20. 04.
21. 04.
«

V nedeľu sa rozuzlila posledná séria, v akcii Fehérváry a ďalší 4 Slováci

V nedeľu skončilo kvalifikačné predkolo zápasom medzi Torontom a Columbusom. Celkovo sa odohrali tri zápasy, v ktorých si zahrali až päť Slovákov.

Východná konferencia – predkolo

TORONTO – COLUMBUS 0:3 (kon. stav série: 2-3)

Joonas Korpisalo sa vrátil do brány a zneškodnil všetkých 33 striel, aby doviedol Columbus k výhre 3:0 v rozhodujúcom zápase kvalifikačnej série proti Torontu. Ako ôsmy brankár v histórii NHL a prvý od roku 1983 vychytal viac ako jedno čisté konto v sérii na tri víťazné zápasy. Zach Werenski, ktorého štart v zápase bol neistý, otvoril skóre v siedmej minúte a následne na neho v tretej dvadsaťminútovke nadviazali Liam Foudy a Nick Foligno. Foudy strelil svoj prvý profesionálny gól, Foligno istil triumf i postup gólom do prázdnej brány. Kým Blue Jackets sa začnú pripravovať na súboj proti Tampe v prvom kole play-off, Maple Leafs sa stali druhým tímom z dejiska dohrávky, ktorého púť končí. Sériu play-off nevyhralo od roku 2004. Frederik Andersen v poslednom zápase urobil 19 zákrokov. Slovenský obranca Martin Marinčin v ňom odohral 16 a pol minúty, pričom si pripísal mínusový bod, strelu na bránu, bodyček a dva bloky. Torontu sa do zostavy vrátil Andreas Johnsson, no duel nedohral Tyson Barrie. Columbus privítal v zostave Ryana Murraya.

Johnsson spálil šancu na kontaktný gól:

Joonas Korpisalo, brankár Blue Jackets: „Keď počas zápasu vidíte, ako každý bojuje, tak chcete tiež byť prínosom a snažíte sa urobiť to najlepšie pre váš tím, snažíte sa urobiť veľké zákroky v tých správnych okamihoch. Nemyslím si, že tam dnes bolo príliš veľa šancí. Chlapci urobili predo mnou skutočne dobrú prácu.“

Auston Matthews, útočník Maple Leafs: „Je to hra centimetrov. Mali sme nejaké šance, ale puk neprešiel do brány. Je to ťažká pilulka na preglgnutie. Je to veľké sklamanie.“

Hviezdy duelu: 1. J. Korpisalo, 2. Z. Werenski, 3. L. Foudy (všetci CBJ)

Východná konferencia – o nasadenie

WASHINGTON – BOSTON 2:1

Boston nedokázal ani na štvrtý pokus zaknihovať v tohtoročnej dohrávke víťazstvo. V treťom a poslednom zápase v skupine o nasadenie podľahol Washingtonu 1:2, a tak sa v prvom kole play-off stretne s Carolinou. Z víťazstva Capitals, ktorí si zmerajú sily v prvom kole s Islanders, mal radosť aj slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý zažil svoj debut v play-off. V akcii strávil 15 a štvrť minúty a so 7 bodyčekmi bol lídrom zápasu. Z jeho spoluhráčov skórovali T.J. Oshie v závere prvej a Tom Wilson v úvode tretej tretiny. Braden Hotlby čelil 31 strelám, z ktorých na neho našiel recept len Jake DeBrusk v strede tretej tretiny. Tuukka Rask opustil duel s 23 zákrokmi. Druhý Slovák v mužstve Washingtonu, Richard Pánik, ho neohrozil ani raz. Odohral 11 a pol minúty, ďalšie dve strávil na trestnej lavici za filmovanie. V zostave Bruins nechýbal Zdeno Chára, ktorý odohral necelých 19 minút. Zaznamenal mínusový bod a urobil tri bloky.

Chára nedal puk do bezpečia, Oshie skóroval:

Hviezdy duelu: 1. B. Holtby (WSH), 2. T. Oshie (WSH), 3. J. DeBrusk (BOS)

Západná konferencia – o nasadenie

ST. LOUIS – DALLAS 1:2 SN

V nedeľu sme videli aj posledné nájazdy v tejto sezóne. Na víťazstvo ich potreboval Dallas, ktorý zdolal v súboji o tretie miesto v Západnej konferencii St. Louis 2:1. Ako jediný v nich uspel Denis Gurianov, Anton Chudobin ešte potvrdil triumf zákrokom v tretej sérii. Počas hry kryl 21 striel a inkasoval len v štvrtej minúte, keď Robert Thomas otvoril skóre zápasu. Stars sa podarilo vyrovnať až 31,4 sekundy pred koncom tretej tretiny, keď nadstavený čas vynútil Joe Pavelski. Jake Allen inkasoval jeden gól z 38 striel a kryl jeden z dvoch nájazdov. V akcii nechýbal ani slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý počas 13 minút a 39 sekúnd v akcii predviedol jeden bodyček a jeden blok. Dallas sa v prvom kole play-off stretne s Calgary, úradujúci šampión, ktorý v skupine o nasadenie nevyhral ani raz, bude čeliť Vancouveru. Stars boli v nedeľu bez Tylera Seguina a Bena Bishopa, Blues bez Jordana Binningtona. St. Louis sa do zostav vrátil Troy Brouwer, ale zranil sa Sammy Blais pri snahe bodyčekovať Sekeru.