20. 04.
21. 04.
«

Príprava: Tatar skóroval, z výhry sa tešil Marinčin + video

V utorok sa v kanadsko-americkej NHL odohrali prvé tri prípravné zápasy pred dohrávkou sezóny 2019/20. V akcii sme videli aj dvoch Slovákov.

Montreal – Toronto 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Brankári: Price (19/23) – Andersen (28/30); Góly: 37. Tatar (Suzuki, Gallagher), 49. Byron (Chiarot, Kotkaniemi) – 1. Michejev (Tavares, Rielly), 27. Kerfoot (Kapanen)(OS), 40. Kerfoot (Rielly, Robertson), 50. Rielly (Hyman)(OS)

Obaja Slováci sa stretli v zápase Montrealu proti Torontu, v ktorom sa z výhry 4:2 tešili „hostia“ aj napriek tomu, že tím z Quebecu bol strelecky aktívnejší 30:23. Dvakrát sa mu však stali osudné vlastné presilovky, v ktorých kapituloval. Alex Kerfoot v oslabení strelil prvý zo svojich dvoch gólov, trojbodový Morgan Rielly v ňom uzatváral skóre. To otvoril už po 33 sekundách hry Iľja Michejev. Frederik Andersen odchytal celý zápas a urobil 28 zákrokov. Prekonali ho len Tomáš Tatar, ktorý po krížnej prihrávke Suzukiho znižoval na 1:2, a Paul Byron, ktorý vsietil kontaktný gól v strede tretej tretiny. Carey Price tiež odchytal celý duel a kryl 19 striel. Tatar odohral rovných 16 minút a pripísal si aj tri mínusové body a dve strely na bránu. Šesť minút strávil aj na presilovkách, v ktorých sa jeho tímu nedarilo. V drese víťazného tímu absolvoval 11 minút a 23 sekúnd Martin Marinčin, ktorý si pripísal jeden plusový bod a dva bloky.

Philadelphia – Pittsburgh 3:2 PP (2:1, 0:0, 0:1, 1:0)

Brankári: Hart (11/12), Elliott (13/14) – Murray (10/12), Jarry (9/10); Góly: 12. Couturier (Giroux, Provorov), 20. Hayes, 63. Laughton (Konecny, Gostisbehere) – 6. Sheary (Guentzel, Marino), 57. Zucker (Malkin, Johnson)

Ako prví boli v akcii pennsylvánski rivali a hoci Conor Sheary otvoril skóre už v šiestej minúte, nakoniec sa z víťazstva 3:2 tešila Philadelphia. O jej triumfe rozhodol v tretej minúte predĺženia Scott Laughton. Ten nadviazal na góly Seana Couturiera a Kevina Hayesa, ktorým sa podarilo ešte v prvej tretine otočiť skóre. Nadstavený čas vynútil Jason Zucker. V zostave Pittsburghu nechýbal ani Sidney Crosby, ktorý odohral 19 minút a nebodoval. „Fyzicky som sa cítil dobre,“ poznamenal. Matt Murray kryl 10 striel z 12 a v strede zápasu prenechal bránu Tristanovi Jarrymu. Ten inkasoval jeden gól z desiatich striel. V bráne Flyers sa tiež vystriedali obaja gólmani – Carter Hart zastavil v prvých dvoch tretinách 11 z 12 striel, Brian Elliot následne 13 zo 14.

Calgary – Edmonton 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Brankári: Talbot (19/21), Rittich (7/9) – Koskinen (17/17), Smith (19/20); Góly: 40. Lindholm (Gustafsson, Gaudreau)(PP) - 2. Yamamoto (Klefbom, Ennis), 8. McDavid (Draisaitl, Klefbom)(PP), 56. Russell (Nugent-Hopkins, Benning), 56. McDavid (Russell)

Bitku o Albertu vyhral pomerom 4:1 Edmonton, ktorý sa dočkal dvoch gólov z hokejky kapitána Connora McDavida. Po jednom góle pridali Kailey Yamamoto a dvojbodový Patrick Russell, ktorý oba body získal v rozmedzí 33 sekúnd tretej tretiny. Dve asistencie si pripísal Oskar Klefbom. Mikko Koskinen udržal čisté konto, keď zastavil všetkých 17 striel. Mike Smith čelil 20 strelám, z ktorých ho prekonal počas presilovky Elias Lindholm. Cam Talbot kryl 19 striel z 21, David Rittich následne sedem z deviatich. Calgary malo streleckú prevahu 37:30, od druhej tretiny 28:14.