Fanshop tímu Pittsburgh Penguins - tričká, šiltovky a dresy »

Video

Neviem čo sa stalo, povedal Carter po prvom štvorgólovom výkone kariéry + video

Jozef Struhár    |  07.05.2021

V posledných dňoch jeho 16. sezóny NHL, ktorá prišla vo forme 56-zápasového šprintu, priznal Jeff Carter, že jeho nohy nie sú v top forme. Napriek tomu však skúsený útočník dokázal streliť polovicu gólov Pittsburghu pri výhre 8:4 nad Buffalom.

Tridsaťšesťročný kanadský veterán po prvýkrát v kariére strelil štyri góly. Prvými dvoma v prvej tretine otočil stav z 0:1 na 2:1. Svoj siedmy hetrik v NHL a prvý od 29. marca 2018 zavŕšil v piatej minúte druhej tretiny, keď obnovoval vedenie Penguins na 3:2. Štvrtý gól strelil po troch minútach tretej tretiny. Upravoval na 6:4.

„Aby som k vám bol úprimný, neviem, čo sa tam stalo. Puk ma sledoval celý večer,“ poznamenal Carter po zápase. „Už som nejaké hetriky predtým strelil. Keď strelíte tri góly, dúfate v štvrtý. Po tom dnešnom treťom góle som mal na to ešte veľa času. Určite som tlačil na to, aby som ho strelil.“

Carter od príchodu do Pittsburghu strelil osem gólov v prvých 13 zápasoch. Tým si vyrovnal počet gólov, ktoré strelil pred výmenou v 40 zápasoch odohraných v drese Los Angeles. Novému tímu je prínosom nie len produktivitou, ale aj skúsenosťami.

„Je to hráč s veľkou rýchlosťou, ktorý je skutočne inteligentný v hre s pukom a má dosť vysoké IQ na to, aby si našiel miesto na ľade, odkiaľ sa dá streliť gól. Je dobré, že ho máme na našej strane,“ povedal obranca Kris Letang.

Penguins nemali štvorgólového hráča od 3. februára 2013, keď pri výhre nad rivalom z Washingtonu strelil štyri góly Chris Kunitz.