20. 04.
21. 04.
«

Nagy rozhodol, Šatan pomohol

Na rozdiel od piatkovej noci bola tá sobotná bohatá na zápasy. Odohralo sa ich až trinásť a predstavilo sa v nej niekoľko slovenských hokejistov. Pre Slovákov sa večer začal dobre, po prvých troch zápasoch nazbierali naši 4 body. Neskôr však o jeden prišli, keď Marekovi Svatošovi odobrali asistenciu. V ďalšom priebehu za našim nezvyčajne nedarilo a nikto nedokázal pridať ďalšie body. V trinástich nočných zápasoch tak spolu nazbierali sedemnásti hokejisti spod Tatier iba spomínané tri body.

Najviac sa darilo Miroslavovi Šatanovi, ktorý bol kľúčovou postavou svojho tímu v stretnutí New Jersey Devils s New York Islanders. Hráči New Jersey vyhrávali v zápase už 2:0, ale slovenský útočník vybojoval bod pre Islanders. Najskôr strelil gól na 1:2 a potom zaznamenal asistenciu, ktorou začal akciu, ktorú zakončil gólom Parish. Zápas sa skončil nerozhodne 2:2 a o víťazovi nerozhodlo ani predĺženie. Nasledovali nájazdy, v ktorých sa viac šťastia usmialo na hráčov New Jersey, ktorí sa nakoniec tešili z víťazstva nad Islanders 3:2 po samostatných nájazdoch. Miroslav Šatan bol úspešný aj v samostatnom nájazde a po zápase bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. „V hlave som mal množstvo nápadov, záviselo to ako (Brodeur) zareaguje. Kryl bránu veľmi dobre, ale ja som bol schopný nájsť miesto,“ opísal svoj gól Miroslav Šatan.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj útočník Pittsburghu Penguins Tomáš Surový. Slovenský hokejista zaznamenal jeden bod za asistenciu, ktorá však body Penguins nepriniesla. Pittsburgh sa stále trápi, dnes prehrali s Philadelphiou 1:2.

V stretnutí Phoenixu s Edmontonom po šesťdesiatich minútach na ukazateľovi skóre svietil nerozhodný stav 3:3. V predĺžení sa nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy. Po štyroch bol stav nerozhodný 1:1. Aleš Hemský v tretej sérii nedal a čakalo sa, ako s nájazdom vynaloží Ladislav Nagy. Slovenský útočník nezaváhal a Markkanena prekonal. Vďaka jeho premenenému, víťaznému nájazdu sa Phoenix mohol tešiť s víťazstva 4:3 po samostatných nájazdoch.

Ľavý krídelník New York Rangers Marcel Hossa nedohral zápas svojho tímu proti Bostonu. Jeho tvár zasiahol puk z hokejky Stuarta a Marcel na konci prvej tretiny odišiel do kabíny. V druhej tretine sa ešte na ľade objavil, ale strávil na ňom iba osem sekúnd. Spolu odohral iba 2 minúty a 41 sekúnd. New York vyhral 3:2 po samostatných nájazdoch.

Zdeno CHÁRA (OTT): +2, 6str, odohral 27:36
Michal HANDZUŠ (PHI): -1, odohral 24:28
Marián HOSSA (ATL): +/-0, 2str, odohral 23:40
Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (LOS): +/-0, 2str, 2tmin, odohral 23:25
Ladislav NAGY (PHO): -1, 1str, odohral 23:14
Milan JURČINA (BOS): -2, 3str, odohral 21:23
Miroslav ŠATAN (NYI): 1g, 1a, 7str, +1, 2tmin, odohral 21:15
Tomáš SUROVÝ (PIT): 1a, +1, 3str, 2tmin, odohral 19:47