19. 03.
20. 03.
«

Sekera sa tešil z výhry, Černák lídrom zápasu, Tampa a Boston prehrali

Vo štvrtok sa zo Slovákov tešil z víťazstva len Andrej Sekera, ktorého Dallas vyrovnal stav série. To isté sa podarilo Columbusu a Caroline. Vegas si vedenie zvýšilo na 2:0.

Východná konferencia

TAMPA BAY – COLUMBUS 1:3 (stav série: 1-1)

Päťnásobné predĺženie tentoraz nebolo potrebné a Columbus vyrovnal stav série proti Tampe na 1:1 víťazstvom 3:1. Oba tímy sa rozbiehali pomaly, najmä Blue Jackets, ktorí už od šiestej minúty prehrávali, keď Joonasa Korpisala prekonal Nikita Kučerov. Fínsky brankár však už nekapituloval a zneškodnil ostatných 36 striel. Ešte do prvej prestávky otočili stav Ryan Murray a Oliver Bjorkstrand, ktorý potrestal nedovolené bránenie Erika Černáka. Dán skóroval v štvrtom zápase play-off po sebe proti Tampe od minulého roku. Bol to zároveň jeho tretí víťazný gól v play-off – je klubovým rekordérom. V tretej tretine poistil triumf Alexander Wennberg. Pierre-Luc Dubois prihrával na prvé dva góly duelu. Asistenciu si pripísal aj „Blesk“ Brayden Point, ktorý tak ako štvrtý hráč v klubovej histórii bodoval v každom z prvých piatich zápasov play-off. Andrej Vasilevskij urobil 19 zákrokov. Černák odohral 17 minút a 20 sekúnd. Prezentoval sa aj troma strelami, blokom a šiestimi bodyčekmi, s ktorými viedol celý zápas. Columbus hral bez Nathana Gerbeho a Cama Atkinsona. Zápas číslo tri je na programe v sobotu.

Wennbergov gól:

Pierre-Luc Dubois, útočník Blue Jackets: „Joonas je jedným z najlepších brankárov v NHL a práve teraz sa cíti dobre. Vždy, keď urobíme drobnú chybu, je tam a puk zastaví. To nám dáva sebadôveru snažiť sa tvoriť hru. Viac od brankára žiadať nemôžete. Od prvého zápasu play-off je skvelý.“

Kevin Shattenkirk, obranca Lightning: „Dnes hrali dobre. Neumožnili nám toho veľa. Boli trpezliví, počkali si na svoje príležitosti. Aj my musíme byť trpezliví. Aj keď inkasujeme gól, musíme sa držať plánu. “

Hviezdy duelu: 1. J. Korpisalo, 2. P. Dubois, 3. A. Wennberg (všetci CBJ)

BOSTON – CAROLINA 2:3 (stav série: 1-1)

Dougie Hamilton v druhom zápase po návrate strelil víťazný gól v strede tretej tretiny, aby Carolina triumfom 3:2 vyrovnala stav série proti Bostonu na 1:1. Bol to jeho druhý víťazný gól v play-off, pričom ten predošlý strelil práve v drese Bruins v roku 2014. Hurricanes prehrávali 0:1, keď v druhej tretine za minútu a pol otočili stav na 2:1 Teuvo Teräväinen a dvojbodový Andrej Svečnikov. James Reimer zastavil 33 striel, Martin Nečas nazbieral dve asistencie. Tréner Bruce Cassidy sa nakoniec rozhodol nasadiť do brány opäť Tuukku Raska, ktorý urobil 23 zákrokov. O góly jeho tímu sa postarali David Krejčí a Brad Marchand v presilovkách. Obaja zaznamenali aj po asistencii. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral necelých 16 minút s dvoma mínusovými bodmi, dvoma strelami a troma bodyčekmi. Dve minúty strávil ja na trestnej lavici za tvrdosť. Jeho mužstvu chýbal David Pastrňák, ktorý utrpel o deň skôr nešpecifikované poranenie. Caroline sa do akcie vrátili Sami Vatanen a Justin Williams. Tímy si teraz dajú deň pauzu a v sobotu sa stretnú opäť.

Hamiltonov gól:

Martin Nečas, útočník Hurricanes: „Samozrejme, strelili tie dva presilovkové góly, takže sme sa vtedy nemali nechať vylúčiť. Okrem toho si však myslím, že v hre piatich proti piatim sme boli dosť dobrí. Musíme tak chcieť hrať aj naďalej.“

Brad Marchand, útočník Bruins: „Vieme, že sú skvelým tímom. Z nejakého dôvodu sa do play-off dostali. Prešli cez Rangers a nám ukázali, že sú pripravení. Tímy v najlepšej kondícii, ktoré pracujú najtvrdšie, z toho ťažia. Vedeli sme, že dnes na nás zatlačia.“

Hviezdy duelu: 1. A. Svečnikov (CAR), 2. D. Hamilton (CAR), 3. B. Marchand (BOS)

VEGAS – CHICAGO 4:3 PP (stav série: 2-0)

Vegas prišlo o vedenia 2:0 aj 3:2, ale nakoniec Reilly Smith rozhodol o jeho výhre 4:3 v druhom zápase nad Chicagom v ôsmej minúte predĺženia. Golden Knights tak v sérii vedú 2:0 na zápasy. Paul Stastny, Tomáš Nosek a Mark Stone sa postupne presadili v normálnom hracom čase. Smith a Stastny raz aj asistovali, Jonathan Marchessault zaznamenal dve asistencie. Robina Lehnera z 25 striel prekonali Kirby Dach, Dominik Kubalík a Dylan Strome. Pri každom góle asistoval Patrick Kane, ktorý sa v historickom bodovaní tímu posunul pred Bobbyho Hulla na tretie miesto so 130 bodmi. Na druhého Denisa Savarda ich stráca 15. Corey Crawford kryl 35 striel. Chicago bolo blízko k výhre, keď v nadstavenom čase trafil bránkovú konštrukciu Dylan Strome. Tímy sa po tretí raz stretnú v sobotu. Vegas doteraz v play-off viedlo len raz 2:0 na zápasy – v roku 2018 vyradilo Los Angeles nakoniec v štyroch dueloch. Vo štvrtok hralo opäť bez Maxa Paciorettyho.

Rozhodujúci gól Smitha:

Reilly Smith, útočník Vegas: „Sme húževnaté mužstvo, len to potrebujeme ukazovať celých 60 minút. Stále máme veľa vecí, ktoré musíme vyladiť, ale víťazstvo berieme a pokúsime sa byť nabudúce o trochu lepší.“

Dylan Strome, útočník Blackhawks: „Myslím si, že dnes sme odohrali lepší zápas. Urobili sme dobrú prácu v tom, že sme ich útočníkov pozdržali pri útokoch a dopriali našim obrancom viac času. Musíme v tom pokračovať a pripraviť sa na ďalší duel.“

Hviezdy duelu: 1. R. Smith (VGK), 2. J. Marchessault (VGK), 3. P. Kane (CHI)

DALLAS – CALGARY 5:4 (stav série: 1-1)

Obranca Miro Heiskanen strelil dva góly, ďalší obranca Jamie Oleksiak 40 sekúnd pred koncom ten víťazný, aby Dallas hrajúci bez Stephena Johnsa vyrovnal stav série proti Calgary na 1:1 dramatickým víťazstvom 5:4. Z gólu sa tešili aj dvojbodoví Alex Radulov a Corey Perry, dve asistencie nazbieral John Klingberg. Ben Bishop sa vrátil do brány a okrem 22 zákrokov si pripísal aj asistenciu. Jeho náprotivok Cam Talbot urobil 31 zákrokov. Flames vyhrávali zásluhou Dillona Dubeho, ale potom už len dobiehali stratu. Derek Forbort a Tobias Rieder stav znižovali, Sam Bennett ho v 58. minúte vyrovnal. Dube strelil otvárací gól v treťom zápase play-off po sebe, čo sa v NHL nestalo od roku 2008, keď to dokázal Andrew Brunette z Colorada. Duel nedohral Matthew Tkachuk. V akcii vo štvrtok nechýbal Andrej Sekera, ktorý odohral niečo cez 15 minút a pripísal si tri strely, dva bodyčeky a päť blokov. Tímy sa stretnú opäť už dnes.

Oleksiak odvracia predĺženie a rozhoduje:

Alex Radulov, útočník Stars: „Snažili sme sa len tvrdo pracovať. Bolo na nič, že skórovali v prvej tretine, ale ako tím sme bojovali. Mali sme za nami pár náročných duelov, ale dnes nám prialo aj šťastie.“

Elias Lindholm, útočník Hurricanes: „Vedeli sme, že na nás vyjdu tvrdšie a mali sme s tým prvé dve tretiny problém. Bojovali sme však a na konci to bolo tesné. Mohli sme vyhrať aj my. Zajtra musíme byť pripravení od začiatku.“

Hviezdy duelu: 1. M. Heiskanen, 2. C. Perry, 3. J. Oleksiak (všetci DAL)

Z. Chára (BOS) 15:51 0 0 0 -2 2 2 3
E. Černák (TBL) 17:20 0 0 0 0 2 3 6
A. Sekera (DAL) 15:05 0 0 0 0 0 3 2