18:00info
«

Tatar sa lúči so sezónou, končí aj obhajca Stanleyho pohára

Jozef Struhár    |  22.08.2020
V piatok sme spoznali posledné postupujúce tímy do druhého kola play-off. Na východe spečatila postup Philadelphia, na západe Vancouver. Končia tak Montreal a majstrovské St. Louis.

Východná konferencia

MONTREAL – PHILADELPHIA 2:3 (konečný stav série: 2-4)

Kevin Hayes zaznamenal gól a asistenciu, Carter Hart predviedol 31 zákrokov a Philadelphia zdolala Montreal 3:2, aby postúpila do druhého kola play-off po šesťzápasovej sérii. Ivan Provorov a Michael Raffl tiež skórovali z hráčov Flyers, ktorí si zahrajú v druhom kole po prvýkrát od roku 2012. Nick Suzuki strelil oba góly Canadiens, pri oboch asistovali Jonathan Drouin a Joel Armia. Carey Price čelil len 17 strelám, pričom dva góly inkasoval po tom, čo sa puk odrazil do brány od jeho spoluhráčov, a jeden po tom, čo sa puk odrazil od tyčku a jeho samotného do brány. Necelých sedem minút pred koncom tretej tretiny mal veľkú šancu na vyrovnanie Tomáš Tatar, ale neuspel. V dueli odohral 14 a pol minúty s dvoma strelami na bránu. Philadelphia v druhom kole narazí na Islanders, kým Tampa Bay si v druhej sérii zmeria sily s Bostonom.

Tímy si po náročnej sérii vzdali rešpekt:

Ivan Provorov, obranca Flyers: „Je skvelé mať prvú sériu za sebou, ale ešte nie sme hotoví. Budeme pokračovať v zlepšeniach, budeme pokračovať v hraní našej hry a pokúsime sa ísť najďalej, ako budeme môcť.“

Shea Weber, obranca Canadiens: „Záväzok tam bol, snaha tam bola. Oni mali len šťastie, že sa na začiatku odrazili puky v ich prospech a následne už sme to nedokázalo zlomiť.“

Hviezdy duelu: 1. C. Hart (PHI), 2. N. Suzuki (MTL), 3. I. Provorov (PHI)

VANCOUVER – ST. LOUIS 6:2 (kon. stav série: 4-2)

Alexander Edler nechýbal Vancouveru v kľúčovom zápase a vďaka 75. štartu v play-off prekonal klubový rekord obrancov, ktorý pred ním stanovil Sami Salo. Nakoniec mal aj iné dôvody na radosť – Canucks vyhrali 6:2 a po šiestich zápasoch posielajú domov obhajcu titulu zo St. Louis. V druhom kole si zahrajú premiérovo od roku 2011. V bráne Blues štartoval nakoniec Jordan Binnington, ktorý z 18 striel inkasoval štyri góly a striedal. Základy výhry stanovili Jay Beagle, Antoine Roussel, Trox Stecher a Brock Boeser do deviatej minúty druhej tretiny. V tretej vedenie ešte zveľadil dvoma gólmi Tyler Motte, pritom druhý strelil do prázdnej brány. Jacob Markström čelil 36 strelám, z ktorých na neho našiel recept len Jaden Schwartz, ktorý strelil oba góly St. Louis v tretej tretine. Jake Allen opustil duel s piatimi zákrokmi. Elias Pettersson zaznamenal dve asistencie, Brandon Sutter dokonca tri. Pettersson má po 10 zápasoch play-off na konte 13 bodov, čím vyrovnal klubový rekord Mikaela Samuelssona v počte bodov v prvých desiatich dueloch play-off s organizáciou. Quinn Hughes vďaka asistencii zaznamenal 10 bodov v prvých 10 zápasoch play-off, čo sa mu podarilo ako len štvrtému obrancovi nováčikovi v histórii NHL. Canucks sa v druhom kole play-off stretnú s Vegas.

Tradičné podanie rúk po skončení série:

Travis Green, tréner Canucks: „Porazili sme skutočne skvelý tím. Blues vyhrali Stanleyho pohár a mali k dispozícii takmer rovnaké mužstvo. Som hrdý na to, čo naši chlapci dokázali. Vstupovali do série s tým, že očakávali výhru. Verili, že môžu vyhrať, boli sebavedomí.“

David Perron, útočník Blues: „Bolo to náročné. Mali na úvod pár šťastných odrazov a skončilo to v našej bráne. Úprimne, ani nedokážem teraz o tom premýšľať. To, že je koniec, je veľmi frustrujúce. Je to veľké sklamanie.“

Hviezdy duelu: 1. T: Motte (VAN), 2. J. Markström (VAN), 3. J. Schwartz (STL)

T. Tatar (WSH) 14:26 0 0 0 0 0 2 0

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (10) Komentáre k článku (10)
CanucksArmy Ignorovať22. 08. 2020 06:42
Binnington alias Winnington z minulej sezony sa teraz moze premenovat na Shitington najhorsi brankar v % uspesnosti aj v obdrzanych goloch na zapas. Ak Markstrom udrzi formu Canucks moze potrapit aj Vegas Let´s go CANUCKS
puxo333 Ignorovať22. 08. 2020 06:49
Niečo na zasmiatie (rešpektujem ho, ale zatiaľ one season wonder): Binningtonova kariéra v skrtake - Binnington, Winnington, Sittington, Shittington
NewJersey Ignorovať22. 08. 2020 07:12
Emental v branke.....jedna sezona a fajront....no aj my v devils mame ementalov trebalo by noveho brodeura uz
Islas Ignorovať22. 08. 2020 07:43
štvrťfinálové série ako hrom Islanders:Flyers a jedna top seria obnovená ešte z čias Modano vs Sakic - Coloradoallas a samozrejme držíme palce povinne Canucks aj ked to budu mať veľmi ťažké s VGK
Zelepukin Ignorovať22. 08. 2020 08:00
No obávam sa či bude ako hrom pri momentálnej hre Flyers .Tie presilovky sú dosť problem ale každopádne som vďačný aj za tento postup.
Islas Ignorovať22. 08. 2020 08:04
divízna rivalita a tímy sa spolu poznajú ako vlastné boty - z prípravy, sezony ale playoff si nespomínam že by niekedy spolu hrali Varlamov chytá fantasticky ale Hart nezaostáva, vyrovnané šance a možno 7 duelov bude treba pre víťaza
pupo Ignorovať22. 08. 2020 08:54
Tampa-Boston, sa mohli sa stretnúť aj vo finále.... Škoda Montrealu ale bez prvého útoku sa nedá vyhrať. Trto bodovo nič moc a bude asi aj najproduktívnejším Slovákom v PO
Janci Ignorovať22. 08. 2020 09:43
Edmundsson preč z Blues a obranná hra nič moc , Carolina si zlepšila obranu a hla asík prečo skvelý ťah Canes angažovať Edmundssona vela hasí a hasil aj v blues a preto sa na Binnigtona hádže vina všetko začína hore u hláv vo VIP koho si nechajú a koho vymenia a každí vie že druhé sezony bývajú najhoršie a brankári sa rokmi zlepšujú aspoň tí čo chcú a neuspokoja sa ani výhrou v Stanley Cupe , Hart prvá hviezda , Grant na záver to vrátil v najlepšom možnom čase keď bolo po všetkom rehotal som sa na tom pol hodinu
jozko Ignorovať22. 08. 2020 09:54
Mna by skor zaujimalo preco sa zase vsetci pozerate jednym smerom na Binnigtona? Co taky Prize? Model Kanadskeho super talentu opat raz podpriemerny a nevie potiahnut svoj tym ani cez prve kolo som zvedavy kedy to uz montrealu dojde ze od vymeny Jara a danim do brany toho pozera si zavreli cestu k SC...
rono12 Ignorovať22. 08. 2020 10:22
Montreal si zavrel cestu k SC 6.12.1995 keď vymenili Patricka Roya...