Juniori

Mladíci v zámorí: Šramatyho koniec, Kašlík žiaril, Petrovský hviezdou zápasu

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

V Ontáriu sa darilo Servácovi Petrovskému, ktorý bodoval v dvoch z troch stretnutí, pripísal si mínusový bod aj dve trestné minúty. V jednom zápase dvakrát asistoval, v ďalšom strelil víťazný gól a bol treťou hviezdou zápasu. Gól bol jeho prvý v OHL a dostal ho do čela slovenského bodovania. Martin Chromiak v jedinom zápase nebodoval, Alex Géci nehral.

QMJHL

V QMJHL sa skončilo pôsobenie Mareka Šramatyho v Shawinigane, za ktorý už minulý týždeň nenastúpil. Kam bude smerovať teraz, nie je ešte známe. Ostatní traja Slováci odohrali tri zápasy. Markus Suchý nebodoval a pripísal si dve „mínusky“ a dve trestné minúty. Jeho spoluhráč Oleksii Myklukha zaznamenal asistenciu a plusový bod. Vo vzájomnom zápase s nimi zažiaril Matej Kašlík, ktorý dosiahol svoj prvý hetrik v lige, pridal asistenciu a stal sa prvou hviezdou zápasu. V ďalšom zápase však prišiel o štvorzápasovú bodovú sériu a novú nezačal ani v poslednom stretnutí.

WHL

Vo WHL odohrali všetci Slováci po dva zápasy. Výnimkou bol Marko Stacha, ktorý odohral jeden duel a v ňom si konto vylepšil o gól a plusový bod. Po góle strelili aj Jakub Demek a Róbert Bačo. Prvý menovaný zaznamenal aj plusový bod a štyri trestné minúty, druhý nazbieral šesť trestných minút. Jozef Viliam Kmec zaznamenal asistenciu a dve „plusky“, Peter Repčík nebodoval. Pripísal si dve „mínusky“ a štyri trestné minúty.

USHL

V USHL odohral viac ako jeden zápas len brankár Šimon Latkóczy, ktorý bol v akcii v piatok aj v sobotu. V oboch prípadoch zaknihoval výhru nad Muskegonom – kryl 29 z 32 striel a 27 z 31.Dokopy tak kryl 88,89 % striel a celkové individuálne čísla si zhoršil. Rastislav Eliáš nechytal a jeho spoluhráči Juraj Eliáš a Dominik Bartečko v jednom zápase nebodovali. Adam Žlnka si z jedného duelu odniesol len dve trestné minúty.