20. 04.
21. 04.
«

Montreal má postupový mečbal, Vegas vyrovnalo stav série

V nedeľu sa zrodili dve výhry 5:1. Montreal vďaka nej získal postupový mečbal, Vegas sa dočkalo vyrovnania série. Videli sme aj hetrik.

2. kolo play-off

MONTREAL – WINNIPEG 5:1 (stav série: 3-0)

Joel Armia strelil dva góly v oslabení a pridal asistenciu, aby pomohol Montrealu k výhre 5:1 nad Winnipegom v treťom zápase série druhého kola play-off, v ktorej najnižšie nasadený kanadský tím vyhráva už 3:0 na zápasy. K postupovému mečbalu pomohli gólmi aj Corey Perry, Artturi Lehkonen a Nick Suzuki. Carey Price zastavil 26 striel a ako jediný ho prekonal Adam Lowry, ktorý v druhej tretine znižoval na 1:3 – išlo o prvý gól jeho tímu po 99 minútach a 33 sekundách. Connor Hellebuyck inkasoval štyri góly z 32 striel. Druhý gól Armiu padol, keď sa Jets pokúsili o zázrak hrou bez brankára. „Habs“ budú môcť spečatiť postup do semifinále už v pondelok, kedy sa odohrá štvrtý zápas série na ich ľade. Momentálne ťahajú šesťzápasovú sériu výhier, pričom v základnej časti nevyhrali viac ako tri zápasy po sebe. Neprehrávali už 376 minút a 14 sekúnd, čo je piata najdlhšia séria v histórii play-off. Tomáš Tatar opäť nehral. Duel nedohraj jeho spoluhráč, obranca Jeff Petry, ktorý v druhej tretine utrpel zranenie hornej časti tela. Do akcie sa vrátil „stíhač“ Paul Stastny.

Armiov prvý gól v oslabení:

Brendan Gallagher, útočník Canadiens: „Vieme, že sme momentálne v peknom rytme, no prešli sme si minulou sériou a vieme, ako rýchlo sa veci môžu zmeniť. Samozrejme, že teraz máme výhodu, no musíme sa uistiť, že nedodáme súperovi žiaden život, žiadnu nádej.“

Blake Wheeler, kapitán Jets: „Je skvelé, že hráme už zajtra. Veľa hráčov mi zožieralo, keby sme celý deň museli byť na hotelovej izbe a lámať si hlavu nad týmto. Dúfajme, že budeme mať v šatni dobré pocity a začneme sa prebudovávať. Musíme vyhrať hokejový zápas. Musíme vyhrať jeden zápas a potom uvidíme, čo sa stane.“

Hviezdy duelu: 1. J. Armia, 2. A. Lehkonen, 3. C. Price (všetci MTL)

VEGAS – COLORADO 5:1 (stav série: 2-2)

Jonathan Marchessault dosiahol ako druhý hráč Vegas v tohtoročnom play-off hetrik, aby s troma gólmi doviedol svoj tím k výhre 5:1 nad Coloradom, po ktorej je stav série druhého kola play-off medzi dvoma tímami Západnej divízie vyrovnaný 2:2 na zápasy. Skóre stretnutia otvoril hosťujúci Brandon Saad už v druhej minúte. Marc-Andre Fleury však zvyšných 17 striel kryl a Marchessault stav vyrovnal o päť minút neskôr. Obrat zakončil v úvode druhej tretiny Max Pacioretty a v tretej dvadsaťminútovke sa presadil aj Patrick Brown. William Karlsson medzitým nazbieral tri asistencie. Philipp Grubauer v bráne Avalanche predviedol 30 zákrokov. Jeho tím bude hostiť piaty zápas série, ktorý je naplánovaný na utorok.

Golden Knights vyrovnali stav bizarným gólom:

Jonathan Marchessault, útočník Golden Knights: „Ak vyhrávame ako jeden tím, to je tá najdôležitejšia vec. A dokázali sme, že vieme hrať proti najlepšiemu tímu v lige. Teraz sme na misii. Musíme v tom pokračovať a koncentrovať sa na piaty zápas.“

Brandon Saad, útočník Avalanche: „Nemysleli sme si, že sem prídeme a vyhráme oba zápasy. Nehrali sme tak dobre, ako by sme mali, no vrátime sa teraz do arény, v ktorej sme zažívali úspechy a hrali dobre.“

Hviezdy duelu: 1. J. Marchessault, 2. W. Karlsson, 3. M. Pacioretty (všetci VGK)