02:30info
«

Šesťorkin a Gibson žiarili v bráne, Kyrou štvorbodový, Seattle neuspel

Jozef Struhár  /  19.10.2021

V pondelok sa v kanadsko-americkej NHL odohrali štyri zápasy. Tentoraz bez slovenskej účasti.

TOR - NYR 1:2 PP

Panarin skóroval v predĺžení, Šesťorkin bol zlodejom bodov

Igor Šesťorkin zneškodnil 40 striel a Artemij Panarin skóroval v predposlednej minúte predĺženia, aby Rangers uspeli v Toronte 2:1 a prvýkrát v ročníku vyhrali druhý zápas po sebe. Panarinovi prihrával na gól Mika Zibanejad, ktorý v normálnom hracom čase otvoril stav zápasu. Vyrovnal ho Michael Bunting, kým Jack Campbell urobil 21 zákrokov. Maple Leafs zatiaľ v sezóne striedajú výhry s prehrami. V pondelok im k úspechu nepomohol ani návrat Austona Matthewsa, ktorý zaznamenal osem striel na bránu počas takmer 23 minút v akcii. Šesťorkin kryl 40 a viac striel pri víťaznom zápase už po siedmy raz v kariére. Od ročníka 2019/20, v ktorom debutoval v NHL, vedie v rámci ligy túto štatistiku. „Dnes bol neskutočný. Ukradol tu pre nás dva body. Campbell bol tiež skutočne dobrý. Nemali sme veľa striel, ale mali sme niekoľko vyložených šancí a on tiež urobil niekoľko dobrých zákrokov. Náš brankár bol však mimoriadny,“ poznamenal tréner New Yorku Gerard Gallant.

Víťazný gól Panarina:

Hviezdy duelu: 1. I. Šesťorkin (NYR), 2. A. Panarin (NYR), 3. J. Campbell (TOR)

PHI - SEA 6:1

Flyers pokazili Hakstolovi návrat do Philadelphie

Derick Brassard zaznamenal gól a dve asistencie, aby pomohol Philadelphii k výhre 6:1 nad Seattlom. K prvej výhre Flyers v sezóne pomohli gólmi aj Claude Giroux, Travis Konecny, Ryan Ellis, Justin Braun a Joel Farabee, zatiaľ čo dvadsaťtriročný Carter Hart predviedol 23 zákrokov a ako najmladší brankár v klubovej histórii dosiahol 50. výhru v kariére. Ako jediný ho prekonal Carson Soucy, ktorý v závere druhej tretiny znižoval stav na 1:5. Philipp Grubauer inkasoval päť gólov z 20 striel a v 29. minúte ho nahradil Chris Driedger. Ten kryl šesť zo zvyšných siedmich striel pri svojom súťažnom debute v novom drese. Kraken majú aktuálne bilanciu 1-2-1. „Neboli sme zosynchronizovaní a celý večer sme sa nemohli dostať na tú správnu koľaj. Tomu zodpovedá konečný výsledok,“ poznamenal tréner Dave Haksol, ktorý sa vrátil do Philadelphie po prvýkrát od výpovede v roku 2018.

Hart sa zaskvel za bezgólového stavu:

Hviezdy duelu: 1. C. Hart, 2. D. Brassard, 3. N. Seeler (všetci PHI)

CGY - ANA 2:3 PP

Gibson a Drysdale rozhodli o výhre Ducks nad Flames

Anaheim dvakrát dokázal zmazať jednogólovú stratu a napokon Jamie Drysdale v štvrtej minúte nadstaveného času rozhodol o jeho výhre 3:2 nad Calgary. K druhej výhre z troch zápasov pomohli gólmi aj Cam Fowler a Rickard Rakell, kým Troy Terry zaznamenal dve asistencie a John Gibson pri návrate do brány 41 zákrokov. Po prihrávkach Johnnyho Gaudreaua ho prekonali Blake Coleman a Elias Lindholm. Jacob Markström opustil duel s 24 zákrokmi a Flames si pripísali druhú prehru z dvoch zápasov. Duel nedohrala posledná draftová trojka, útočník Ducks Mason McTavish. V druhej tretine utrpel zranenie dolnej časti tela.

Drysdale rozhodol o výhre:

Hviezdy duelu: 1. J. Gibson (ANA), 2. B. Coleman (CGY), 3. J. Gaudreau (CGY)

ARI - STL 4:7

Blues strelili päť rýchlych gólov, Kyrou pri výhre štvorbodový

St. Louis v zápase proti Arizone dvakrát prehrávalo, ale v druhej tretine strelilo päť gólov po sebe za 5 minút a 7 sekúnd (klubový rekord je 5:05 z roku 1985)a nakoniec triumfovalo 7:4. Klim Kostin v prostrednej časti duelu strelil dva góly za 47 sekúnd, čo bola najrýchlejšia gólová sekvencia u hráča Blues od roku 2001, keď sa to Keithovi Tkachukovi podarilo ta 33 sekúnd. Dvojgólový bol aj Jordan Kyrou, kým po góle pridali aj Pavel Bučnevič, Justin Faulk a Ivan Barbašov. Kyrou pridal aj dve asistencie. Bučnevič bol krátko po góle vylúčený do konca zápasu za úder hlavou. Jordan Binnington čelil 26 strelám, z ktorých ho prekonal Clayton Keller, Lawson Crouse, Christian Fischer a Iľja Ľjubuškin. Shayne Gostisbehere nazbieral tri asistencie. Carter Hutton inkasoval šesť gólov z 21 striel a na konci druhej tretiny ho nahradil Karel Vejmelka. Ten kryl 11 striel z 12. Kým Blues vyhrali druhý zápas po sebe, Coyotes otvorili ročník troma prehrami po prvýkrát od sezóny 2017/18.