20. 04.
21. 04.
«

Svatoš strelil 29. gól, už čaká na tridsiaty

V deviatich nočných dueloch sa do kanadského bodovania zapísali štyria slovenskí hokejisti. Najviac bodov získal Marek Svatoš, ktorý zaznamenal jeden gól a na jeden prihrával. Košický rodák sa trafil už po 29-krát v sezóne.

Colorado Avalanche sa stretlo v súboji s Calgary Flames. Zápas bol zaujímavý hlavne brankárskym súbojom Aebischera so Sauvem. Obaja spolu v minulosti chytali v Colorade a na súboj upozornil brankár Calgary, ktorý však celý zápas neodchytal. Colorado vyhralo 7:4 a zabezpečilo si ôsmu výhru v januári. Marek Svatoš zaznamenal v stretnutí dva body za gól a asistenciu. jeho 29. presný zásah padol v 37. minúte, keď zvyšoval na 6:2. Už teraz sa môže tento talentovaný Košičan tešiť na gól s poradovým číslom 30.

Druhým Slovákom, ktorý v noci nazbieral dva body bol Jozef Stümpel, ktorý zaznamenal dve prihrávky. V zápase Tampa Bay Lightining s Florida Panthers sa sľubovalo kvalitné floridské derby. Obhajca Stanley Cupu vyslal na Luonga až 50 striel, ale aj tak sa z víťazstva netešil. Po normálnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 2:2 a muselo nasledovať predĺženie. V ňom boli úspešnejší hostia, za ktorých strelil rozhodujúci gól Jokinen, ktorému nahrával aj Jožko Stümpel. Spolupráca týchto dvoch hokejistov sa prejavila aj v 57. minúte, keď Stümpel rovnako prihrával na Jokinenov gól. Florida vyhrala 3:2 po predĺžení.

Marián Gáborík
V stretnutí Minnesoty s Phoenixom sme sa mohli dočkať veľkého súboja Mariána Gáboríka a Ladislava Nagya, no nestalo sa tak. Ladislav Nagy nebodoval a Marián Gáborík sa nestal najospevovanejším hráčom v zápase. Marián strelil úvodný gól, no slávy sa dočkal jeho spoluhráč Rolston, ktorý strelil dva. Minnesota sa mohla tešiť z víťazstva nad Coyotes 3:2.

Vedúci hráč kanadského bodovania Slovákov Marián Hossa pridal do kanadského bodovania jeden bod za asistenciu. V stretnutí Atlanty s Bostonom sa na ľade ukázal aj uzdravený Peter Bondra, ktorý na bránu Bruins nevyslal ani jednu strelu. Atlante zmena formácií neprospela, keďže prehrala s Bostonom 2:3. Z víťazstva sa teda mohol radovať aspoň Milan Jurčina, ktorý na ľade strávil takmer 15 minút.

NHL Ice:
Útočník Buffala J.P.Dumont odohral svoj 400. zápas kariéry. ... Columbus vyhral druhý zápas, v ktorom dostal 4 alebo viac gólov. ... Po ukončení kariéry Maria Lemieuxa je z aktívnych hráčov lídrom Steve Yzerman, ktorý má na svojom konte 1734 bodov. ... Sullivan (Nashville) strelil svoj 200. gól v kariére. ... Nashville je po prvýkrát vo vedení centrálne divízie, kde predbehol Detroit. ... Tampa Bay odohral svoj 500. domáci zápas v NHL. Na svojom konte majú v týchto zápasoch 200 výhier, 244 prehier a 56 remíz. ... Obranca Floridy Jay Bouwmeester nedal gól v posledných 99 zápasoch. ... Calgary inkasovalo prvý gól v ich presilovke. ... Brankár David Aebischer vyrovnal rekord Patricka Roya v počte vyhraných zápasov za mesiac. V januári vychytal osem výhier.