14. 04.
«

Chára sa vrátil, videl, zvíťazil. Pomohol k tomu aj Pánik

Jozef Struhár    |  04.03.2021
V stredu sa v NHL odohralo šesť zápasov a ostro sledovaný, nie len Slovákmi, bol návrat Zdena Cháru do Bostonu. Bol víťazný a pomohol k tomu aj Richard Pánik.

BOS - WSH 1:2 SN

Chárov víťazný návrat, Pánik asistoval

Zdeno Chára sa prvýkrát vrátil do TD Garden a hoci nebodoval, bol to vydarený návrat. Jakub Vrána premenil ako jediný svoj nájazd, aby Washington vyhral 2:1 a zlepšil si bilanciu v posledných desiatich dueloch v Bostone na 9-1-0. Bruins viedli zásluhou 10. gólu Davida Pastrňáka v sezóne, no už o päť minút neskôr vyrovnával z dorážky Lars Eller. Asistenciu si pripísal aj Richard Pánik. K štvrtej výhre po sebe pomohol 18 zákrokmi aj Vítek Vaněček. V domácej bráne stále Tuukka Rask, ktorý kryl 27 striel. Chára, ktorý odohral 17 minút, ho neohrozil ani raz. Pripísal si plusový bod, dva bodyčeky a blok. Pánik strávil na ľade 12 minút a 18 sekúnd, počas ktorých zaregistroval aj plusový bod, bodyček a dve trestné minúty za nedovolené bránenie. Justin Schultz odohral svoj 500. zápas kariéry a do akcie sa vrátil Jevgenij Kuznecov. Bruins prehrali tretí zápas z posledných štyroch. V ich drese debutoval Jared Tinordi a do akcie sa vrátili David Krejčí a Matt Grzelcyk.

Samostatné nájazdy:

Hviezdy duelu: 1. A. Ovečkin (WSH) , 2. T. Rask (BOS), 3. V. Vaněček (WSH)

EDM - TOR 1:6

Toronto opäť zdolalo Edmonton, Matthews späť v akcii

Toronto zakončilo trojzápasovú sériu zápasov proti Edmontonu s bilanciou 3-0-0, keď ho v utorok zdolalo 6:1, aby ho nakoniec prestrieľalo dokopy 13:1. Maple Leafs, ktorí vyhrali celkovo štvrtý zápas po sebe, strelili 13 gólov po sebe a v pondelok viedli 4:0 po dvoch góloch Jimmyho Veseyho a po jednom Johna Tavaresa a Iľju Michejeva, keď tú sériu ukončil po prihrávke Leona Draisaitla Ryan Nugent-Hopkins. Connor McDavid nebodoval. Zvyšné dva góly víťazného tímu strelili William Nylander, ktorý skóroval v piatom zápase proti Oilers po sebe, a dvojbodový Zach Hyman. Asistenciu pridal aj Tavaresom dve nazbieral Travis Boyd a tri Jason Spezza. Frederik Andersen kryl pri návrate do akcie 26 striel. Vrátil sa aj Auston Matthews, ktorý nebodoval. Mike Smith inkasoval šesť gólov z 32 striel.

Hviezdy duelu: 1. J. Vesey, 2. Z. Hyman, 3. J. Spezza (všetci TOR)

VGK - MIN 5:1

Fleury doviedol Vegas k výhre nad Wild

Marc-Andre Fleury odchytal svoj 861. zápas kariéry, čím prekonal zápis Gumpa Worsleyho a osamostatnil sa na 12. mieste historického poradia NHL. Štart bol navyše víťazný, keď s 36 zákrokmi pomohol Vegas zdolať Minnesotu pomerom 5:1. K štvrtej výhre po sebe viedli góly piatich rôznych hráčov. Postupne skórovali Alex Tuch, Jonathan Marchessault, Mark Stone, Chandler Stephenson a William Karlsson, ktorý strelil gól do prázdnej brány. Všetci s výnimkou Marchessaulta pridali aj po asistencii, Nicolas Hague ich nazbieral dve. Čestný úspech Wild, ktorí nechali sedieť Zacha Pariseho na tribúne, dosiahol Marcus Foligno. Cam Talbot inkasoval štyri góly z 27 striel.

Hviezdy duelu: 1. A. Tuch, 2. M. Fleury, 3. C. Stephenson (všetci VGK)

ANA - STL 2:3

Blues predĺžili Anaheimu sériu prehier už na osem zápasov

Oskar Sundqvist, Brayden Schenn a Zach Sanford strelili presilovkové góly, aby St. Louis zdolalo Anaheim 3:2 a zlepšilo si bilanciu v posledných ôsmich zápasoch v Honda Center na 8-0-0. Tri presilovky v jednom zápase nevyužilo od 24. októbra 2019. K tretej výhre po sebe pomohol aj Jordan Binnington, ktorého z 29 striel prekonali len Max Comtois a Rickard Rakell. John Gibson urobil 18 zákrokov a kalifornský tím prehral už ôsmy duel v sérii.

Hviezdy duelu: 1. Z. Sanford (STL), 2. R. Rakell (ANA), 3. R. O'Reilly (STL)

SJS - COL 0:4

Grubauer vynuloval San Jose, Rantanen a Landeskog štvorbodoví

Philipp Grubauer je tretím brankárom organizácie Avalanche/Nordiques, ktorý vychytal nulu na ľade San Jose po Patrickovi Royovi a Petrovi Budajovi. Bola jeho tretia v sezóne a 14. v kariére. S 26 zákrokmi pomohol Coloradu k výhre 4:0, ktorá bola pre tím z Denveru tretia z posledných štyroch duelov. Bezgólový stav prelomil v druhej tretine Mikko Rantanen, ktorý neskôr pridal druhý gól a k tomu dve asistencie. Do čierneho sa trafili aj Samuel Girard a Gabriel Landeskog, ktorý nazbieral aj tri asistencie. Dve si pripísal Nazem Kadri. Martin Jones inkasoval štyri góly z 38 striel a Sharks prehrali tretí zápas z posledných štyroch. Duel nedohral Nathan MacKinnon.

Hviezdy duelu: 1. M. Rantanen, 2. G. Landeskog, 3. P. Grubauer (všetci COL)

LAK - ARI 2:3

Raanta doviedol Coyotes k výhre nad Kings

Nick Schmaltz a Johan Larsson skóroval v rozmedzí 13 sekúnd druhej tretiny, aby poslali Arizonu do rozhodujúceho vedenia a pomohli jej ukončiť krátku sériu dvoch prehier víťazstvom 3:2 nad Los Angeles. Clayron Keller strelil prvý gól a Antti Raanta kryl 40 striel. Prekonať ho dokázali Drew Doughty, ktorý svojím 63. presilovkovým gólom v kariére (viac ich od jeho debutu strelil len Shea Weber - 91) vyrovnával na 1:1, a Gabriel Vilardi, ktorý v tretej tretine zápas zdramatizoval. Jonathan Quick ho opustil s 20 zákrokmi a Kings po dlhej víťaznej sérii prehrali tretí zápas po sebe. Pre Niklasa Hjalmarssona bol 800. v kariére.

Hviezdy duelu: 1. A. Raanta (ARI), 2. D. Doughty (LAK), 3. J. Chychrun (ARI)

Z. Chára (WSH) 16:59 0 0 0 +1 0 0 2
R. Pánik (WSH) 12:18 0 1 1 +1 2 0 1