18:00info
«

Halák zažiaril a opäť vyhral, Rytieri si pochutnali na Kosatkách

Jozef Struhár    |  24.08.2020
V prvom nedeľnom zápase druhého kola play-off zdolal Boston aj vďaka Jaroslavovi Halákovi Tampu Bay 3:2. V druhom Vegas zdolalo Vancouver 5:0.

Východná konferencia

TAMPA BAY – BOSTON 2:3 (stav série: 0-1)

Jaroslav Halák zneškodnil 35 striel, aby doviedol Boston k výhre 3:2 nad Tampou Bay v otváracom zápase série druhého kola play-off. Halák vychytal štvrtú výhru po sebe odkedy jeho tím opustil Tuukka Rask. Najviac práce mal v druhej tretine, v ktorej urobil 18 zákrokov. Čisté konto držal až do stredu tretej tretiny a umožnil tak spoluhráčom vybudovať trojgólový náskok. V prvej tretine skóroval Charlie Coyle, v druhej Davoid Pastrňák v presilovke a v tretej Brad Marchand. Pastrňák a Marchand pridali aj po asistencii a asistoval aj David Krejčí, ktorý tak bodoval v siedmom zápase v sérii. Haláka prekonal len Victor Hedman, ktorý strelil oba góly Lightning. Andrej Vasilevskij urobil 28 zákrokov. Z výhry sa tešil aj Zdeno Chára, ktorý odohral 22 minút so ziskom mínusového bodu, dvoch blokov a dvoch trestných minút za krosček. V drese Tampy nezažil ideálny večer Erik Černák, ktorý si pripísal dva mínusové body, jednu strelu, jeden bodyček a päť blokov. Raz ho do hlavy zasiahol puk. V akcii nakoniec strávil 16 minút. Jeho obranný partner Ryan McDonagh opustil duel v tretej tretine. Druhý zápas série sa odohrá v utorok.

Marchandov gól bol nakoniec víťazný:

Brad Marchand, útočník Bruins: „Po prvých štyroch zápasoch dohrávky tam boli možno obavy, ale tímy tam nebojovali o play-off, boli to skôr prípravné zápasy, ak máme byť úprimní. Žiaden z tímov tam nebol v top forme. Keď začalo play-off, kde zápasy niečo znamenajú, sme sa zomkli. O tomto toto mužstvo je. Keď príde ten čas, chlapci sú pripravení.“

Jon Cooper, tréner Lightning: „V takýchto jednogólových zápasoch sú to zvyčajne špeciálne tímy, ktoré rozhodujú. Oni strelili presilovkový gól, my nie. Nebudem tu sedieť a bezdôvodne hádzať vinu na špeciálne formácie, ale je to oblasť, v ktorej sa musíme zlepšiť.“

Hviezdy duelu: 1. D. Pastrňák (BOS), 2. V. Hedman (TBL), 3. B. Marchand (BOS)

VEGAS – VANCOUVER 5:0 (stav série: 1-0)

Robin Lehner neinkasoval ani raz z 26 striel a čistým kontom položil základy víťazstva Vegas 5:0 nad Vancouverom v prvom zápase série druhého kola play-off. O góly Golden Knights sa postaralo päť rôznych hráčov, postupne Jonathan Marchessault, Reilly Smith, Mark Stone, Alex Tuch a Max Pacioretty. Smith, Stone a Tuch pridalo po asistencii, Shea Theodore ich nazbieral dve. Jacob Markström inkasoval päť gólov z 34 striel a v 51. minúte prenechal bránu Thatcherovi Demkovi, ktorý zastavil zvyšných päť striel súpera. Vegas má v tohtoročnom play-off bilanciu 6-0, ak skóruje ako prvé. V klubovej histórii si túto bilanciu vylepšilo na 20-3. Tímy sa najbližšie stretnú v utorok.

Tuch preukázal rýchlosť a skóroval:

V závere zápasu to vrelo:

Peter DeBoer, tréner Golden Knights: „Sme tu len pre jednu vec a tou je snaha získať Stanleyho pohár. Niet pochýb v mojej mysli o tom, že každý hráč v našej kabíne to chce dosiahnuť.“

Travis Green, tréner Canucks: „Musíme hrať lepšie. Musíme sa zlepšiť ako celý tím. Určite som nechodil okolo a nepoťapkával každého hráča po ramenách, to je isté.“

Hviezdy duelu: 1. M. Stone, 2. A. Tuch, 3. R. Lehner (všetci VGK)

J. Halák (BOS) 35/37 (94,6%) - - - - - - -
Z. Chára (BOS) 21:57 0 0 0 -1 2 0 0
E. Černák (TBL) 16:01 0 0 0 -2 0 1 1

Súvisiaci článok:

Zobraziť komentáre k článku (10) Komentáre k článku (10)
marek130l Ignorovať24. 08. 2020 07:21
Tak Tampa to bude mať ťažké s tými zranenia čo tam majú. No keďže chytá Jaro prajem mu Cup.
Ovechkin777 Ignorovať24. 08. 2020 07:51
A teraz si predstavte, keby cup vyhral Boston. Ake pocíti by v sebe mal Rask? Podla mna Boston je velky favorit na vitaza. Halak je znamy tym, ze prave v takychto situaciach sa vie nakopnut a podat životne vykony. Boston je celkovo tym, ktory ten pohar chce zo vsetkych najviac.
surgeon Ignorovať24. 08. 2020 10:24
Mozno tobol od raska premysleny tah ako pomoct bostonu. Vedel ze cassidy halaka do brany neda ked tam je on tak odisiel aby halak mohol zaziarit
Terminatoir Ignorovať24. 08. 2020 10:27
Jasne, ze ho chce najviac, kedze pre vela chalanov to moze byt posledna sanca. Platovy strop nepusti, minimalne jeden z dvojice Krug/Debrusk odide, a jadro bude zase o rok starsie.
hlas Ignorovať24. 08. 2020 18:40
Rask by pohár ale vyhral aj tak.. nie ?
Terminatoir Ignorovať24. 08. 2020 19:40
Ano, vyhral by ho, podmienky na to splna
catsfan Ignorovať24. 08. 2020 11:16
Nejak sa tu zabúda na Vegas. Podla mna vyhrajú pohár práve oni.
Reagovať    2
VH1 Ignorovať24. 08. 2020 13:03
To je ešte stráááášne ďaleko. Je tam osem mužstiev a každé ho môže úplne reálne vyhrať.V play- off jeden zápas nič neznamená
Punk Ignorovať24. 08. 2020 19:41
tiez si myslim ze zo zapadu by to mohli byt vegas a z vychodu sa mi najviac pozdavaju NYI...a to by bolo pre mna teda zaujimave finale
LeBlond Ignorovať24. 08. 2020 19:59
Boston, Halák, fantázia! ale ešte dlhá cesta vedie na hokejový Olymp. Výhoda hokeja je, že ak sa človek o seba stará dokáže efektívne "striedať" aj mladších spoluhráčov aj po štyridsiatke, a držať s nimi krok. Rád by som videl Bostonskú geriatriu ako dvíha pohár nad hlavu.. uvidíme, všetko je otvorené ak zdravie vydrží..