26. 02.
«

Trio Slovákov sa tešilo z výhier, Pavelski napodobnil Bondru

Jozef Struhár    |  27.01.2021
Utorok priniesol bohatú nádielku 13 zápasov NHL, v ktorých sme videli aj troch Slovákov. Všetci sa tešili z výhier, ale bodmi k nim neprispeli. Videli sme aj nulu a hetrik.

WSH - NYI 3:2

Schultz rozhodol o výhre nad Islanders, Capitals prišli o ďalších hráčov

Justin Schultz prelomil nerozhodný stav 27 sekúnd pred koncom tretej tretiny, aby Washington zdolal Islanders 3:2 a začal sezónu sedemzápasovou bodovou sériou po druhýkrát v klubovej histórii (v ročníku 2011/12 začal s bilanciou 7-0-0). Schultz zaznamenal aj asistenciu a s rovnakou bilanciou skončil aj John Carlson. Danuel Sprong skóroval a Vítek Vaněček predviedol 32 zákrokov. Český brankár bodoval v prvých piatich zápasoch kariéry ako druhý v klubovej histórii po Jimovi Careym (1994/95). Prekonali ho dvojbodový Mathew Barzal a Noah Dobson. Semion Varlamov kryl 34 striel. Do zostavy Capitals sa ešte nevrátil Tom Wilson a tímu sa zranili Nicklas Bäckström a Lars Eller. Slováci nebodovali. Zdeno Chára odohral 20 minút a 38 sekúnd s plusovým bodom, troma strelami a blokom. Richard Pánik sa prezentoval dvoma strelami, dvoma bodyčekmi a blokom počas 14 minút a 10 sekúnd v akcii.

Chárovo zaváhanie viedlo ku gólu Islanders:

Hviezdy duelu: 1. J. Schultz, 2. V. Vaněček, 3. J. Carlson (všetci WSH)

DAL - DET 2:1 PP

Dickinson rozhodol o ďalšej výhre Stars, Pavelski dosiahol míľnik

Jason Dickinson skóroval v druhej minúte nadstaveného času, aby Dallas vyhral aj tretí zápas v sezóne, keď si poradil s Detroitom 2:1. John Klingberg mu naň prihrával a sám skóroval v druhej tretine, aby vyrovnal stav na 1:1. Stars sa vďaka nemu stali tretím tímom od ročníka 1933/34, ktorý strelil minimálne deväť presilovkových gólov v prvých troch dueloch sezóny. Denis Gurianov zaznamenal dve asistencie a Joe Pavelski jednu, aby ako deviaty hráč v histórii draftovaný zo 7. alebo horšieho kola dosiahol 800. bod v kariére (patrí medzi nich aj Peter Bondra). Antona Chudobina z 21 striel prekonal len Vladislav Namestnikov. Thomas Greiss urobil 20 zákrokov a Red Wings prehrali tretí zápas po sebe. Zahral si proti nim aj Andrej Sekera. Slovenský obranca odohral 17 a štvrť minúty a predviedol jeden bodyček. V zápase nenastúpil Roope Hintz, ktorého v útoku nahradil obranca Mark Pysyk.

Hviezdy duelu: 1. J. Dickinson (DAL), 2. J. Klingberg (DAL), 3. V. Namestnikov (DET)

BOS - PIT 3:2 PP

Smith rozhodol o ďalšej domácej výhre Bruins nad Penguins

Craig Smith skóroval 11 sekúnd pred koncom predĺženia, aby Boston vyhral svoj deviaty domáci zápas proti Pittsburghu v sérii, tentoraz pomerom 3:2. Brad Marchand strelil svoj 28. gól v oslabení – má ich najviac v klubovej histórii i spomedzi všetkých aktívnych hráčov NHL – a Nick Ritchie v presilovke zvýšil na 2:0. Cestu za treťou výhrou v sérii Bruins skomplikovali Jason Zucker a Kasperi Kapanen, ktorí prekonali Tuukku Raska v tretej tretine. Fín inak urobil 28 zákrokov. Tristan Jarry ich urobil o päť viac a Penguins prišli o štvorzápasovú sériu výhier i obrancu Briana Dumoulina. O hráča prišiel aj Boston – po prvej tretine nehral útočník Jake DeBrusk.

Penguins nevyužili veľké prečíslenie pred rozhodujúcim gólom:

Hviezdy duelu: 1. C. Smith, 2. B. Marchand, 3. T. Rask (všetci BOS)

BUF - NYR 3:2

Eichel prvým gólom v sezóne rozhodol o výhre nad Rangers

Tobias Rieder a Jack Eichel skórovali v priebehu minúty a pol v druhej tretiny, aby otočili stav a pomohli Buffalu k výhre 3:2 nad Rangers. Pre kapitána išlo o prvý gól v ročníku. Do čierneho sa trafil aj Dylan Cozens, kým Linus Ullmark predviedol 28 zákrokov. Puk vyťahoval z brány po góloch Chrisa Kreidera a K’Andreho Millera, pre ktorého to bol prvý presný zásah v NHL. Alexandar Georgiev zaznamenal 21 zákrokov a New York prehral štvrtý zápas po sebe.

Hviezdy duelu: 1. R. Ristolainen, 2. D. Cozens, 3. T. Rieder (všetci BUF)

NJD - PHI 3:5

Flyers zdolali New Jersey, van Riemsdyk dvojgólový

Philadelphia síce stratila dvojgólové vedenie, ktoré v presilovkách vybojoval rodák z New Jersey, James van Riemsdyk, ale nakoniec dokázala zdolať New Jersey 5:3. Joel Farabee strelil víťazný gól, Nolan Patrick sa trafil do čierneho a trojbodový Ivan Provorov do prázdnej brány. Svoju 400. asistenciu ako piaty hráč v klubovej histórii dosiahol Jakub Voráček a Brian Elliott zaznamenal 23 zákrokov. Jeho náprotivok, Scott Wedgewood, kryl 26 striel. Debutový strelec Michael McLead, Travis Zajac a Pavel Zacha strelili góly Devils. Tí boli blízko k vedeniu v tretej tretine, no Andreas Johnsson a Damon Severson trafili tyčky. Sezónny debut zažil Shayne Gostisbehere z Philadelphie. Jeho spoluhráč Claude Giroux odohral 611. zápas s kapitánskym „C“, čo pred ním nedokázal v klubovej histórii nikto, ani Bobby Clarke.

Hviezdy duelu: 1. J. van Riemsdyk, 2. I. Provorov, 3. C. Giroux (všetci PHI)

CBJ - FLA 3:4 SN

Hornqvist vyrovnal stav a potom rozhodol o výhre nad Columbusom

Patric Hornqvist vynútil predĺženie druhým najneskorším vyrovnávajúcim gólom v klubovej histórii, keď skóroval 2,5 sekundy pred koncom tretej tretiny. Následne premenil rozhodujúci nájazd v piatej sérii, aby Florida zdolala Columbus 4:3 a po prvýkrát otvorila ročník s bilanciou 3-0-0. Panthers nezačali duel ideálne a prehrávali 0:2. Stav potom vyrovnali dvojbodový Carter Verhaeghe a Aleksander Barkov. Sergeja Bobrovského z 22 striel prekonali najskôr Kevin Stenlund a Alexandre Texier, následne Cam Atkinson. Ten strelil svoj 13. gól v oslabení v kariére, čím sa priblížil na rozdiel jedného ku klubovému rekordu Ricka Nasha. Joonas Korpisalo urobil 28 zákrokov. Blue Jackets bodovali v piatom zápase po sebe, ale tretí z posledných štyroch prehrali. Mikko Koivu pri debute v ich drese zaznamenal asistenciu.

Samostatné nájazdy:

Hviezdy duelu: 1. P. Hornqvist (FLA), 2. A. Barkov (FLA), 3. C. Atkinson (CBJ)

NSH - CHI 3:2 PP

Josi rozhodol v predĺžení o ukončení série prehier

Nashville dvakrát prehrával, ale Roman Josi nakoniec v druhej minúte predĺženia rozhodol o výhre 3:2 nad Chicagom. K ukončeniu trojzápasovej série prehier pomohli gólmi aj Jakov Trenin a dvojbodový Mikael Granlund. Pekka Rinne čelil 20 strelám, z ktorých ho prekonali Dylan Strome a Mattias Janmark. Strom skóroval v presilovke, aby Blackhawks, ktorí bodovali v štvrtom zápase v sérii, využili početnú prevahu v siedmom zápase po sebe. Malcolm Subban opustil duel s 36 zákrokmi.

Gól Romana Josiho:

Hviezdy duelu: 1. R. Josi, 2. M. Granlund, 3. J. Trenin (všetci NSH)

WPG - EDM 6:4

Ehlers, Copp doviedli Jets k výhre nad Oilers

Winnipeg prehrával 0:1 a 1:3, ale nakoniec vyhral nad Edmontonom 6:4, aby vyhral štvrtý zápas z piatich. Andrew Copp zaznamenal dva góly a dve asistencie, Nikolaj Ehlers gól a tri asistencie, Adam Lowry gól a dve asistencie. Všetci traja bodovali v piatom zápase po sebe. Do čierneho sa trafili aj Mathieu Perreault a Paul Stastny, kým Connor Hellebuyck kryl 22 striel. Prekonali ho Leon Draisaitl, Adam Larsson, Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid. Draisaitl, ktorý skóroval v štvrtom zápase po sebe, a McDavid pridali po asistencii, tri ich nazbieral Darnell Nurse. Mikko Koskinen vo svojom ôsmom štarte v sérii inkasoval päť gólov z 32 striel. Tréner Jets, Paul Maurice, sa s 1607 zápasmi v NHL vyrovnal Alovi Arbourovi na štvrtom mieste historického poradia.

Hviezdy duelu: 1. N. Ehlers, 2. A. Copp, 3. A. Lowry (všetci WPG)

CGY - TOR 3:4

Marner rozhodol o predĺžení víťaznej série Toronta

Mitch Marner zaznamenal asistenciu a potom strelil víťazný gól, aby sa vyrovnal v čele ligového bodovania s 12 bodmi Connorovi McDavidovi a rozhodol o výhre Toronta 4:3 nad Calgary. Wayne Simmonds, Auston Matthews a Travis Boyd tiež skórovali a Frederik Andersen kryl 23 striel. Johnny Gaudreau najskôr znížil na 1:2, potom vyrovnával na 3:3. Na oba góly mu prihrával Sean Monahan, s ktorým bodovali doteraz v každom z piatich zápasov. Skóroval aj Milan Lucic, Jacob Markström inkasoval štyri góly z 21 striel. Toronto vyhralo tretí zápas po sebe a piaty zo šiestich.

Hviezdy duelu: 1. J. Gaudreau (CGY), 2. M. Marner (TOR), 3. E. Lindholm (CGY)

MIN - LAK 1:2

Kings zdolali Wild tesne, aby vyhrali tretí zápas zo štyroch

Calvin Petersen urobil 32 zákrokov, 26 v posledných dvoch tretinách, aby doviedol Los Angeles k tretej výhre z posledných štyroch zápasov. Kurtis MacDermid a Carl Grundstrom skórovali, aby kalifornský tím zdolal pomerom 2:1 Minnesotu. Jej jediný gól vsietil Joel Eriksson Ek, ktorý v úvode tretej tretiny vyrovnával na 1:1. Kaapo Kahkonen predviedol v zápase 19 zákrokov. Wild prehrali druhý zápas po sebe.

Hviezdy duelu: 1. C. Petersen (LAK), 2. J. Eriksson Ek (MIN), 3. C. Grundstrom (LAK)

COL - SJS 7:3

Colorado si poradilo so Sharks, Rantanen opäť skóroval

Brandon Saad strelil dva góly, Cale Makar nazbieral tri asistencie a Philipp Grubauer urobil 27 zákrokov, aby pomohli Coloradu k výhre 7:3 nad San Jose. Mikko Rantanen predĺžil svoju gólovú sériu na šesť zápasov a už len jeden mu chýba ku klubovému rekordu Joea Sakica a Milana Hejduka. Dvojbodový Valerij Ničuškin skóroval v oslabení a po góle pridali aj Joonas Donskoi, Pierre-Edouard Bellemare a Devon Toews. Ryan Donato, Noah Gregor a Logan Couture strelili góly Sharks. Donato a Couture pridali po asistencii, dve ich zaznamenal Kevin Labanc. Martin Jonec inkasoval päť gólov z 19 striel, Devan Dubnyk následne dva z 23.

Hviezdy duelu: -

ARI - ANA 0:1

Gibson, Heinen doviedli Ducks k výhre nad Coyotes

Na zápasy Arizona chodia aj diváci, no veľa gólov sa v utorok nedočkali. Danton Heinen síce bez asistencie strelil gól už v 11. minúte, keď ukradol puk Drakeovi Caggiulovi, ale nakoniec to bol jediný presný zásah zápasu. Domáci fanúšikovia sa tak nedočkali ani výhry. John Gibson zneškodnil všetkých 31 striel, aby s 21. čistým kontom kariéry a druhým v sezóne doviedol Anaheim k výhre 1:0. Darcy Kuemper kryl 23 z 24 striel, ale na odvrátenie štvrtej prehry z piatich zápasov to nestačilo. Coyotes prehrali doma futbalovým pomerom 0:1 po druhýkrát po sebe.

Hviezdy duelu: 1. J. Gibson (ANA), 2. D. Kuemper (ARI), 3. D. Heinen (ANA)

VGK - STL 4:5 SN

Schenn rozhodol o výhre, Vegas nepomohol ani hetrik Paciorettyho

Brayden Schenn raz asistoval a premenil rozhodujúci samostatný nájazd, aby St. Louis zdolalo bez riadnych trénerov hrajúce Vegas 5:4. David Perron strelil v normálnom hracom čase dva góly, po góle pridali Jaden Schwartz a Jordan Kyrou. Jordan Binnington predviedol 42 zákrokov a hoci inkasoval štyri góly, recept na neho našli len dvaja hráči – Alex Tuch a Max Pacioretty, ktorý vsietil hetrik. Mark Stone zaznamenal tri asistencie a Robin Lehner 21 zákrokov. Alex Pietrangelo odohral svoj prvý zápas proti Blues – absolvoval 29 minút a pripísal si jednu asistenciu.

Hviezdy duelu: 1. M. Pacioretty (VGK), 2. B. Schenn (STL), 3. J. Binnington (STL)

Z. Chára (WSH) 20:38 0 0 0 +1 0 3 0
R. Pánik (WSH) 14:10 0 0 0 0 0 2 2
A. Sekera (DAL) 17:15 0 0 0 0 0 0 1