Sekera je blízko k postupu, Tatar čelí vypadnutiu. Pánik stále žije

Jozef Struhár    |  19.08.2020
Andrej Sekera sa teší, jeho Dallas získal v piatom zápase série postupový mečbal. V sérii sa udržal Washington s Richardom Pánikom v zostave, no Tomáš Tatar a jeho Montreal už tiež čelia vypadnutiu.

Východná konferencia

MONTREAL – PHILADELPHIA 0:2 (stav série: 1-3)

Carter Hart zneškodnil všetkých 29 striel, aby vychytal druhé čisté konto po sebe v play-off ako prvý brankár od Bradena Holtbyho v roku 2018 a Philadelphia zdolala Montreal 2:0. Už v stredu tak bude bojovať o spečatenie postupu, čo sa jej nepodarilo od roku 2012. Tímy, ktoré v sérii vedú 3:1, pritom postúpia v 90,6 % prípadov. Hart je prvým brankárom v klubovej histórii s dvoma nulami v play-off po sebe do roku 2010, keď to dokázal Michael Leighton. V histórii NHL to dokázal len jeden mladší brankár – Harry Lumley z Detroitu v roku 1945. Jeho náprotivok, Carey Price, čelil 22 strelám, z ktorých ho prekonali Michael Raffl a Philippe Myers. Tomáš Tatar bol na ľade pri oboch góloch. V akcii strávil niečo cez 15 minút a okrem dvoch „mínusiek“ si pripísal dva bodyčeky a jeden blok.

Philippe Myers, obranca Flyers: „Hart je tam vzadu pre nás ako stena, je taký pokojný. Ten spôsob, akým chytá... momentálne je najlepší v celej lige.“

Phillip Danault, útočník Canadiens: „Myslím si, že sme hrali dobre, ale nemyslím si, že sme v posledných dvoch zápasoch dostatočne otestovali Harta. Musíme byť lepší v okolí brány a hladnejší. Dnes boli lepší oni.“

Hviezdy duelu: 1. M. Raffl, 2. C. Hart, 3. P. Myers (všetci PHI)

NY ISLANDERS – WASHINGTON 2:3 (stav série: 3-1)

Alex Ovečkin strelil dva góly, vrátane víťazného, a Washington zvrátil dvojgólovú stratu, aby víťazstvom 3:2 odvrátil možné vyradenie v sérii prvého kola proti Islanders. Jej stav na 1:3 pomohli znížiť aj Jevhenij Kuznecov s gólom a asistenciou, John Carlson s dvoma asistenciami a Braden Holtby z 24 zákrokmi a asistenciou. New York viedol 2:0 po prvej tretine, v ktorej skórovali Jean-Gabriel Pageau a Mathew Barzal. Semion Varlamov opustil duel s 26 zákrokmi. Dvakrát ho ohrozil aj Richard Pánik, ktorý odohral deväť minút a 23 sekúnd. Martin Fehérváry nehral. Piaty zápas série sa odohrá vo štvrtok. Ten štvrtý nedohral „Ostrovan“ Cal Clutterbuck, ktorý sa nevrátil do hry po bodyčeku Radka Gudasa. Ovečkin má na konte už 13 gólov v zápasoch, v ktorých jeho tím čelil vypadnutiu. Viac ich v histórii NHL strelilo len päť hráčov, rekordérom je Mark Messier so 16.

Ovečkin dokončil zvrat doma gólmi:

Alex Ovečkin, kapitán Capitals: „Ak budeme hrať takto, budeme mať dosť dobrú šancu vrátiť sa do série. Musíme to však brať zápas po zápase. Jeden sme vyhrali a teraz musíme prejsť na ďalší.“

Anders Lee, kapitán Islanders: „Hovorili sme o tom, že tento duel sa vyhráva najťažšie a dnes to nebolo inak. Musíme sa dať znova dokopy. Je náročné uzavrieť sériu, ale dostali sme sa do skvelej situácie v prvých troch zápasoch. Teraz to musíme využiť.“

Hviezdy duelu: 1. A. Ovečkin, J. Kuznecov, 3. J. Carlson (všetci WSH)

DALLAS – CALGARY 2:1 (stav série: 3-2)

John Klingberg prelomil nerozhodný stav v úvode tretej tretiny a Dallas zdolal Calfary 2:1, aby sa ujal vedenia v sérii prvého kola play-off 3:2 na zápasy. V prvej tretine otvoril skóre Jamie Benn v oslabení a Anton Chudobin kryl 28 striel. Ako jediný na neho našiel recept Mikael Backlund. Cam Talbot urobil 30 zákrokov. Slovenský obranca Stars, Andrej Sekera, odohral 10 a pol minúty s dvoma strelami na bránu, dvoma bodyčekmi a jedným blokom. Šiesty zápas série sa odohrá vo štvrtok. Tím, ktorý vyhrá piaty zápas za stavu 2:2, postúpi nakoniec v 78,4 % prípadov. Flames doteraz prehrali všetkých 9 sérií, v ktorých prehrávali 2:3.

Víťazný gól Klingberga:

Andrew Cogliano, útočník Stars: „Nechceli sme prehrávať 2:3, a tak si myslím, že sme na správnom mieste. Musíme sa pripraviť na to, aby sme odohrali ďalší dobrý zápas a hrali v ňom rovnako tvrdo ako dnes. A to je všetko. Musíte ísť zápas od zápasu.“

Milan Lucic, útočník Flames: „Musíme teraz len odohrať jeden dobrý zápas. Naša hra je dostatočne dobrá na to, aby nám dala šancu priviesť nás tam, kde chceme ísť. Potrebujeme dve výhry na postup, ale teraz musíme myslieť na to, aby sme odohrali jeden skutočne dobrý zápas. Najlepší v našej sezóne.“

Hviezdy duelu: 1. J. Klingberg (DAL), 2. A. Chudobin (DAL), 3. C. Talbot (CGY)

VEGAS – CHICAGO 4:3 (kon. stav série: 4-1)

Vegas sa stalo prvým tímom postupujúcim do druhého kola play-off, keď v piatom zápase série zdolalo Chicago 4:3 napriek tomu, že prehrávalo 0:2 i 2:3. Alex Tuch strelil v úvode tretej tretiny víťazný gól po tom, čo sa na vyrovnaní podieľali gólmi Max Pacioretty, Mark Stone a Alex Martinez. Pacioretty pridal aj asistenciu, William Karlsson ich nazbieral dve. Z výhry sa tešil aj Paul Stastny, ktorý sa vrátil do akcie. Robin Lehner k nej prispel 23 zákrokmi a z bývalých spoluhráčov ho prekonali Jonathan Toews, Alex DeBrincat a Patrick Kane. Corey Crawford urobil 35 zákrokov. Golden Knights sa stali treťou organizáciou v histórii NHL, ktorá vyhrala sériu play-off v dvoch z prvých troch rokov svojej existencie. Napodobnila Rangers a Blues. V dohrávke má bilanciu 8-1, ak počítame aj s prípadným duelom.

Rozhodujúci gól Tucha:

Peter DeBoer, tréner Golden Knights: „Je fajn vyhrať. Chicago je vytrvalý tím. Sme radi, že sme to dnes ukončili, pretože sa nevzdávali a museli sme si to zaslúžiť. “

Jeremy Colliton, tréner Blackhawks: „Je ťažké vypadnúť. Snívate o hraní v play-off a zbožňujete byť v takýchto situáciách. Náš tím sa veľmi snažil, ale nakoniec sme nestačili na excelentný tím s veľkou šírkou kádra.“

Hviezdy duelu: -

T. Tatar (MTL) 15:11 0 0 0 -2 0 0 2
R. Pánik (WSH) 09:23 0 0 0 0 0 2 0
A. Sekera (DAL) 10:32 0 0 0 0 0 2 2

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (5) Komentáre k článku (5)
randall Ignorovať19. 08. 2020 08:12
Videl som dve tretiny, chvalabohu za kvalitný bottom a obrancov, čo vedia dať gól, lebo Giroux, Hayes, Konecny sa pekne trápia, Couturier aspoň asistencia ale tiež nedal gól ani nepamätám a včera netrafil prázdnu bránu. Mali by sa chlapci rýchlo spamätať, lebo Hart asi nebude v každom zápase držať čisté konto.
Roman9763 Ignorovať19. 08. 2020 09:02
A Voracek ako hral? Alebo čo vravíš na jeho výkon?
randall Ignorovať19. 08. 2020 10:38
Pri prvom góle odviedol vynikajúcu robotu ale inak nebol veľmi viditeľný sa mi zdalo.. ale tá ofenzíva je momentálne celá nemastná-neslaná a viac mi vie utkvieť v pamäti bojovnosť tých hráčov z bottomu, škoda že sa asi zranil Aube-Kubel, páčil sa mi Raffl, Grant
buffalo Ignorovať19. 08. 2020 09:13