odložené
20. 01.
21. 01.
«

Sekeru delí jedna výhra od finále konferencie, Isles a Knights sú na tom rovnako

Jozef Struhár    |  31.08.2020
Slovenský obranca Andrej Sekera je už len jedno víťazstvo vzdialený od konferenčného finále. Postupový mečbal si v nedeľu vybojovali aj Islanders a Golden Knights.

Východná konferencia

ISLANDERS - PHILADELPHIA 3:2 (stav série: 3-1)

Brock Nelson strelil dva góly, vrátane víťazného v 52. minúte, a Thomas Greiss vo svojom prvom zápase play-off od roku 2016 predviedol 36 zákrokov, aby doviedli Islanders k výhre 3:2 nad Philadelphiou v štvrtom zápase série druhého kola play-off. Newyorský tím si vybojoval postupový mečbal za stavu 3:1 na zápasy aj vďaka gólu Jean-Gabriela Pageaua a dvom prihrávkam Josha Baileyho. Flyers prehrávali 0:1 a 1:3, keď sa presadili Sean Couturier a Ivan Provorov. Rus strelil kontaktný gól 65 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Brian Elliott opustil duel s 30 zákrokmi. Oba tímy si po dvojzápase dajú teraz deň voľna a opäť sa stretnú v utorok. Newyorský klub má bilanciu 10-0 v sériách, v ktorých viedol 3:1 na zápasy a štyrikrát si postup zaistil už v zápase číslo päť. V histórii ligy tímy s takýmto vedením nakoniec postúpili v 90,7 % prípadov.

Nelsonov víťazný gól:

Barry Trotz, tréner Islanders: „Nemám pochýb o tom, že dnes večer bol Greisser veľkým dôvodom výhry v zápase, ktorý bol podľa mňa najhorší, aký sme v tomto play-off odohrali.“

Alain Vigneault, tréner Flyers: „Od začiatku až do konca sme pracovali najtvrdšie, ako sme vedeli. V tretej tretine sme urobili pár chýb a platili sme za ne. Mali sme nejaké šance, len sme nemohli nájsť spôsob, ako dostať puk za ich brankára.“

Hviezdy duelu: 1. B. Nelson, 2. J. Bailey, 3. T. Greiss (všetci NYI)

DALLAS - COLORADO 5:4 (stav série: 3-1)

Andrej Sekera a jeho spoluhráči už potrebujú len jednu výhru na to, aby sa dostali do konferenčného finále po prvýkrát od roku 2008. V nedeľu si totiž Dallas poradil s Coloradom 5:4 a v sérii druhého kola vedie už 3:1 na zápasy. Dôležitá bola prvá tretina, v ktorej si Stars položili základy úspechu troma gólmi, vrátane dvoch v presilovkách. Do čierneho sa postupne trafili John Klingberg, Radek Faksa a Jamie Benn. V tretej tretine využil presilovku Roope Hintz a zakrátko zvýšil vedenie na 5:2 Denis Gurianov svojím ôsmym gólom v tohtoročnom play-off. Faksa pridal aj dve asistencie, Hintz jednu. Raz asistoval aj Miro Heiskanen, ktorý má na konte už 16 bodov, čo je nový klubový rekord obrancu v jednom play-off. Anton Chudobin kryl 33 striel a prekonať ho dokázali dvakrát Valerij Ničuškin a raz Cale Makar s Vladislavom Namestnikom, ktorý uzavrel skóre len štyri sekundy pred koncom duelu. Pavel Francouz inkasoval päť gólov z 26 striel a Michael Hutchinson v druhej polovici tretej tretiny kryl všetky tri strely. Nathan MacKinnon si pripísal asistenciu a bodoval tak už v 12. zápase od začiatku play-off po sebe – dlhšiu sériu mali v histórii len traja hráči a rekord drží Bryan Trottier s 18 duelmi. Sekera odohral necelých 15 minút a prezentoval sa jedným bodyčekom a dvoma blokmi. Jeho tím zabojuje o uzavretie série už v pondelok. Doteraz mal bilanciu 10-1 v sériách, v ktorých po štyroch dueloch viedol.

Hintz a Gurianov skórovali v rozmedzí 32 sekúnd:

Jamie Benn, kapitán Stars: „ Keď jeden tím skóruje, posadí ho to na koňa. Nie som si istý, prečo je to tu tak hore-dole, ale musíte sa s tým vyrovnať. My si udržujeme chladné hlavy. Vieme, aké ťažké bolo vyhrať ten šiesty zápas proti Calgary.“

Nathan MacKinnon, útočník Avalanche: „Vyšli na nás tvrdo a zaslúžili si tie ich odrazy pukov. Z ničoho nič sme prehrávali 0:3. Zlepšili sme sa, ako sa zápas ďalej vyvíjal. V úvode tretej tretiny sme tlačili, aby sme vyrovnali. Samozrejme, nepomohlo nám, že sme tak skoro spadli do takej jamy.“

Hviezdy duelu: 1. R. Faksa (DAL), 2. R. Hintz (DAL), 3. C. Makar (COL)

VANCOUVER - VEGAS 3:5 (stav série: 1-3)

Marc-Andre Fleury sa vrátil do brány a kryl 28 striel, aby pomohol Vegas k postupovému mečbalu. Max Pacioretty strelil dva góly a pridal asistenciu, aby v štvrtom zápase série proti Vancouveru vyhral jeho tím pomerom 5:3. Golden Knights viedli 1:0, 2:1, ale v tretej tretine museli otáčať stav 2:3. Podarilo sa to zásluhou Nate Schmidta a druhého gólu Paciorettyho. Do čierneho sa trafili aj Chandler Stephenson a William Karlsson. Mark Stone zaznamenal tri asistencie, Shea Theodore dve. Jacob Markström inkasoval päť gólov z 33 striel. Bo Horvat strelil svoj deviaty gól v tohtoročnom play-off a na listine strelcov ho doplnili aj Elias Pettersson a Tyler Toffoli. J.T. Miller si pripísal tri asistencie, Quinn Huges dve. Canucks nepomohol ani návrat Tylera Myersa. O prežitie budú bojovať v utorok.

Fleuryho zákrok proti Petterssonovi:

Max Pacioretty, útočník Golden Knights: „Vedeli sme, že dnes zo seba vydajú to najlepšie. Máme dobré pocity z našej hry v plnom počte hráčov, ale mali sme problémy s vylučovaniami. Nie len sme im tým dali príležitosti na skórovanie, ale sme aj strácali rytmus. V tretej tretine sme sa našli, veľa hráčov vystupňovalo svoju hru a odohralo skutočne dobrý hokej.“

J.T. Miller, útočník Canucks: „Dostali sme sa do dobrej pozície vyhrať zápas a vrátiť sa do série. Tá tretia tretine nebola taká, akú sme chceli.“

Hviezdy duelu: 1. M. Pacioretty, 2. N. Schmidt, 3. M. Stone (všetci VGK)

A. Sekera (DAL) 14:42 0 0 0 0 0 0 1

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (15) Komentáre k článku (15)
puxo333 Ignorovať31. 08. 2020 07:02
Lavíny celý zápas prespali, prvá strela 1.30 pred koncom prvej tretiny...a víťazný piaty gól Dallasu odporúčam pozrieť, kandidát na babráci roka snáď nejakým zázrakom otočia na 4:3, len musia hrať tímovo, dnes ani Francouz nepodrzal ale v obrane to horelo na jednotku..
NewJersey Ignorovať31. 08. 2020 07:40
krasne zatial vsetko jak ma byt
muel21 Ignorovať31. 08. 2020 08:19
akože úplne celé zle, polovica kádra si poplietla PO s baletom, Graves má pred bránou hráča a ani do neho neťukne, Zadorov zas jak dement do všetkého hlavne zrušiť hráča a neodohrať puk chceme hrať vysoký presing, ale Dallas vytiahne našich útočníkov, ťukne si dlhú prihrávku na útočníka s ktorým nevystupuje náš obranca a čo je horšie ešte dostáva bonus v podobe možnosti si spracovania puku, pretože dochádza k prečísleniu. Dúfam, že Makar nevyhrá nováčika roka v obrane je úplne príšerný (Karlson). Posila Namestnikov - prišiel videl odišiel, Coloradu skratka tí rusáci nepasujú.
Pens Ignorovať31. 08. 2020 11:42
ELAGO Ignorovať31. 08. 2020 09:39
Makar teda riadna chyba. Stáva sa. Inak, Claude Giroux - za posledných 32 play-off zápasov dal 3 góly (15 bodov), ďalšie dva roky bude brať vyše 8 mil. Je to ten správny kapitán pre Philu? Nie je čas na jeho výmenu? Čo na to fanúšikovia Flyers?
konrad Ignorovať31. 08. 2020 09:55
A kto by ho chcel? ten ostane phile ako talizman
GoAvsGo Ignorovať31. 08. 2020 15:35
To áno, ale aj Francík mohol lepšie pristaviť ten puk
Zelepukin Ignorovať31. 08. 2020 10:46
Že by už bol starý ?Ako som už písal nieje to ten "pravý" kapitán do dôležitých zápasov a aj v základnej časti to nebola žiadna sláva . Snad sa niečo zmení a príde niečo nové namiesto už osuchaneho dua Giroux Voracek .
Lindros88 Ignorovať31. 08. 2020 11:34
Giroux a Voráček sú za zenitom. Tam by bolo treba aspoň 10 hráčov ako Konečný alebo Couturier.
randall Ignorovať31. 08. 2020 15:09
Neviem si predstaviť, že by Giroux a Voráček opustili Philu, pre mňa sú to tváre organizácie a obľúbení hráči. Nemyslím, že len ich výpadok formy nás bude stáť vypadnutie. Nič nehrajú aj ďalší.. proste možno je toto strop pre Flyers. Neviem si ani predstaviť prípadné zmeny, aby sme raz boli aspoň vo finále konferencie. Ťažko povedať čo je vo veci, pred prerušením to mužstvo šlapalo ako hodinky. Možno sú tam nejaké skryté zranenia...
Punk Ignorovať31. 08. 2020 16:10
pred zaciatkom tejto dohravky sezony som za problem phily povazoval pomerne mladu a nie zrovna ohromujucu obranu a sice talentovanu no neskusenu jednotku v brane ale zatial ich zradza skor utok co som necakal
Zelepukin Ignorovať31. 08. 2020 16:08
Nič tam nieje chýba tam chemia v Dallas slapu veteráni ktorí sú že vraj v playoff vzácny. Myslím že po sezóne už Vignualt nebude mať chuť naďalej trénovať tu preplatenu bandu a Fletcher nech im naďalej sype milióny
Zelepukin Ignorovať31. 08. 2020 16:13
Flyers boli vždy labilny a výsledkovo nespoľahlivý Team ako partia to asi tak neklape a v tej bubline asi výhra vnútorné psychicky najstabilnejsi Team
Janci Ignorovať31. 08. 2020 19:26
zrádzajú Philly skôr chyby v obrane pri rozohrávke a z toho pramenia gole NYI , čo tam majú brankári robiť sa môžu aj roztrhať ,ani to nepomení keď sa útoku nedarí nedá dole hviezdu nechá to tak ,namiesto Ghosta stále ivan zmätkár ,nie raz v serií zle rozohral a bol z toho gol ,nepokritý hráč pred bránou prepadnutie na útočnej modrej niečohrozné sa naňho pozerať za toto dal dole Ghosta a hneď že výmena keď to spraví zmätkár ivan ani riadok ,ale pokial tam není štyrka na strane NYI či DAL furt verím
Zelepukin Ignorovať31. 08. 2020 20:35
Ten židovský chlapec ghostisbehere je tiež prepadák . Je to tragédia že nás naj obranca má byť Provorov nepoviem že Dallas dáva priestor Heiskanenovi ten je trochu inde než Ivan momentálne z Planéty opíc . Ale Budiš vytiahli si Patricka keď tam bol Heiskanen a iný ...