeho chvíľa prišla v strede zápasu, keď sa prvýkrát v živote postavil do brány v NHL.

Poďme však pekne od začiatku. V bráne Caroliny štartoval James Reimer, ktorý však už po šiestich minútach hry opustil duel so zranením dolnej časti tela, keď do neho zhodil obrancu Hurricanes domáci Zach Hyman.

Do brány prišiel Petr Mrázek a v tom čase sa Ayres pre istotu začal pripravovať na prípadný záskok. A k tomu nakoniec došlo v strede druhej tretiny, keď s českým brankárom kolidoval Kyle Clifford a spôsobil mu zranenie.

Ayres vstupoval do brány za stavu 4:1. V druhej tretine ho prekonali John Tavares a Pierre Engvall, ale Hurricanes skórovali ešte dvakrát v úvode tretej tretiny, v ktorej Toronto vyslalo na hosťujúcu bránu sedem striel.

Ayres nakoniec pomohol k výhre ôsmimi zákrokmi a stal sa prvou hviezdou zápasu. V 42 rokoch a 194 dňoch sa stal najstarším brankárom v histórii NHL, ktorý vychytal víťazstvo pri svojom debute. Predošlý rekord držal Hugh Lehman s 41 rokmi a 21 dňami.

„Bolo to skvelé. Samozrejme, tá druhá tretina bola trochu roztrasená, ale povedal som chalanom v šatni, že keď prídeme do tretej tretiny, tak budem upokojený a pripravený vyhrať tento zápas,“ povedal po zápase.

„Bolo to úžasné. Samozrejme, bol to najväčší zážitok môjho života. Na tomto ľade som bol často, ale bez fanúšikov. Keď ich k tomu pridáte, tak je to úplne iná hra. Stane sa to len raz za život, ale beriem to všetkými desiatimi.“

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (12) Komentáre k článku (12)
Marek stifi Ignorovať23. 02. 2020 10:10
Presne pre tieto príbehy mám rád NHL.
piratik Ignorovať23. 02. 2020 11:02
Od Mrázka bolo dosť nezodpovedné riskovať kolíziu, keď vedel, že ho nemá kto striedať.
Punk Ignorovať23. 02. 2020 11:25
ale prosim te ....mel to plne pod kontrolou vole...kola strecha kola strecha teprv pak stratil vladu nad vozidlem...a nenastalo by taketo fajn ozivenie s priam disneyovskym happy endom
hockeyNHL Ignorovať23. 02. 2020 11:24
Strasna chyba Mrazka. Vyhravali 3:1 v polke zapasu a vedel ze nema nahradneho brankara a zbytocne riskoval navyse vracali sa tam dvaja hraci Caroliny cize to bolo uuuplne zbytocne. Ale aspon sa zas ukazalo ze NHL je fakt nepredvidatelna rolbar vychytal vytazstvo v NHL
konrad Ignorovať23. 02. 2020 11:25
Lepšia titulka: Rolbár z ahl porazil toronto
Nightrain Ignorovať23. 02. 2020 12:05
Nechápem. To hocikto môže nastúpiť do zápasu? Aj rolbár súpera?
GoAvsGo Ignorovať23. 02. 2020 12:17
Áno, hovorí sa mu rezervný brankár a v prípade že by sa niektorému mužstvu zranili obaja brankári tak je k dispozícií.
Pens Ignorovať23. 02. 2020 12:22
NHL požaduje, aby každý tím mal zoznam takzvaných "emergency goalies". V tomto zozname sa nachádzajú možnosti brankárov pre domáce aj hosťujúce tímy v prípade, ak tím nemá dvoch brankárov schopných zasiahnuť do hry. Píše o tom pravidlo 5.3 https://twitter.com/PR_NHL/status/529090508619276289/photo/1 .
Pens Ignorovať23. 02. 2020 12:38
... doplním, že v minulosti to bol "účtovník" Scott Foster a poznáme ešte jednu eventualitu, keď takýto brankár zasiahol do hry. Jorge Alves strávil na ľade 7,6 sekundy v bránke Hurricanes 31.12.2016 proti Lightning. Na lavičke náhradníkov si ich však posedelo už niekoľko a medzi nimi aj bývalí hráči z NHL (Robb Tallas za Panthers, Dwayne Roloson za Ducks či Arturs Irbe za Sabres). Tu je ešte pár ďalších takýchto príkladov z minulosti: Brett Leonhardt (WSH) 12.12. 2008 proti Senators a 29.11. 2013 proti Canadiens, Paul Deutsch (MIN) 23.11. 2011 proti Predators, Rob Laurie (VAN) 5.1. 2014 proti Ducks, Ryan Vinz (BUF) 28.2.2014 proti Sharks, Nathan Schoenfeld (ARI) 15.2. 2016 proti Canadiens, Matt Hewitt (VAN) 18.10. 2016 proti Blues, Eric Semborski (CHI) 3.12. 2016 proti Flyers, Bobby Segin (FLA) 6.1. 2017 proti Predators ...
mike10 Ignorovať23. 02. 2020 12:14
Ten rolbar v podstate porazil svojich kedze tipujem ze je aj fanusik toronta 😂
rono12 Ignorovať23. 02. 2020 13:20
Najväčšia pecka bola ako mu tlieskala celá torontská hala v stoji pri vyhlásení hviezdy zápasu to bolo úplne top...tu na Slovensku by ho po zápase domáci diváci zošľahali za zradu
feo Ignorovať23. 02. 2020 19:12