Pánik žiaril pri svojom zámorskom debute

Jozef Struhár  /  04.09.2009

Richard Panik

Richard Pánik

Talentovaný slovenský útočník Richard Pánik sa stal hlavnou hviezdou štvrtkového zápasu juniorského tímu Windsor Spitfires, ktorý v otváracom prípravnom stretnutí zdolal Sarniu Sting 5:3.

Pánik, posledná slovenská draftová jednotka, v zápase strelil dva góly a na ďalšie dva prihrával. Pre mladého slovenského útočníka to bol pritom premiérový súboj v kanadskej juniorskej lige OHL.

„Skutočne som si užíval tento štýl hry a hru na úzkom klzisku. Užíval som si každú pozíciu na ľade, každú strelu. V druhej tretine som sa už cítil pohodlnejšie. Som v novom prostredí a bol to môj prvý zápas v Kanade. V prvej tretine som bol trochu nervózny,“ povedal Pánik.

Sarnia sa v zápase ujala dvojgólového vedenia, no v druhej tretine sa Windsoru podarilo otočiť na 4:3. Osemnásťročný Pánik mal prsty vo všetkých štyroch góloch a veľmi rýchlo sa stal miláčikom domáceho publika. Duel sledovalo 5249 divákov.

Pánik strelil dva góly, pričom ten druhý bol obzvlášť pekný.

„Mal by s tým gólom byť dnes na TSN. Je to svetový hráč,“ povedal tréner Spitfires Bob Boughner, ktorý neskrýval spokojnosť s výkonom slovenského útočníka.