02:30info
«

Chára najvyťažovanejší v sezóne, Pánik viedol duel, Sekera sa tešil

Jozef Struhár    |  24.01.2021
V bohatom nedeľnom programe sme našli aj dva zápasy, v ktorých sa predstavili hráči spod Tatier.

DAL - NSH 3:2

Stars strelili tri presilovkové góly, aby opäť zdolali Predators

Tridsaťšesťročný Joe Pavelski strelil gól a na dva prihral, aby ako najstarší hráč v histórii NHL zaznamenal tri alebo viac bodov v každom z prvých dvoch zápasov svojho tímu v sezóne. V nedeľu pomohol k výhre 3:2 nad Nashvillom, ku ktorej viedli aj góly Denisa Gurianova a trojbodového Roopeho Hintza. Stars strelili deväť gólov bez odpovede súpera po sebe a k rekordu San Jose im chýbal už len jeden. Tiež vsietili v prvých dvoch dueloch 10 gólov v špeciálnych situáciách, čím vyrovnali rekord Pittsburghu z ročníka 1995/96 – v nedeľu padli všetky ich góly v presilovke. Anton Chudobin zaznamenal asistenciu a kryl 15 striel. Prekonali ho Filip Forsberg a Mikael Granlund. Juuse Saros opustil duel s 19 zákrokmi. V akcii bol aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý sa prezentoval dvoma bodyčekmi a troma blokmi počas necelých 18 minút, ktoré strávil v akcii. V oslabeniach odohral takmer 4 a pol minúty.

Hviezdy duelu: 1. J. Pavelski (DAL), 2. R. Hintz (DAL), 3. V. Arvidsson (NSH)

WSH - BUF 3:4 SN

Eichel rozhodol v nájazdoch o výhre nad Capitals

Jack Eichel asistoval v normálnom hracom čase a potom ako jediný uspel v samostatných nájazdoch, aby Buffalo vrátilo Washingtonu nájazdovú prehru z piatkového duelu. Duel skončil rovnakým pomerom 4:3. Colin Miller, Victor Olofsson a Eric Staal strelili presilovkové góly, Linus Ullmark kryl 28 striel. Viac práce mal Vítek Vaněček, ktorý urobil 45 zákrokov. Z jeho spoluhráčov skórovali Justin Schultz, T.J. Oshie a Nicklas Bäckström – poslední dvaja menovaní v početnej výhode. V akcii boli aj dvaja Slováci. Zdeno Chára bol s časom 22:37 tretím najvyťažovanejším hráčom tímu a pripísal si dve strely, dva bodyčeky, dva bloky, plusový bod a dve trestné minúty – jeho sekanie bolo potrestané aj gólom. Richard Pánik odohral necelých 12 minút s dvoma strelami a štyrmi bodyčekmi – s nimi viedol zápas spolu s Garnetom Hathawayom. Bäckstrom odohral svoj 962. duel, čím prekonal zápis Petra Bondru na treťom mieste historického poradia Capitals.

Samostatné nájazdy:

Hviezdy duelu: 1. E. Staal (BUF), 2. J. Schultz (WSH), 3. R. Ristolainen (BUF)

NJD - NYI 2:0

Wedgewood vynuloval Islanders, Smith opäť bodoval

Scott Wedgewood zneškodnil 28 striel, aby s tretím čistým kontom pomohol New Jersey zdolať pomerom 2:0 Islanders. Bola to pritom jeho prvá výhra v NHL od 13. februára 2018. O góly sa postarali Jack Hughes a Pavel Zacha, pričom pri oboch asistoval Ty Smith. Ten sa stal šiestym obrancom histórie NHL, ktorý bodoval v každom zo svojich prvých piatich zápasov kariéry. Na rekord Mareka Židlického mu chýba jeden duel. V bráne New Yorku stál Iľja Sorokin, ktorý inkasoval dva góly z 24 striel. S ním v bráne „Ostrovania“ ešte neskórovali.

Hughes rozhodol o výhre:

Hviezdy duelu: 1. S. Wedgewood, 2. T. Smith, 3. J. Hughes (všetci NJD)

PIT - NYR 3:2

Guentzel zakončil Penguins zvrat jubilejným gólom

Jake Guentzel strelil svoj 100. gól v kariére minútu a pol pred koncom tretej tretiny, aby pomohol Pittsburghu k štvrtej výhre po sebe, ktorá sa navyše zrodila po „comebacku“, čím si tím vyrovnal najdlhšiu takúto sériu vo svojej histórii (naposledy ju dosiahol na prelome rokov 2016 a 2017). Penguins prehrávali 0:1 i 1:2, nakoniec zdolali Rangers 3:2. O vyrovnanie sa postarali Bryan Rust a Jared McCann. Sidney Crosby zaznamenal dve asistencie a Tristan Jarry 24 zákrokov. Recept na neho našli Colin Blackwell, ktorý zažil debut v drese Rangers, a Ryan Strome. Igor Šesťorkin kryl 16 striel a newyorský tím prehral tretíkrát po sebe. Zápas po vzájomnej kolízii v druhej tretine nedohrali Evan Rodrigues a Filip Chytil.

Hviezdy duelu: 1. J. Guentzel (PIT), 2. B. Rust (PIT), 3. C. Blackwell (NYR)

CHI - DET 6:2

Suter strelil hetrik pri výhre nad Red Wings

Švajčiar Pius Suter mal pred nedeľným zápasom na konte 0 gólov v kanadsko-americkej NHL. Opúšťal ho však hneď s troma gólmi na konte, keď s prvým hetrikom v kariére pomohol Chicagu k triumfu 6:2 nad Detroitom, ktorému pre koronavírusový protokol chýbali piati hráči. Z gólu sa tešil aj jeho krajan Philipp Kurashev a do listiny strelcov sa zapísali aj Connor Murphy a Mattias Janmark, ktorí pridali aj po jednej asistencii. Dve si pripísal Patrick Kane. Kevin Lankinen pomohol Blackhawks k druhej výhre nad Red Wings po sebe, keď kryl 25 striel. Recept na neho našiel len Tyler Bertuzzi. Pri oboch jeho góloch asistoval Filip Hronek. Jonathan Bernier opustil duel s 29 zákrokmi.

Hviezdy duelu: 1. P. Suter, 2. C. Murphy, 3. P. Kane (všetci CHI)

STL - LAK 3:6

Kopitar pomohol Kings zdolať Blues

Anže Kopitar zaznamenal gól a dve asistencie, aby so svojím 61. troj- a viacbodovým výkonom kariéry pomohol Los Angeles k výhre 6:3 nad St. Louis, ktoré od začiatku ročníka strieda výhry s prehrami. Do streleckej listiny sa zapísali aj Alex Iafallo, Carl Grundstrom, Gabriel Vilardi, Lias Andersson a Drew Doughty, ktorý uzavrel skóre gólom do prázdnej brány. Jonathan Quick zastavil 28 striel. Dvakrát ho prekonal Brayden Schenn, raz Ryan O’Reilly. Ville Husso inkasoval päť gólov z 34 striel. Kalifornský tím vyhral po prvýkrát v sezóne na ľade súpera.

Hviezdy duelu: 1. A. Kopitar (LAK), 2. B. Schenn (STL), 3. A. Kempe (LAK)

WPG - EDM 3:4

Draisaitl zavŕšil obrat Oilers v poslednej sekunde

Edmonton prehrával 0:1, ale vďaka Ryanovi Nugent-Hopkinsovi a Kyleovi Turrisovi otočil v druhej tretine stav. Necelých päť minút pred koncom duelu však opäť prehrával. Vtedy udreli Kailer Yamamoto a sekundu pred koncom Leon Draisaitl, ktorý najneskorším víťazným gólom v normálnom hracom čase v klubovej histórii rozhodol o výhre 4:3 nad Winnipegom. Connor McDavid prihrával na tri góly a Mikko Koskinen predviedol 35 zákrokov. Laurent Brossoit čelil rovnakému množstvu striel (38) a z jeho spoluhráčov skórovali Adam Lowry, Nikolaj Ehlers a Blake Wheeler. Ehlers predĺžil svoju gólovú sériu na štyri zápasy, čím vyrovnal svoj osobný rekord. Jets však prišli o trojzápasovú víťaznú sériu.

Draisaitl porazil záverečný bzučiak:

Hviezdy duelu: 1. C. McDavid (EDM), 2. L. Draisaitl (EDM), 3. N. Ehlers (WPG)

CGY - TOR 2:3

Matthews rozhodol pri návrate zápas, Simmondsov 500. bod

Auston Matthews sa vrátil do zostavy a v úvode tretej tretiny strelil gól, ktorým rozhodol o triumfe Toronta 3:2 nad Calgary. Mitch Marner zaznamenal dve asistencie, Morgan Rielly dokonca tri – už po ôsmy raz v kariére. Viac takýchto duelov z obrancov Leafs dosiahli len Borje Salming (29) a Tomáš Kaberle (12). Marner zase pokoril 300-bodovú métu. Skórovali aj Jake Muzzin a Wayne Simmonds, pre ktorého to bol s prispením šťastia prvý gól v drese nového tímu a 500. bod v kariére. „Je fajn mať to už za sebou, ale je ešte lepšie, keď získate dva body. S našim výkonom však príliš spokojní nie sme, musíme pár vecí napraviť,“ poznamenal. Torontu k štvrtej výhre z posledných piatich duelov pomohol aj Jack Campbell, ktorého z 33 striel prekonali len Sean Monahan a Matthew Tkachuk. Jacob Markström kryl 29 striel. Svoj prvý zápas proti Flames odohral TJ Brodie, ktorý v Calgary strávil predošlých 10 sezón.

Hviezdy duelu: 1. M. Rielly (TOR), 2. J. Campbell (TOR), 3. A. Mangiapane (CGY)

MIN - SJS 3:5

Burns rozhodol o výhre nad Wild

Brent Burns prelomil nerozhodný stav necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny, aby San Jose zdolalo Minnesotu 5:3. Bol to jeho 40. víťazný gól kariéry a 26. v drese „žralokov“. Ryan Donato, Evander Kane a Noah Gregor sa tiež trafili do čierneho, Matt Nieto do prázdnej brány. Martin Jones čelil 29 strelám, z ktorých ho prekonali Zach Parise, Nick Bjugstad a Kevin Fiala. Kirill Kaprizov zaznamenal asistenciu, aby si ako prvý nováčik v histórii organizácie udržiaval po šiestich zápasoch priemer bod na zápas (1+5). Kaapo Kahkonen opustil duel s 31 zákrokmi.

5 hráčov Wild sledovalo, ako Burns prekonal Kahkonena:

Hviezdy duelu: 1. B. Burns (SJS), 2. Z. Parise (MIN), 3. K. Kahkonen (MIN)

ARI - VGK 0:1

Karlsson rozhodol v poslednej minúte, Fleury vychytal nulu

William Karlsson skóroval 43 sekúnd pred koncom tretej tretiny a Marc-Andre Fleury zneškodnil všetkých 16 striel, aby Vegas vyhralo nad Arizonou futbalovo 1:0 a pripísalo si piatu výhru zo šiestich zápasov. Fleury zaregistroval svoje 62. čisté konto, s ktorým prekonal Turka Brodu na 17. mieste historického poradia NHL. Mark Stone prišiel o päťzápasovú bodovú sériu. Darcy Kuemper kryl 26 striel a Coyotes prehrali tretí zápas z posledných štyroch.

Hviezdy duelu: 1. W. Karlsson (VGK), 2. D. Kuemper (ARI), 3. M. Fleury (VGK)

ANA - COL 3:1

Gibson doviedol Ducks k výhre nad Avalanche

John Gibson urobil 32 zákrokov, aby doviedol Anaheim k výhre 3:1 nad Coloradom, s ktorým kalifornský tím predošlý zápas prehral 2:3 po predĺžení. Jakob Silfverberg, Rickard Rakell a Hampus Lindholm sa postarali o góly Ducks. Phillipp Grubauer inkasoval dva góly zo 14 striel a jediný gól Avalanche vsietil Mikko Rantanen. Denverský tím trafil v prvej tretine až trikrát tyčku a v tretej prestrieľal svojho súpera pomerom 10:1.

Hviezdy duelu: 1. J. Gibson, 2. J. Silfverberg, 3. H. Lindholm (všetci ANA)

Z. Chára (WSH) 22:37 0 0 0 +1 2 2 2
R. Pánik (WSH) 11:50 0 0 0 0 0 2 4
A. Sekera (DAL) 17:43 0 0 0 0 0 0 2

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (8) Komentáre k článku (8)
Roman9763 Ignorovať24. 01. 2021 23:54
Capitals viac šťastia ako rozumu.
konrad Ignorovať25. 01. 2021 08:59
edmonton rád žije na hrane
puxo333 Ignorovať25. 01. 2021 09:13
lavína nejako nejde totálna prestrelka proti Ducks, gibson pochytal aj nemožné +4 tyčky v zápase - v tretej tretine Ducks jedna strela aj to do prázdnej a gól katastrofa menom - hrá iba prvá lajna...Kadri -6 a 2body, Saad -5 a jeden bod, čiže hrá prvá lajna, štvrtá drží súpera, druhá tretia sa iba vezie ...v noci ale pár prekvapení bolo, Isles som nečakal, že ani gól nedajú diablom, Dallas 2 zápasy a 8 gólov z presilovky
randall Ignorovať25. 01. 2021 09:36
Smutné ako málo času dostal Rišo na ľade popri absencii troch útočných hviezd Caps, pri tom mal vynikajúce striedanie hneď v úvode, keď zbúral dvoch hráčov Sabres a mal aj peknú šancu. Čakal som, že sa bude objavovať na ľade častejšie.
R3v3r3nd Ignorovať25. 01. 2021 12:41
Skoda je aj to, ze nasi chalani v tom zapase boli velmi zodpovedni, bojovni, a ked uz mali mat sancu ci strelu, tak spoluhraci im to "pokazili" . Panik pred brankou, Chara na modrej... nic.
mysterio Ignorovať25. 01. 2021 09:41
Velmi slaby vykon vcera. Z toho prechodu cez stredne pasmo do utocneho boleli oci, nic, ziadna myslienka, hrozne vela nepresnosti, v utocnom pasme sme prakticky neboli schopni nic vymysliet, vsetko na nahodu, pri goloch sme mali viac stastia ako rozumu prave my, prvy bol tecovany od hraca Calgary, druhy Simmonds isiel nahravat, miesto toho si to strelil do korcule a dal gol, treti Matthews korculou tecoval do protihraca a ten si to zrazil do brany, stastna vyhra vcera, nas podrzal Campbell, snad nebude vazne zraneny, lebo ho velmi potrebujeme, posobi o dost istejsie a spolahlivejsie ako Freddie. Najhorsi vykon za mna vcera jednoznacne Matthews, neviem ci je zraneny alebo bol chory, alebo to proste len uplne flaka, ale od zaciatku sezony posobi bezducho, nevidim v nom ziaden zapal, bojovnost, chut skorovat oproti minuly rokom, nie je tam, kde by mal byt. Tavares ani neviem, ze vcera hral. Marner najbojovnejsi. Co zatial tesi je PP 44,4% a PK 81.8%
marek130l Ignorovať25. 01. 2021 11:42
Veľmi sa mi páčila hra Pánika. Škoda tých minút, zaslúžil si viac.
Janci Ignorovať25. 01. 2021 13:48