Juniori

Mladíci v zámorí: Demek ťahá úctyhodnú sériu, Kašlík päťbodový, Géci menil dres

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

V OHL pre zdravotné problémy nehral Martin Chromiak a ani Alex Géci. Ten bol však Sarniou umiestnený na waiver listinu, z ktorej si ho stiahla Regina z WHL. Za ňu ešte nenastúpil. V akcii tak bol len Servác Petrovský, ktorý odohral tri zápasy so ziskom gólu, dvoch plusových bodov a štyroch trestných minút.

QMJHL

V Quebecu si polepšil Matej Kašlík, ktorý síce v nedeľu prišiel o päťzápasovú bodovú sériu, ale v predošlých dvoch zápasoch nazbieral päť kanadských bodov za gól a štyri asistencie a štyri plusové body. V akcii bol už len Markus Suchý, ktorý v prvom z dvoch zápasoch zaznamenal svoj druhý bod v sezóne – opäť asistenciu. Pripísal si aj jednu „plusku“.

WHL

Na západe Kanady si svoju bodovú sériu natiahol na deväť zápasov Jakub Demek, keď v piatok aj v nedeľu získal po asistencii a upevnil si pozíciu najproduktívnejšieho Slováka vo WHL. Bodoval už len Marko Stacha, ktorý si v sobotu ukončil štvorzápasové suchoty asistenciou. Nazbieral aj tri plusové body. Jozef Viliam Kmec a Róbert Bačo v dvoch, Peter Repčík v jednom zápase nebodovali. Poslední dvaja menovaní zaknihovali aj dve trestné minúty, Bačo aj „plusku“, Repčík dve „mínusky“.

USHL

V USHL sa Slovákom nedarilo. Šimon Bečár odohral ďalšie dva zápasy, ale prvé kanadské body si nepripísal. Nazbieral len dva mínusové body. Nebodovali ani Juraj Eliáš a Dominik Bartečko, ktorý odohrali jeden zápas. Druhý menovaný v ňom zaznamenal „mínusku“. Rastislav Eliáš v pri prehre 2:7 s Youngstownom inkasoval sedem gólov z 36 striel. Štatistiky si zhoršil aj Šimon Latkóczy, ktorý prehral oba víkendové štarty. Dokopy kryl len 83,3 % striel, aby jeho celková úspešnosť v sezóne padla pod hranicu 90 %. V piatok inkasoval tri góly z 29 striel (2:4 s Youngstownom), v sobotu šesť z 25 (2:6 so Chicagom).