08. 03.
«

Chára s Pánikom súčasťou nájazdovej drámy, Yandle pomohol k výhre Panthers

Jozef Struhár    |  17.01.2021
V nedeľu sa odohrali dva zápasy, pričom v prvom sa predstavili aj dvaja Slováci. Boli súčasťou dramatického duelu.

PIT - WSH 4:3 SN

Guentzel rozhodol v nájazdoch o výhre nad Capitals

Jake Guentzel uspel ako jediný v samostatných nájazdoch, aby v ich štvrtej sérii rozhodol o víťazstve Pittsburghu 4:3 nad Washingtonom. V normálnom hracom čase sa presadili Evan Rodriguez, Colton Sceviour a Marcus Pettersson, kým Casey De Smith kryl 20 striel. Jeho náprotivok Iľja Samsonov urobil o štyri zákroky viac. O góly Capitals sa postarali Nic Dowd, Alex Ovečkin a Nicklas Backstrom. Jevgenij Kuznecov dvakrát asistoval. Ovečkin, ktorý pridal aj asistenciu, strelil svoj prvý gól v sezóne a 36. proti Penguins. So 707 gólmi kariéry zaostáva o jeden na siedmeho Mikea Gartnera v historickom poradí NHL. V tretej tretine trafil tyčku. Slováci nebodovali. Zdeno Chára odohral 19 minút a 18 sekúnd so ziskom plusového bodu, Richard Pánik takmer 13 a pol minúty so ziskom mínusového bodu. Obaja vyslali na bránu po tri strely, Chára dve aj zblokoval. V zápase sme videli aj najrýchlejší gól tejto sezóny – Rodriguez ho strelil už 19 sekúnd od začiatku duelu. Penguins následne o vedenie prišli a dvakrát v zápase zaostávali o gól.

Víťazný nájazd Guentzela:

Hviezdy duelu: 1. J. Guentzel (PIT), 2. M. Pettersson (PIT), 3. A. Ovečkin (WSH)

FLA - CHI 5:2

Yandle pomohol 100. gólom v kariére k výhre nad Blackhawks

Keith Yandle nakoniec odohral svoj 867. zápas bez prestávky a svojím 100. gólom v kariére pomohol Floride k výhre 5:2 nad Chicagom v jej otváracom zápase sezóny. Svoj prvý gól v NHL strelil Eetu Luostarinen, ktorý pridal aj asistenciu. S rovnakou bilanciou skončil aj Patric Hörnqvist. Obaja debutovali v drese Panthers. Z gólov sa tešili aj Aaron Ekblad a Jonathan Hubedreau, kým Chris Driedger kryl 23 striel. Collin Delia urobil o jeden zákrok viac. Z jeho spoluhráčov skórovali Alex DeBrincan a Connor Murphy. Dve asistencie si pripísal Patrick Kane, ktorý sa s 635 asistenciami osamostatnil na ôsmom mieste historického rebríčka Američanov v NHL.

Yandle strelil 100. gól v kariére:

Z. Chára (WSH) 19:18 0 0 0 +1 0 3 3
R. Pánik (WSH) 13:21 0 0 0 -1 0 3 4

Súvisiaci článok:

Zobraziť komentáre k článku (6) Komentáre k článku (6)
NewJersey Ignorovať17. 01. 2021 22:19
nechapem ten uznany druhy gol penguins videl som to z 10 uhlov a puk v brane veru nebol tak bud som sleby alebo fakt neviem......
pali128 Ignorovať17. 01. 2021 23:23
Ja som to tiež tak videl z každého uhla ale potom sa ukozovalo, že puk nešiel von od hornej žrde ale od kamery pod ňou, ak som to dobre zachytil.
VH1 Ignorovať18. 01. 2021 07:35
Puk šiel jasne od kamery, v bráne teda bol. Pravidlá však myslím hovoria o tom, že rozhodcovia musia mať jasný kamerový záber o tom , že puk je celým objemom za bránkovou čiarou /viď druhý gól Caps/ a to teraz splnené nebolo... Bolo to však spravodlivé. Puk v bráne bol.
puxo333 Ignorovať18. 01. 2021 09:01
podľa mňa správne uznaný ;) 3 zábery nepreukázali že bola dnu, ale pohľad zboka spoza brány pri spomaľovačke jasne ukazal, že to šlo od kamery, nedá sa teraz nič vyčítať rozhodcom
puxo333 Ignorovať18. 01. 2021 09:04
veľmi ma teí gól Yandleho, tak sa to robí, nechcú s tebou počítať a čo urobíš? strelíš svoj 100tý gol a staneš sa treťou hviezdou zápasu + pokračuješ v sérií Ironmana btw - chicago hrôza a des, bez bránkoviska nemajú šancu ani na siedme miesto v divízií
catsfan Ignorovať18. 01. 2021 09:11
Hra Floridy je diametralne iná ako v minulej sezone, čo ma teší. Aj ked to bolo "iba" Chicago, mal som z naších hráčov dobrý pocit. Uvidíme čo ukážeme proti silnejším tímom.