Mladíci v zámorí: Hrenák, Latkóczy a Myklukha žiarili + video

Jozef Struhár  /  11.10.2021

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

Sezóna nám odštartovala už aj v OHL, kde sme videli v akcii všetkých troch Slovákov. Servác Petrovský si z dvoch duelov odniesol dve asistencie a dve trestné minúty. Priemer bod na zápas mal aj Martin Chromiak, ktorý v troch dueloch strelil gól a pridal dve asistencie. Pripísal si aj dva plusové body. Alex Géci si v jednom zápase pripísal asistenciu a dve trestné minúty.

QMJHL

V QMJHL odohral prvé tri zápasy v sezóne Markus Suchý, no pripísal si v nich len dve „plusky“. Jeho spoluhráč Oleksii Myklukha však v nedeľu zažiaril, keď k výhre 6:3 nad Drummondvilleom pomohol ako druhá hviezda zápasu hetrikom a asistenciou. Celkovo si z troch duelov odniesol tri góly, dve asistencie a štyri plusové body, aby sa v bodovaní ligy prepracoval na druhé miesto. Matej Kašlík si z dvoch duelov odniesol gól a dve „mínusky“, Marek Šramaty z rovnakého počtu zápasu plusový bod.

WHL

Z piatich Slovákov, ktorí sa predstavili v akcii vo WHL, bodovali dvaja. Jakub Demek si z troch zápasov si odniesol dve asistencie, mínusový bod a štyri trestné minúty. Po asistencii zaznamenal v posledných dvoch stretnutiach. Adam Stacha v jednom zápase skóroval. Róbert Bačo odohral jeden zápas s dvoma trestnými minútami, Peter Repčík a Jozef Viliam Kmec odohrali po dva zápasy.

USHL

V stredoškolskej USHL slovenskí korčuliari nebodovali. Juraj Eliáš, Dominik Bartečko a Adam Žlnka pritom odohrali po dva zápasy. Každý z nich si z nich odniesol po mínusovom bode. Žlnka za narazenie protihráča v sobotnom zápase nazbieral aj 15 trestných minút. Chytali obaja brankári. Rastislav Eliáš pri výhre 5:4 nad Dubuque kryl 22 striel z 26 a v nájazdoch chytil oba. Bola to jeho prvá výhra v sezóne. Darilo sa Šimonovi Latkóczymu, ktorý vychytal dve výhry a v sobotu dokonca aj čisté konto, za čo bol odmenený postom prvej hviezdy zápasu. Celkovo mal 98,1% úspešnosť zákrokov (52/53).